İsrail-Türkiye Savaşı Çıkar mı?

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

İsrail, Gazze’ye insani yardım götüren silahsız gemilere saldırarak, onlarca kişinin ölümüne sebep oldu. Peki İsrail’in silahsız gemilere saldırmadaki amacı ne?

Gazze’ye yardımı engellemek için gemilerdeki silahsız insanları öldürmek zorunda mıydı?

Neden sadece Avrupa’dan kalkan gemilere değil de, sadece Türkiye’deki (Türkiye bandıralı) gemilere saldırdı?

Yoksa Rahmetli Erhan Göksel’in; “Global ekonomik kriz 3. Dünya Savaşını başlatır.” öngörüsü gerçek mi olacak?

Başbakan, İsrail’e yaptırım uygulayabilecek mi, yoksa “tu minut” deyip, tribünlere mi oynayacak?

Amerika, AB ve İran, İsrail’e nasıl tepki verecek? ABD, gerçekten de İsrail’den desteğini çekebilecek mi?

Birileri yıllardır, Türkiye’yi herhangi bir savaşa sokmak için, neden bu kadar mücadele veriyor? Bu bir BOP planı mı?

Türkiye ile İsrail arasında savaş çıkar mı?

Türkiye, BM Güvenlik Kurulu’nda İsrail’e karşı bir yaptırım uygulatabilecek mi?

NATO, bu gelişmeye ne cevap verecek? Aden Körfezi’ne savaş gemileri gönderen NATO, Akdeniz’e de “barış gücü” gemileri gönderme kararı alabilecek mi?

İsrail, neden gemileri direkt batırmadı da, gemiye çıkıp insanları öldürdü?

Tüm bu soruların yanıtlarını zamanla göreceğiz. Ancak benim yorumum, İsrail’in bu kalleşçe saldırısı, Türkiye’de siyasi krize bile sebep olabilir. Eğer Başbakan İsrail için bir yaptırım kararı almaz, olayı “tu minut” diye geçiştirirse, bu olay AKP’nin sonu olur... Bana öyle geliyor ki İsrail de bunu istiyor. İsrail, Tayyip Erdoğan’ın artık Türkiye’nin başından gitmesini istiyor. Tayyip Erdoğan, İsrail’in bu saldırısı karşısında çok zor durumda kalacak. Yaptırım kararı alırsa, “Yahudi düşmanı” ilan edilecek, almazsa zulme göz yuman başbakan olacak. Ülkede Yahudilere saldırılar olursa, bu Başbakan’ın açıklamalarına bağlanacak.

Besleme basın, yine Başbakan’ı mağdur göstermeye çalışacak. “Başbakan, İsrail’i kızdırdı, İsrail Türk gemisine saldırdı”, “İsrail One Minute intikamını aldı” gibilerinden yorumlar veya haberler yapacaklar.

Rahmetli Erhan Göksel global kriz için şunları söylemişti: “Bu krizin sonu 3. dünya savaşı veyahut eşit iki ülkenin yıllar sürecek savaşı sonucunu doğurur.”

İsrail ile savaş etmemiz halinde sanıyor musunuz ki Amerika bizim yanımızda olacak. “Tarafsızım” diyecek ama el altından İsrail’e destek verecek. Çünkü BOP planı halen ortada duruyor. Aynı zamanda ekonomisi savaş ekonomisi olan ABD, bu savaştan para kazanacak. 7 yıl süren İran-Irak savaşını düşün... Kim kazandı? Kim kaybetti? Savaş, her zaman savaşmayan ülkelerin ekonomik olarak işine gelmiştir.

Avrupa ise olası bir İsrail-Türkiye savaşında siyasi olarak güçlenir. Şu an Avrupa Birliği’nin gerekliliğini tartışan AB ülkeleri, “3. Dünya Savaşı çıkarsa ne yaparız” diye korkup birbirlerine sıkıca tutunur. Tabii ki bu durum AB’nin kurucu üyeleri Fransa ve Almanya’nın işine gelir.

Savaşması için ilk olarak Musul ve Kerkük ile tahrik edilen Türkiye, bakalım bu büyük tahrik karşısında nasıl bir tepki verecek?..

Ümit MİNEL
iletisim@PolitikaDergisi.com

 

Yorumlar

BENCE TÜRKİYENİN DEVLET

BENCE TÜRKİYENİN DEVLET DESTEKLİ 2. İNSANİ YARDIM GEMİSİ GÖNDERMESİ VE BU YARDIM GEMİSİNİ KORUMA GÖREVİNİDE SAT VE SAS KOMANDOLARI EŞLİĞİNDE İSKENDERUNDAN KALKACAK TÜRK DONANMASINA VERMESİ,YARDIMLARI BU ŞEKİLDE ULAŞTIRMASI İSRAİLİ KINAMAKTAN ÇOK DAHA ETKİLİ OLACAKTIR.

katılıyorum

Bencede Türkiye savas gemisi göndermek zorunda. yok sa israil bu saldırı karsısında tepkisiz kalan turkiyenin korktuğunu düsünerek filistine baskısını artıracak ve türkiyeye de buyuk baskılar uygulayarak türkiyenin gucunu kırmaya çalışacaktır.Zaten iran her han gibi bir israil türkiye savasında çok zor durumda kalır çunku iranın basında ABD denilen lanet olası siyonist yandası bir devlet bulunmakta ve bu devlet dunyanın super gucudur. bu durum da her halu karda savastan israil karlı çıkacaktır ki bu da beni çok üzer. en isi bi sure laf yaparak oyalamak ve ekonimiyi iyice guclendirmek. Ülke ekonomisini savasa hazır hala getirmek aksi taktirde bu savası türkiye kaybeder. ABD ve AB ulkeleri yuzunden hepsi israil e ekonik ve askeri anlamda el altından buyuk yardımlar yapacakktır.

türkiye israil meselesi

 acıkcası savaş olacagını düşünmüyorum ama olursa tüm dünya tarafsız kalırsa tükiye israili yener diye düsünüyorum.. 


islam alemine güvenme bence 1. dünya savasındayken de almanya bizi süz icin almadı savasa nasılsa bütün müslümanlar ayaklanacak ve ingilizleri durduracak dedi ama öyle olmadı cünkü şuanki islam alemi bizi sattı ve ingilizlerle birlik oldu.. o yüzden fazla güvenme onlara.. 

Nato ise büyük olasılıkla tarafsız kalır diye düsünüyorum ama yinede bilemem.. 

savaşın uzun sürmesi halinde ise 3. dünya savasının cıkması söz konusu olabilir 

gruplar ise 

ABD , israil , yunanistan , güney kıbrıs 

türkiye , iran , mısır ( ayrıca Türkiye'ye arap ülkelerinden yardım gelecegini düsünüyorum ) 

tahminim savasın sonunda ise ; 

ABD zararsız bir şekilde sıyrılır bu işten 
israil cökmüs bir biçimde kaybeden taraf olur ve toprakları parcalanır 
türkiye biraz zararlı cıkabilir 
yunanistan - türkiye arasındaki savastan yunan halkı zarar görür ve büyük olasılıkla sınırlar yeniden cizilir 
güney kıbrıs haritadan silinebilir ve türkler bu meseleyi kıbrısın tamamını alarak cıkabilirler 
iran ise gücünü tüm dünyaya göstermiş olarak sov yapmıs olur 

Turkiyenin 2. gemiyi göndermesi Buyuk hata.

Ne demek tekrar gemi göndermek. Bu savasa davet demek. Turkiyeyi savasa göndermeye calisan dinle: 2. gemiyi göndermeden gemiyi Turk sinirlarinda batiracaklar Turkiyeyi korumak icin. Israille isbirligi yaparken, Turkiye birden bire din kardesimi oldu araplarla. Önceden satmislardi Turkiyeyi araplar. Turkiyenin kendi sitratejik, politik, ve dunya bakimindan sosyolojik konumunu bilmeli.Neden miljarder arapulkeleri kendi irkina yardim etmiyor.Turkiye elini patlayan volkana sokmasin kucuk bir cocuk gibi.Turkiye 2. gemiyi göndersin diyenler Turk degildir, Turkce konusan Yunanlilardir veya ic dusmandir. Tutkiye 2. gemiyi askerlerle göndermesi demek Israile resmi savas acmis demektir.Bu 2. gemi Turkyeden cikmayacak ve Turkiye ve Israil savasa girmeyecek.

yahudi

yazına bakılacak olursa bihayli yazım hatası mevcut ve demişsinki türkiyenin 2. gemiyi göndermesini istiyenler yunan veya iç düşmanlardır onların ne olduğunu bilemem ama senin yahudi olduğun bi kesin kardeş bu takım söylemlerle istiyorsunizki içten içe israilden korkalım siz kimsinizki sizin devletçiğinizden korkalım 2. gemide gitsin savaşmı çıkıyormuş çıksın o savaşın sonunda istediğimiz kadar gemi göndeririz israil diye bir yer kalmaz çünkü israil türkiyenin dengi değil...

Turkiyenin gazzeye yardim

Turkiyenin gazzeye yardim gondermesi, turklerin cesaretini, korkusuzlugunu ve azmini ortaya koymasidir. Bu gibi yahudilerin internet ve sosyal paylasim sitelerini kullanarak, turk insanina psikolojik baski uyguladigini unutmayalim. Bizim dedelerimiz neyse bizde onlarin torunlariyiz, yilmadan bikmadan bu ulke icin kanimizin son damlasina kadar gereken neyse yapacagiz.

Ne mutlu TURK,um diyene!

İsrail

İsrail bizimle savaşamaz.zorda kalırsa ülkemize sivillerin üstüne bir iki tane nükleer füze atar. biz milyonlarca insanımızın derdine düşeriz. Bu arada dünya bu savaşı anında durdurur. israile bıyık altından aferin der. Biz de yediğimiz nükleer bombayla baş başa kalır ve çok fena duruma düşeriz. bu düşman dünya devletleri varken ülkemiz savaşa falan girmemelidir.

Kesinlikle Katılıyorum ikinci bir yardım gemisi gönderilmelidir

İkinci yardım gemisi gönderilmeli ve havadan ve denizden savaş gemileriyle helikopterlerle desteklenerek bizzat gazzeye ulaştırılmalı...Israil savaş gemilerine ve komandolarımıza karşı kesinlikle saldırıya teşebbüs edemez etse ağzının payını oracıkta alır...sonuçta türkiye dilediği gibi yardımı ulaştırmış ve Prestijini en önemlisi sağlamış olacağı için kamuoyundaki rahatsizliğida giderecek cesurca en önemlisi dünya kamuoyuna cesaret verici bir adım atmış olacaktır...% 1 Olasılıkla israil diyelimki bizim sat komandolarıyla çatışmayı gelişmiş silahlar kullanarak göze aldı ne olacak B planı ve karşı taarruzuda tabiki TSK ve askeri uzmanlar değerlendirecek her halukarda bu adım başarılı olacaktır.Saygılarımla

israil

Bizi 2 Bi tarih Yazmaya zorlamasınlar Zorlarlarsa 2 TARİH DE yazarız 3 Dünya savaşıda çıksa savaşırız VATAN SAĞOLSUN !

israille savaş mı?...yanlış ülke!

bence israil ile türkiye asla savaşmamalı. israil bi arkadasımızın dediği gibi 2 nükleer füze atıp ortalığı cehenneme çevirebilecek bi ülke olmasının yanında bizim savaş uçak ve helikopterlerimize uydudan müdahale ederek düşürebilecek,veyahut olası bi savaşta kendi ülke askeri unsurlarını türk radarlarında dost gibi gösterip usulca dibimize gelip bizi keklik gibi avlayacak yazılım sistemlerine sahip. çünkü bu ülkenin hava gücü israil ve abd tarafından modernize edildi zamanında. belki bazı arkadaslar bu yazıma tepki verecekler, korkak bi tutum diyecekler ama bu olayın korkaklıkla alakası yok. hangimiz üzerimizde mayo varken arı kovanını açmaya cesaret edebilir. ayrıca türkiyenin olası bir savaşta ciddi yara alması sonucunda güneydoğuda büyük bi kürt nüfusu ayaklanıp bağımsızlığını ilan eder, kuzeyden rusya dalar, batıdan yunanistan. perişan oluruz evelallah. Allah ülkemizi korusun.

pehhhhhhhhhhhhh

kardeşim sana sadece gülüyorum sen türkiyeyi ne sanıyorsunya türkiye konumu itibariyle işini şansa bırakırmı sence türkiye israili yok edebiliecek güce ve teknolajiye sahiptir sen rahat ol

Türk-İsrail Soğul Savaşına doğru

Sonuç olarak, İsrail’in saldırısı insanlık adına utanç verici ve kabul edilemez bir davranıştır. Bu saldırı insanlık vicdanında İsrail’i mahkum edecektir. Olayda vatandaşları ölen Türkiye ile İsrail arasındaki güven bunalımı açık bir düşmanlığa dönüşmüş durumdadır. Türkiye ve İsrail arasında soğuk bir savaşın başlaması kaçınılmazdır. Öte yandan İsrail’in Türkiye karşısındaki bu olumsuz tavrı kaçınılmaz olarak Türkiye’yi, Batı bloku yerine Rusya-Çin ve İran eksenine doğru kaydırabilir. Bunu önlemenin yolu ise İsrail’in batı ve özellikle ABD tarafından dizginlenmesi ve daha barışçı bir çizgiye çekilmesidir. Ancak İsrail’deki radikal iki partinin oluşturduğu hükümet işbaşında kaldığı sürece, İsrail’in normalleşerek barışçıl bir dış politikaya dönmesi de kolay olmayacaktır. Dolayısıyla Türkiye’nin reel politik düzlemde İsrail’e karşı izleyebileceği en doğru strateji, diğer bölge ülkeleriyle işbirliği halinde bir dengeleme politikası olacaktır. Bunun yansımalarını önümüzdeki dönemde görmeye devam edeceğiz.

Türkiye Avrupa usakligini

Türkiye Avrupa usakligini birakmali ve pkk'nin hakkindan gelmeli sonra baska seylerle ugras, uç dort çapuluculari hakkindan gelemiyoruz ki koskoca israil'den gelecen.

Ben buradan Adolph Hitler'i aniyorum!

Sunu demisti, "bu dunayda bunlardan birazi size biraktim bir gun gelir beni anlayasiniz diye"

Iran Türkiye askeri anlasmasi gerekiyor en azindan nükleer bombaya sahip olup ve birazcikta soz hakkin olsun bu isler VAn minutlerle tu minutlerle olmuyor!

Belkide van minutun bedeli bunlar!

.

ya arkadaslar varsın tum nukleer bombolarını atsınlar ya israil dediginiz nekı istanbul kadar baska bıseyı yok varsın vursunlar nukleer bombalarıyla en fazla turkıyenın yarısını öldürdüler pekı dıyer yarısı ne olcak türkiye kolay yenılmez suankı gunumuzde türkiye herkese kafa tutacak nıtelıkte benım görusum bu sizin görüslerinizede saygı duyarım

Türkiyede natoya ait 90 adet

Türkiyede natoya ait 90 adet nükleer bomba var bunun 40 ının kullanımı tr nin denetiminde israil 1 atarsa 10 tanede beyninde bulur bir anda em o attığı yere inmeden iskenderun telavive yerleşir bile

cahilsin. israilin 200ün

cahilsin. israilin 200ün üzerinde nükleer bombası var ve hepsinin kullanım hakkı kendisine ait. kaldı ki istaili yerlebir etsek yine nükleer bomba atmaz. türkiyede 10 milyon nükleer olsa ne olur bir nükleer atsa istanbula en az 5 milyon ölür boş boş konuşmayın yeneriz yaparız . yenseniz ne olacak en iyi ihtimalle 250 bin türk evladı genç cocuklarımız ölecek. tel aviv bizim olsa neye yarar.

Şuan şartlar israilden yana

Şuan şartlar israilden yana duruyor. ama gelecekte değişen siyasi konjektür neyi getirir onuda ömrümüz elverdiği sürece görecez.Ama şunu söyleyim Türkler tarihte üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirdiler ve hayat sahnesindeki rollerini gerektiği gibi yerine getirdiler.Bundan sonra yaradan ne rol biçti ise onu yerine getirmede de çok başarılı olacakları muhtemeldir.

bizim elimiz armut tutmuyacak heralde

arkadaslar bence buyuk bir gizlilikle onlardan once bir nukluer abd ye bir nukluerde israile bakin ozaman ortada kacisacak insanmi kalicak hatta israil bu nufusla bir b..k edemez abd ye guveniyorlar

ufolar

2.dünya savaşında abd ve müttfeikleri türkiyeye saldırmak istemiş ama bazı kaynaklar dünya dışı varlıkların abd ve müttefiklerini tehdit ettiğini ortaya çıkardı .iddaya göre uzaylılar abd ve müttefiklerini böyle bişey yaparlarsa 9sn içinde sizi yok ederiz ayrıca bu yalnız siziin sonunuz olmaz dünyanında sonu olur diyerek tehdit etmişler abd de budurum karşısında sesini çıkaramamış işde budurumda böle bi savaşda o uzaylılar bize yardım etsin madem ben yaşayamıcam hepimizi yok etsin uzaylılar cehennemde görüşmek üzre

Uzun zamandır bölgede savaş

Uzun zamandır bölgede savaş hazırlığı yapılmaktadır. Şu anda bütün ülkeler askeri alarmdalar ve gereken hazırlığı yapmaktalar. Bunun kaçınılmaz bir son olduğunu artık herkes bilmekte..
Bu durumda Türkiye'nin durumu ne olur?
Türkiye çıkacak olan bu savaşta, Rusya ve İranla birlikte hareket etmek zorundadır. Bu da ABD ve İsrail ile savaşmak anlamına geliyor. Eğer aksi olur da ABD ile birlik olunursa bu savaştan kesin mağlubiyetle çıkarız. Şu anda asker ve hükümet arasında bu konuda ciddi sorun var. ABD ile işbirliği içinde olan hükümet, bu konuda askeri ikna edemiyor. Asker, Rusa daha yakın durmaktadır. Bu hükümetle savaşa girilecek olursa, işte o zaman Türkiye diye bir yer kalmaz.
Bu savaşla birlikte, dünyadaki dengeler ve sistem de değişecektir.Eğer, bu savaşta doğru yerde ve doğru stratejiyle bu işin içinden çıkabilirsek, o zaman Türkiye dünya liderleri arasındaki yerini alacaktır. 1.dünya savaşında kaybettiklerimizi bu savaşta geri alma imkanı doğacaktır. Bu şansı çok iyi değerlendirmeliyiz.

ya kardeşim israilin

ya kardeşim israilin arkadasında kapı gibi amerika var ne kadar kör bizim halkımız ya bu hükümet bizi birinci dünya savaşında arkamızdan vuran araplar için savaşa götürecek ATATÜRK ün laik politikasını uygulansaydı bu durumlar başımıza gelmezdi yardım gemisi için günlerce yas tutuldu ama şehitlerimiz için kelle diyen bir hümüket var başımızda lanet olsun

Olması zor ama, olursa iki tarafta zararlı çıkar ...

Öncelikle kendini Mustafa Kemal olarak tanıtmıs arkadasa su cevabı vereyim : ''BİZİ 1. DÜNYA SAVASINDA FİLİSTİNLİLER SATMADI ... ARASTIR KİMİN SATTIĞINI GÖRECEKSİN. BİLİP BİLMEDEN KONUSMA !'' Neyse gelelim konumuza ... Türkiyenin olası bir İsrail ile savas durumunda bize en yardmcı olması gereken ülke herkesn bildiği gibi İRAN dır. Savaş durumunda İran ile itiifak kurulmalı ve savaş en az zaiyat ile bitirilmeye çalışılmalıdır. Aksi takdirde uzun sürecek bir savaş 3. DÜNYA SAVAŞI'nı da beraberinde getirecektir. Şuan bende savaşın cıkmasını istemiyorum. Çünkü savaşta arkadaşlarımızında dediği gibi bütün teknolojik alanda aksamalar olacaktır. Eğer 2. bir yardm filosu gönderilirse en iyi yöntem savaş gemisi ile berabernde gitmesidir. Ve beraberinde İsrail ile bütün ilişkiler kesilmelidir. UMARIM BU SORUN DİPLOMATİK YOLLARLA ÇÖZÜLÜR ! AKSİ TAKDİRDE ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN ... Şimdi bu söylediklerimi korkaklık olarak algılayacak arkadaşlarımız olabilir . ALAKASI YOK ! SAVAŞ DURUMUNDA BİZİM ELİMİZDE ARMUT TOPLAMAYACAK HERHALDE ...

Savaş çıksaydı olacaklar

Bir savaş çıkmadı ancak çıksaydı olacakları size kendi bakış açımdan anlatacağım.
Savaşın ilk saatlerinde türk donanmasının büyük bir bölümü akdenizde konuşlanır ve her 2 tarafında ordusu alarma geçerdi.Hemen ardından israilin bizden üstün olan hava gücü ve bizim f-16lar akdenizde bir hava savaşına girerlerdi.Ancak bir süre sonra yenilgi kaçınılmaz.Hemen ardından İsrail donanması Türkiye'ye doğru ilerler ve birde deniz savaşı başlardı.Bu sıralarda nato bm ve abd den ateşkes önerisi gelirdi.Ancak 2. günde 2 tarafın hava gücünde büyük ölçüde azalma olur ancak israilin hava gücü bizden güçlü olduğundan dolayı orta menzilli uçaksavarlar ile bir şeyler yapmaya çalışsakta beceremezdik.Hava gücü çöktüğü anda İsrailden ağır bombardıman başlar ve Akdeniz cehenneme dönerdi.Ancak İsrail sadece bombalamakla kalır ve karaya çıkarma yapamaz yapsa da cevabını alacağını bilirdi.Bu yüzden deniz kuvvetleride büyük ölçüde çöktükten ve ülkede maddi hasar oluştuktan sonra İsrail ateşkesi kabul ederdi.Bu arada artan pkk sorununda günde 20 asker şehit olur ancak ordu teyakkuzda olduğu için en az her gün 40 pkklıda ölürdü.Ve bu arada Türkiye bu savaşı unutmaz 10 en fazla 15 yıl içinde çok güçlü bir şekilde tekrar İsrailin karşısına çıkardı.Ve tabi bu savaş olurken İsrail el altından destek alırdı.Hava savaşı sırasında amerikan f-18 ve f-22 leri Akdenizde savaşı önlemeye çalışırdı.İran İsraile durmadığı taktirde şöyle böyle yaparız der ancak bir şey yapamazdı.Maalesef İsraille kara sınırımız yok.Bu yüzden daha kötü durumda olan hava ve deniz gücümüzlede pek bir varlık gösteremezdik.Türkiye'nin alacağı uçaksavarları (tam hatırlamıyorum iptal olmuşta olabilir sanırım Rusya'dan uzun menzilli alıyorduk.) almış olarak farz edersek akdeniz cehenneme dönerdi ancak israil hava kuvvetleri için.Sonuçta maddi hasar %90 azalırdı.Ancak savaşın uzun sürmesi durumunda İsrail kendi malını kendi ürettiğinden Türkiye ağır bir darbe alırdı.Bu benim görüşüm.

Türkiye daha akkili davranmali

Öncelikle Türkcem az oldugundan dolayi, kusura bakmayin. Sebeb: Almanyaliyim ve 15 Yasindayim

Bence sakin Savas cikmasin. Türkiye simdi yavas yavas gücleniyor. ABD bunu istemiyor ve Sebeb olarak Israili kullaniyor. Israilin amaci:
- Türkiyeyi durdurmaliyis
- Savas cikartalim
- ABD saten arkamizda
- Savasdan sonra, Türkiye yine eski haline döner!

Bizler bence Kardesce Sabir gösterelim. Cocuklarimizi okutalimki, sonradan Türkiye daha da gelissin. En önemlisi bütün Müslüman Ülkeler baze seyler icin birlesmeli...

İsrail

Ya siz neden bahsediyorsunuz ? İsrail daha avantajlı, yok daha güçlü bunların hepsi saçmalık. Sizin hiç bir şeyden haberiniz yok. Türkiye her anlamda İsrail'den güçlü; karada denizde ve havada İsrail'den daha iyi. Ve sizin bilmediğiniz daha çok şey. Türkiye İsraile'de kafa tutar ABD'ye de tutar.

Lütfen İsraili gözünüzde çok büyütmeyin ve birazcık bilgi sahibi olun.

Editör Notu : Yorum üzerinde düzeltmeler yapılmıştır. Anlam bütünlüğü kesinlikle korunmuştur.

aynen kardeşim kesinlikle

aynen kardeşim kesinlikle katılıyorum türkiyeyi küçümsemeyin arkadaşlar bilmediğiniz çok şey var sizden ricam bilip bilmeden konu hakkında yorumlar yapmayın

Olası türk ısrail savaşı.

Olası türk ısrail savaşı. Arkadaşlar iki ülkenin askeri gücüne bakacak olursak ısrail in müthiş üstünlüğü ve türkiye ye göre çok daha fazla gelişmiş ordusu ile savaşı galip bitirmesi olası. Uçaklarımız ısrail e füze gönderemez. Radarlarımız ısrail uçaklarını algılayamaz. Sayıca ve teknoloji olarak daha az gelişmiş gemi, denizaltılarımız , uçaklarımız, acınası helikopterler, milattan kalma tanklarımız, füzelerimiz, vs vs vs. Israil tarafından bir kaç saatte imha edilir. Nükleer bir füze kullanılamaz. Ve ısrail türkiye ye verdiği olanca zarara rağmen çıkarma yapamaz. Biz ısrail ile uğraşırken başka bir ülke de bize saldıramaz. Her şey oldu bitti. Iş memleketi savunmaya geldi. Tüm dünya bilir ki ülkesini en iyi türkiye savunur. Dışa güdümlü bir hava ordumuz var. Ve deniz ordumuz da öyle. Ama kara ordumuz. Kara ordumuz da ısrail e oranla daha çok silah ve teçhizata sahip. Biraz teknoloji olarak geri olabilir ler ama iyi şeyler oluyor. Türkiye kendi fuzesini kendi zırhlı aracını yapıyor. Pkk bu arada sessiz kalacaktır. Peki böyle mi olmalı. Neden türkiyenin başına biri gelip te biz kendi uçağımızı, helikopterimizi, füzemizi, silahımızı yapalım demiyor. Tayyip erdoğan bile demedi. Kim diyecek. Türkiye yi kimler yönetti şimdiye kadar. Japonya ya bakın. Finlandiyaya bakın. Bir de türkiye ye.

:):)

Arkadaşlar !

Türkiye'yi küçümsemeyın lütfen ! Bildiğim kadarıyla Mersin'de Güdümlü Füzelerimiz var ve 40 adet Nükleerimiz var Sovyetler'den kalma.Arkadaşımız: "Tanklarımız millattan kalma." demiş. Şu an dünyanın en teknolojik tankları bizde. F16'larımız dünyanın en iyi F16'ları. Şu an yaklaşık 1100 civarında savaş uçağımız var. 2012'de ordumuza +200 F35 gelecek ve bunlar Türkiye'de üretilecek. Aslında kendi piyade tufeğimizi bile üretiyoruz. İsrail'in 50.000'lik ordusu bizim 1.000.000'luk TSK'ya dayanamaz. Yani eğer savaş uzun soluklu olursa İsrail çok zarar görür. Büyük ihtimallede kısa süreli olacaktır. Kısa süreli olursada ilk gunler cok şiddetli çatışmalar olur çünkü iki ordununda hava kuvvetleri dünyadaki sayılı kuvvetlerden.
Eğer olurda kara kuvveti çıkarırsa İsrail, olacakları siz düşünün artık: "Geldikleri Gibi Giderler"

arkadaşlar benim şahsi

arkadaşlar benim şahsi görüşüm... suriyeyi göz önüne alın diyelim ki havada üstünlük sağlayan israil... karada ne halt yiyecek suriye topraklarını fırsat bilip açacaktır türkiyeye kara birliklerini israile soktuğumuz gibi olay fnish bakın savaş stratejisi bilindik gibi basit ve kolay değil 50 000 kişilik ordu su var israilin ve türkiye suriye üzerinden kara birliklerini israile ilerlettiği an israilin ipi çekilmiş demektir askerliği bingölde yaptım ve tüm kalbimle diyorum askere almasalar bile sivil olarak israile gidip savaşacak milyonlarca türk halkı vardır ve biz bu vatanı karşılıksız seviyoruzzzz bizde bu cesaret olduktan sonra 7 düvele teknolojik olarak imkanlarımız çok azken bile üstünlük sağlamışızdır çanakkale unutulmamalı... tarih tekerrürden ibarettir.. yeni tarih yazarız .. israili bitirirsek dünya rahat bir nefes alır ve inanın türkiye amerika karşısında en büyük rakip olur .. Canım ülkem. ALLAH ülkemize Zarar Ziyan Vermesin..

:D:D

arkadaşlar siz neden bahsediyorsunuz israil yara almazmıs israili emin olunki 2 saat icinde dünya haritasından siler istanbuldan kücük bir ülkeden bahsediyorsunuz cok abartınız israil yok olur tükriyede büyük hasar alır sonuc budur israil bizi alırmış göt kadar ülkeyi ne kadar abarttınız neymiş filistini almış filistin nasıl bir ülke bir füze atamayacak kadar fakir bir ülkeydi nükleer atarmıs türkiyede yok sanki abd onların yanındaysa bizdede iran var abd dünyanın en büyük gücümüymüş :D Mahmud Ahmedinecad amerikaya bosuna kafa tutmuyor her seferinde emin olki amerikayı katledilmiş bir millet haline getirebilirler:D

kardeşim eline sağlık süper

kardeşim eline sağlık süper yazmışsın pirei deve yaptılar gülüyorum burda :)

çok fazla film izliyorsunuz

çok fazla film izliyorsunuz galiba fantastik bilimkurgu gerilim tarzında galiba israil bu savaşa 1 ay dayanamaz size söylüyorum amerika el altından desteklese bile eski amerika değil kaldıki türk ordusu herzaman işini bilir ve devlet sırrı dediğimiz şeyler var her yaptımızı her ürettiğimizi adamlara göstereecek değiliz vardır illakibirşeyler amerika desteklese bile israili türkiyeyide iran rusya çin destekler topyekün bi savaş çıkar her türlü bu savaştan türkiye galiptir

israil bır şey yapamaz amerıkada dahıldır

arkadaşlar bu israili çok kafaya takmıssınız siz şunu unutmayın çanakkala savaşı1 kıbrık çıkartması 2 buralarda sarıklı evlıyalar melekler savasmıstır Türkün iman gücü teknolejiden daha kuvvettilidir doğa dışı varlıklar bızlere yardım etmıstır kore savasında amerıka muttefıklerı şehıt askerlerımızın basına beklemısler korkudan bunlar kalkar hortlar dıye dunyayı titreten türk hakanını unutmayın allah ekber ne mutlu türküm diyene

Türkiye Lehine-İsrailin Aleyhine...

Bizim herşeymz israil we amerikaya bağlıdır doğrudur eğer bi savaş çıkarsa sadece bir tuşla bütün savaş aletlerimizi kullanılmaz hale getirebilir ama unutmayınki abdnin baş düşmanı rusya ve irandır we abd yok etmek için emin olunki türkiyeye yardım yapacaklardır işlerine geliceklerdir çünkü artık dünyanın efendisi onlar olucaktır tabi çin unutmayalım oda ekonomi dostu rusyanın yanında olucaktır we şu bi gerçektirki rus ve çin ordusu ciddi anlamda güçlüdür we bunların yanında birde türkiye ve iran gibi bir ülke olursa gözünü kapamadanda gidicektr nasıl olsa şehit sayılcaklar ve bu demek oluoki sağlam bir savaşa girmiş oluruz hasar alırız doğru ama kazanan tarafında olurz birde almanya war tabi almanya bizi desteklemicektir ama yinede tartışılır belki faşist kafalı almanlar hitlerin türkleri sevdğini düşünüp türkiye tarafındada olablrler zatn balkan ülkeleri rusya desteklicektir nato üyeleri hariç çünkü nede olsa onlarda bi slav rusyada bi slav fransa ve ing. gelirsek abdnin yanında olucaklardr italya tam olarak belli deil tartışılır daha bir sürü konu lazım bunun herşeyi araştırmak lazım ben bildğim kadarıyla yorum yazıorm belki dediklerim olmaz tam tersi olur we felakete gideriz ki allah korusun filistine 2. gemi yollamamız lazım israile karşı ezik kaldık ve biz bunun haricinde insanlık görevi içn yapmak yollamalıyız ancak tabikide böle olmıcak bunlar olası savaş ama sonuna kadar TÜRKİYE...

israil 2 nükleer atcakmış

israil 2 nükleer atcakmış öyle diyo arkadaşın biri bizde yokmu bu silahtan 5 tane atsak israil diye bi devlet kalmaz kim nerden biliyo bizde silah olmadıgını

2.dünya savasını hatırlayın

2.dünya savasını hatırlayın savaş ne için cıktı kimler arasında cıktı dünya 3.dünya savasına hazırlanıyor israili gözünüzde buyutmeyin çünkü oda Türkiyede bi piyondur küresel ekonomik kriz 3. dünya savasını başlatıcak ve bu savası sadace savasa girmeyip ama savaşta olan devletler kazanacak Türkiye- israil savası kesinlikle teke tek olmaz taraflar oluşur pasta bölüşülür bu savaş cıkarda eger kazanırsak pastadan bize pek bi pay düşmez o yuzden bu oyunu akıllıca oynayıp diplomatik yolla çözümlemeye çalışmalıyız Türkiye buyuk bi ulke ama büyüklük pek bişe ifade etmiyor bu durumda iyi kumarbaz olmak lazım ki kumarda kaybetmiyelim

bu israil den bazi arkadaslar

bu israil den bazi arkadaslar hayali bi korku yasiyor galiba turkiye dediginiz bu devlet yeni kurulmadi DAHA ONCEDE VARDI dunyanin gucu yetseydi 1974 de kibrisa girdiginde ambargo yedigi halde cikaramadilar halada gucleri yetmiyor cikarmiya unutmayalim ki 74 de daha zayifti simdiki gucunu hayal bile etmeyin inan simarik israili aninda bitirir

ısraıl

trkıye byuk devlt bzm onlardn once ımanımz var bunlr ne olyrda kafa tutyr gencler sız ımanmzı untnz her halde

Yazıdan ve yorumlardan

Yazıdan ve yorumlardan tamamen bağımsız olarak bu yoruma cevap vermek istiyorum. Gençler siz imanınızı unuttunuz herhalde anlayışı kadar basit ve deli cesaretine bürünmüş bir düşünce bu ülke için tehlikedir.
Kafkasya'da neferlerimiz soğuktan ölürken iman güçleri olmadığı için ölmediler. Yine ve her zaman, her kaybedenin imansız olacağı düşüncesini kınıyorum.
Saygılar...

İstiklâl Marşı

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır parlayacak!
O benimdir, o benim milletimindir ancak!

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül... ne bu şiddet, bu celâl?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal.
Hakkıdır, Hakk'a tapan milletimin istiklal.

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım;
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar.
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş, yurduma alçakları uğratma sakın;
Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler Hakk'ın,
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak' diyerek geçme, tanı!
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır, atanı.
Verme, dünyâları alsan da bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şühedâ fışkıracak toprağı sıksan, şühedâ!
Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hudâ,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyâda cüdâ.

Rûhumun senden İlahî, şudur ancak emeli:
Değmesin ma' bedimin göğsüne nâ-mahrem eli!
Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli-
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım.
Her cerîhamdan, İlâhî, boşanıp kanlı yaşım;
Fışkırır rûh-ı mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım!

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilâl!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helâl.
Ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl;
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet,
Hakkıdır, Hakk'a tapan milletimin istiklâl
(benim böyle bir ecdadım var gücü yeten varsa buyursun gelsin )

İSRAİL KİM BİZ NİCE ÜLKELERİ

İSRAİL KİM BİZ NİCE ÜLKELERİ DEVİRDİK KIRK KİŞİYLE ÇİNİ FETHETTİK ;

Çin seddini yaptıran bir TÜRK(METE)
Tanrı nın kırbacı bir TÜRK(ATİLLA)
50 binle 200 bin kişilik orduyu yok eden bir TÜRK(ALPARSLAN)
500 bin haçlı ordusunu hatay a kadar 2bin kiş bırakan TÜRK(KILIÇARSLAN)
40 çeriyle kale basan bir TÜRK
Daha niceleri var tarihi görüp ne olduğumuzu anlamamız lazım tüfek icadına kadar dünya fatihleri biziz ölüme bile bile gidenler biziz bugün kahpeler adımızı lekeler bayrağımızı yok ederler durma TÜRK YÜKSEL senin yükselme sınırın gökdür..Çin seddini yaptıran bir TÜRK(METE)

 

Tarihçi TAVSEND


“Türkler ilk kez Orta doğuya asker olarak geldiler, çok geçmeden de büyük bir orduya hakim oldular. On birinci asırda da ülkeler fethettiler, büyük İmparatorluklar kurdular. Sadece Orta doğuda değil hemen hemen dünyanın her yerinde, Türkler bir azınlık olmalarına rağmen, hakim unsur olmuşlardır. İran, Suriye, Mısır hatta uzak Doğu ülkelerinden Hindistan’a bile hükmettiler.Türklerher zaman emreden, diğer ülkeler ise boyun eğen konumdaydılar.Türkler diğer milletlere zavallı gözüyle bakar, gariban olarak görürlerdi. Osmanlı, döneminde Cihan İmparatorluğu kurup, İslam’ın kutsal topraklarını koruma altına almışlardır. Böylece Sultan İslam dünyasının da padişahı olmuştur.” (The Middle East and West B.Lewis.19-20)

 

Kumandanlarından biri Adolf Hitler'e sorar :"Türklere neden saldırmıyoruz???"Bu soru üzerine Hitler :"Türkler öyle bir millettirki, eğer saldırırsak tamamını yok etmemiz gerekir... Yoksa 1 tane bilehayatta bırakırsak, yeni bir devlet kurar ve intikamını alır.....

Eğer Türkiye iki savaş gemisi

Eğer Türkiye iki savaş gemisi helikopterler vs ile beraber yardım gemileri gönderirse

İsrail hiçbişey yapamaz 

bizler zamanında kurtuluş

bizler zamanında kurtuluş savasında yunanıstan olsun dıger devletler olsun her bakımdan ustun değiller miydi ? havada karada denizde .. biz bütün bu olanlara karşı galip gelen akıl mantıkla yola çıkarak yollara düşmedikmi ? israil varsın bizden üstün olsun bizler TÜRK'ÜZ ADIMIZ HERYERDE BAYRAGIMIZI HER YERDE DALGALANDIRMADIK MI ? Her hangibir savaş ihtimalinde türkiye aklı ve mantıgıyla bu savası kolayca alabılır .. 

acıkcası savaş olacagını

acıkcası savaş olacagını düşünmüyorum ama olursa tüm dünya tarafsız kalırsa tükiye israili yener diye düsünüyorum.. 

islam alemine güvenme bence 1. dünya savasındayken de almanya bizi süz icin almadı savasa nasılsa bütün müslümanlar ayaklanacak ve ingilizleri durduracak dedi ama öyle olmadı cünkü şuanki islam alemi bizi sattı ve ingilizlerle birlik oldu.. o yüzden fazla güvenme onlara.. 

Nato ise büyük olasılıkla tarafsız kalır diye düsünüyorum ama yinede bilemem.. 

savaşın uzun sürmesi halinde ise 3. dünya savasının cıkması söz konusu olabilir 

gruplar ise 

ABD , israil , yunanistan , güney kıbrıs 

türkiye , iran , mısır ( ayrıca Türkiye'ye arap ülkelerinden yardım gelecegini düsünüyorum ) 

tahminim savasın sonunda ise ; 

ABD zararsız bir şekilde sıyrılır bu işten 
israil cökmüs bir biçimde kaybeden taraf olur ve toprakları parcalanır 
türkiye biraz zararlı cıkabilir 
yunanistan - türkiye arasındaki savastan yunan halkı zarar görür ve büyük olasılıkla sınırlar yeniden cizilir 
güney kıbrıs haritadan silinebilir ve türkler bu meseleyi kıbrısın tamamını alarak cıkabilirler 
iran ise gücünü tüm dünyaya göstermiş olarak sov yapmıs olur 

kimse bizi yenemez ama

kimse bizi yenemez ama onlarda nükleer silah var biraz korkuyorum açıkcası

destek gelebilir

Biz diğer ülkeler için çok önemli bir konumdayız avrupalıların doğalgazı rusların yiyecek içecekleri amerikalilar ise hepinizin bizimle dost olmak istiyor sanmam savaş olsa bizim kaybedecegimizi nükleer bomba bizde de var ama israile karşı kullanabilirmiyiz bilmem

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.