Politika Dergisi - Akif Ünal Mülakatı

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
PD Roportaj Ekibi: 
Cihan ÜNAL

Cihan Ünal: Öncelikle Politika Dergisi adına görüşme talebimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Klasik bir soruyla başlayalım. Akif Ünal kimdir, kendini nasıl tanıtır?

 

Akif Ünal: 1973 doğumluyum. Evliyim ve 3 çocukluyum. İktisat Fakültesi Mezunuyum. 20 yıldır Mali Müşavirlik mesleği yapmaktayım. Denizli’de mesleğimi icra etmekteyim. 

C.Ü.: Sizi Büyük Türkiye Partisi'nin Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmaya iten etkenler neler? 

 

A.Ü.: Diğer adayların projelerinde üretimi destekleyen hiçbir şey yok. Yapılan her yatırım harcamaya dönük. Halkın ekonomik durumunu düşünen olmadığı için. Belediyenin yapmış olduğu yatırımların halkıda kalkındırması gerektiğini düşündüğüm için adayım. Harcayan değil üreten Denizli için.


 

C.Ü.: Sizce Denizli’nin şu andaki eksiklikleri, sorunları nelerdir?

 

A.Ü.: En büyük eksik geleceğe yönelik şehir planlamasının yapılmaması. Şehrin trafik sorununda büyük bir sıkıntı var. Üretken ve katılımcı bir belediyecilik yok. Bu yüzden halkın üzerinde maddi külfetler var.

 

C.Ü.: Eğer belediye başkanı olarak seçilirseniz 5 yıl sonra nasıl bir Denizli göreceğiz? 

 

A.Ü.: Yüzü gülen esnaf ,yüzü gülen çiftçi, yüzü gülen üretici olacak. Belediyeyi halkla birlikte yöneteceğiz. Şeffaf ve hesap verilebilir bir yönetim anlayışına sahip olacağız. Akılcı yatırımlarla Denizli gelişecek.

 

C.Ü.: Denizli seçmeni 30 Mart'ta neden Akif Ünal’a oy vermelidir?

 

A.Ü.: Halkın kalkınmasına destek vereceği için. Halkın üzerindeki ekonomik yükü hafifleteceği için. Belediyelerdeki bürokrasiyi azalttığı için. Halkı dinlediği için. Kısa vadeli değil, uzun vadeli çözümler ürettiği için. Hizmetlere hizmet katacağı için.

 

 

Cihan ÜNAL

iletisim@politikadergisi.com

 

 

 

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.