Yeri Doldurulamayanlar

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Yazar: 
Seçkin BİLGEN
Yazının Yazıldığı Tarih: 
16.02.2011

30 üst düzey askerin tutuklanması, yaşından kat kat büyük bir kalbe sahip bir teğmenin tutuklanışı ardından Soner Yalçın ve Odatv’nin susturulması. Bunları çok kısa bir zaman dilimi içerisinde yaşadık. Hangisine üzülelim, hangisine tepki verelim bilemedik.

 
Mustafa Balbay tutuklandı, üstünden çok zaman geçti, Ergenekon’un yüzlerce sahtekârlığı ortaya çıktı ardından başka bir oyun geldi gündeme. O oyun yüzünden askerlerimiz şu anda hapiste, hatta o balyoz bir ananın yüreğine indi. Bu hükümet bir ana katili oldu sonunda! Nasıl vereceksiniz bunun hesabını?
 
Mustafa Balbay gündemden düştü, merak edilmesin Soner Yalçın da düşecek. Sürekli değişen gündemimizi bir kenara bırakalım, onun satırbaşlarını bile okumaya tenezzül etmeyen halkımız dururken her şey çok kolay unutulur. Askerlerimiz de unutulacak. Gündem, patlamış bir volkan gibi sürekli hareket halinde olacak.
 
Kimsenin şüphesi olmasın bu ülkede azımsanmayacak kadar Balbaylar, Yalçınlar var. Hepsi de korkusuz, hepsi de kararlı. Gel gör ki bu ülkede Haberallar yok, Doğanlar yok, Çelebiler yok. Bir Haberal’ın yetişmesi en az 40 sene. Bir Doğanın yetişmesi de öyle. Bu ülkenin emniyet kemerleri kolay yetişmiyor. Bizi koruyacak insanlar kolay yetişmiyor.
 
Son hızla uçuruma doğru gidiyoruz. Radyodan bizi aydınlatacak insanlarımız uzaklaştırılmış, radyoyu açıp haber bile dinlemiyoruz zaten. En son çıkan, iki hafta sonra unutacağımız pop müzik çalıyor radyoda. Balbaylar, Yalçınlar yol kenarlarında belirip yavaş gitmemizi söylüyorlar ama polis yaka paça görüş alanımızdan uzaklaştırıyor onları, canımızı kurtarmaya çalıştıkları için içeri atıyor. Emniyet kemerlerimiz alınmış, hava yastıklarımız çalınmış frene bassak o da patlayacak kesin. Uçuruma birkaç metre kaldı. Bariyerleri bile çalmıştır kesin bu hükümet...
 
Seçkin BİLGEN
iletisim@politikadergisi.com

Yorumlar

Gündemden düşmüyor hiçbir şey

Gündemden düşmüyor hiçbir şey yüreğimde...

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.