Referandumdan AKP’ye Güven Teyidi!

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

 

Türk Halkı Evet Diyor!
 
Günlerdir süren Referandum süreci bugün yapılan oylama ile son buldu.
 
Kimi hasta yatağından çıkıp geldi, kimi bastonlarından destek alarak yürüdü, kimi ise tekerlekli sandalyede veya kucakta taşınarak oyunu kullandı. Eline tercih mührünü, Evet/Hayır oy pusulası ile zarfını eline alan dilediğine oyunu verdi.
 
Ve sonuç Evet’lerin çoğunluğu…
 
Recep Tayip Erdoğan “durmak yok yola devam” dedi ve kendine inanan milletin varlığını bir kez daha kanıtladı.
İster korsan afişlerle Referandum süreci savaşını vermiş olsun, ister Ramazan ayı boyunca verilen iftar yemekleri ile Referanduma Evet broşürleri gazeteleri dağılmış olsun, ister muhalefetin afişlerine engel olunmuş olsun netice itibari ile sadaka kültürünü tercih eden milyonların olduğu inkâr edilemez bir gerçek…
 
Referandum süreci boyunca maddeleri tek tek anlatmaya çalıştık, bu sürecin asıl Anayasa değişikliğinin ön çalışmaları olduğunu dile getirdik, afişlerde yazanların birçoğunun değişimi öngörülen maddelerle ilgisi olmadığını söyledik ve siyasi başarısızlığın sonucunda Referanduma gidildiğini yineledik.
CHP Genel ve Yerel seçime oranla oy oranını yükseltmiş yükseltmesine de bu oyların içerisinde MHP’nin de oyları olduğuna göre  Kılıçdaroğlu ile CHP gerilmekten kurtulup bir çıta da olsa  kendini yükseltebilmiştir.
 
Her şeye rağmen sonuç %58 EVET , % 42 HAYIR… (% 99,04 açılan sandığa göre)
 
Demek ki Türk halkı halinden son derece memnun.
Memurların Grev ve Lokavt halkının olmayışı onları rahatlatacak…
Yurtdışına çıkış özgürlüğü ile suçlu dahi olsa rahatça çıkabilecek…
HSYK kararları AKP’nin istediği doğrultuda verilecek…
 
Dahasını uzatmaya yok…
 
Çok değil bir yıl içinde EVET’çiler ağlayacak omuz arayacak ama bir omza da bir çeyrek kafa sığmaz ki…
 
O halde çözüm önerim evinde oturup ta sandığa gitmeyenin, tatile gidip de dönmeyenin iki omuzlarının da tahsis edilmesidir.
 
Sonucun ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.
 
Yaşadığımız sürece umut varsa önümüzdeki maçlara bakacağız artık.
(12 Dev Adama başarılar!)
 
 
 

Yorumlar

teşekkür ederken,

başbakan amacına ulaşmanın şımarıkça sevinciyle yaptığı konuşmasında teşekkür ederken,obama'nın, okyanus ötesi pensilvanyadan gelen desteğin ( mezardakileri bile kaldırın diyen f.gülen'in desteği! ) bütün evetçilerin, kendi grubunun adını zikretti. oysaki teşekkür etmesi gerektiği, tatilde esneye esneye gerinen vatandaşlara, amaan bu yağmurdada,bu tatil günündede sandığamı gidilir diyenlere ve en önemlisi sözde boykot kararı alıpta evet oyu patlaması yapan bdp. lilere ve destekçilerine ( apo ile görüşme işe yaramış olsa gerek )teşekkür etmeyi unuttu.. ayıp etti doğrusu !

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.