Haçlı Seferleri- MISIR

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Yazar: 
Cihan Ünal
Yazının Yazıldığı Tarih: 
10.08.2013

Tahmini 5 Milyar yaşında olan Dünyamız üzerinde tarih bir çok savaşa ev sahipliği yapmıştır. Ancak bunların en büyükleri herzaman din unsurlu savaşlar olmuştur.Irkların farklılığı dinlerin birliği ile sentezlenip büyük ordular eşliğinde Dünyalar savaşmıştır.

Din unsurlu savaşlara en büyük örnek HACLI SEFERLERİ  olmuştur.Haclı seferlerinin en büyük nedeni;

  • Hıristiyanların kutsal yerleri özellikle Kudüs'u müslümanlardan geri almak istemesi
  • Katolik kilisesinin ortadoks dünyasını egemenliği altına almak istemesi
  • Din adamlarının koyu fanatizmi
  • İslam dünyasının zenginliğinden yararlanılmak istenmesidir.  

Irkların farklı olması hiç farketmiyordu din adı altında kilisenin fanatizmi ve diğer dinlere olan fobisi ,papanın çağrısı ile birleşen farklı ırklar Dünya üzerinde görülmemiş büyüklükte ordular kurmuştu. 8e YAKIN HACLI SEFERİ sonucunda :

  1. Avrupa da kiliseye olan güven azalmıştı
  2. Papa ve kilisenin otoritesi azalmıştı
  3. Skolastik düşünce sona ermişti.

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile  at üstünde kılıçla yapılan meydan savaşları yerini biyolojik,ekonomik,siber,psikolojik ve soğuk savaşlara bırakmıştır.Nadir de olsa bazı bölgelerde sıcak çatışmalar görmek mümkündür.Bu sıcak çatışma olan yerlere göz atacak olursak çoğunluğu orta doğu devletlerinden oluşmaktadır.

Irak-Suriye-Mısır-Filistin vs...

bu devletleri incelersek ortak özelliklerinin en büyüğü halkının çoğunluğu müslümanlar tarafından oluşmaktadır.

Filistin İsrail ablukası altında bir islam devleti.İsrail ise kutsal kitaplarına göre Tevratta vaad edilen büyük israil topralarına ulaşmak isteyen bir yahudi devlettir.

Bknz:

Bütün bu gelişmeler içinde İsrail için kaynağını TEVRAT’tan alan VAAD EDİLMİŞ topraklar kavramını her zaman varlığını korumaktadır.  Bu düşüncenin de kaynağı Tevrat’ta yer alan şu sözlerdir:

 

    “günde Rab, Abraham'la ahdedip dedi: Mısır ırmağından büyük ırmağa, Fırat ırmağına kadar bu diyarı, Kenileri ve Kenizzileri ve Kadmonileri ve Hittileri ve Perizzileri ve Refaları ve Amorileri ve Kenanlıları ve Girgaşileri ve Yebusileri senin zürriyetine (soyuna) verdim”. Kaynak-TEVRAT, Tekvin, Bab-15
 
Harita:
http://s1308.hizliresim.com/1d/b/rbdlh.jpg
 
 
Irak ve Suriye diktadör suçlaması ile liderlerini indiren ve indirmeye çalışan halkın oluşturduğu bir kitle bütünü. Dış güçler tarafından kışkırtılarak  halk kendi içinde çatışmaya kadar gitmiştir. Amaclarına ulaşan büyük devletler ise işleri bittiğinde bu ülkelerden ellerini çekmişlerdir.
 
Son zamanlarda ise  Mısırda olan beklenmedik askeri darbe ile  gözlerimiz mısıra çevrildi.Darbe  sonucunda halkın %52 oyunu alan Mursi askeri darbe ile koltuktan indirilimiş ve başa Hıristiyan bir lider olan Mansur getirilmiştir. Darbeyi yapan komutan sisi ise sanal alemde firavun olarak adlandırılmıştır.Mısır adviye meydanında milyonlar mursiye destek için toplanmış oylarına sahip çıkmışlardır.Ancak sanal alemde firavun olarak adlandırılan darbenin baş aktörü sisi orduyla halkı karşı karşıya getirmiş ve Müslümanlardan oluşan bir devlette daha iç çatışma ortamı başlamıştır.
 
General Sisi
http://t1308.hizliresim.com/1d/b/rbdpd.jpg
 
Bu askeri darbeye darbe diyemeyen İslamfobi kazanmış Dünya devletleri dolaylı yoldan desteklemiştir.
Resmen dinlerin mücadelesine dönen Dünyamız Mısırda bunu birdaha yaşadı. Hıristiyan bir liderin başa geçmesi müslüman bir lideirn halk oyuyla gelmesine rahmen indirilmesi. Ordunun halkla çatışıp bir müslüman devlette daha iç karışıklıklar çıkması... Bunlar tesadüf mü_?
 
bknz:
http://t1308.hizliresim.com/1d/b/rbdrf.jpg
 
Mursi başa geçtiğinde yeni anayasamız Kuran-ı Kerim demiştir. Bundan kim rahatsızdı? Halkının çoğunluğu müslüman olan Ve %52 oy veren Mısır halkı mı_?
 
Yoksa Mursi, Gazzeye saldırdığı için bedelini ödersin İSRAİL dediği israil mi rahatsız?
 
Öyle ya son haberlere bakarsak Ordunun izni ile İsrail Mısırı bombaladı.5 öLünün olduğu söyleniyor.
Mısır bundan önce Mursi zamanında İsrail işgali altında olan Gazzeye kapılarını acmıştı. Darbe sonrası bu kapılarda kapatıldı. İsrailde mısırı bombaladı. 
 
Kıssadan hisse İslamiyeti benimseyen devletleri karıştırmaya çalışan islamfobi kazanmış devletler emellerine ulaşmak için günümüzde meydan savaşı yerine dolaylı yoldan halkları birbirine düşürme peşinde.
Haçlı seferlerinin sonuncusu olan Mısır darbesi'nin sonuçlarını ilerleyen günlerde göreceğiz...
 
 
Cihan ÜNAL
 

Yorumlar

aslında herşey o kadar net

aslında herşey o kadar net ki.. görmemek için kör olmak lazım. askeri olarak alt edemeyeceklerini fark edince halkı karıştırıyorlar.. bizi bize kırdırdılar resmen.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.