Bu Sorulara Cevap Arıyorum

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

ERGENEKON MU DAHA TEHLİKELİ, PKK MI?

ERGENEKON MU DAHA TEHLİKELİ, KUZEY IRAK’TA KÜRDİSTAN’IN KURULMASI MI?

ERGENEKON MU DAHA TEHLİKELİ, DOMUZBAĞCILAR MI?
 
ERGENEKON MU DAHA TEHLİKELİ, UĞUR MUMCU’DAN HRANT DINK’E, ÖLDÜRÜLMELERİNE YATAKLIK EDENLER Mİ?
 
ERGENEKON MU DAHA TEHLİKELİ, SUSURLUK’A FASA FİSO DİYENLER Mİ?
 
ERGENEKON MU DAHA TEHLİKELİ, KULA KULLUK ETTİREN CEMAATLER VE TOPRAK AĞALARI MI?
 
ERGENEKON MU DAHA TEHLİKELİ, O CEMAATLERİ VE TOPRAK AĞALARINI MECLİSE TAŞIYANLAR MI?
 
ERGENEKON MU DAHA TEHLİKELİ, MİNARELER SÜNGÜ, CAMİLER KIŞLA DİYENLER Mİ?
 
ERGENEKON MU DAHA TEHLİKELİ, BU ÜLKENİN KİT'LERİNİ YANDAŞLARA, YABANCILARA PEŞKEŞ ÇEKENLER Mİ?
 
ERGENEKON MU DAHA TEHLİKELİ, BOĞAZ’DAN ÇIKAN İNSANLIK TARİHİNİ YENİDEN YAZDIRACAK KALINTILARA ‘ARKEOLOJİK ŞEY’ DEMEK Mİ?
 
ERGENEKON MU DAHA TEHLİKELİ, BU ÜLKENİN MADENLERİNDE ÖLENLERE KADER DİYEN ZİHNİYET Mİ?
 
ERGENEKON MU DAHA TEHLİKELİ, HIZLI TREN DENEMELERİNDE KOBAY YERİNE KONULMAK MI?
 
ERGENEKON MU DAHA TEHLİKELİ, MECLİS TE TEZKERENİN ÇIKMASI İÇİN MİLLETVEKİLLERİNE RÜŞVET VERENLER Mİ?
 
ERGENEKON MU DAHA TEHLİKELİ, KENAN EVREN’İN AVUKATLIĞINI YAPMAK, MUHTIRA VERENLERE ÜSTÜN HİZMET MADALYASI VERMEK Mİ?
 
ERGENEKON MU DAHA TEHLİKELİ, MASUM İNSANLARIN DİNİ DUYGULARINI SÖMÜREN DENİZ FENERİ GİBİ DERNEKLER Mİ?
 
ERGENEKON MU DAHA TEHLİKELİ, İSTANBUL’DA SEL SULARINA KAPILAN BEBEKLERİN ÖLÜMÜNE SEBEP OLANLAR MI?
 
ERGENEKON MU DAHA TEHLİKELİ, EVİNE EKMEK GÖTÜREMEDİĞİ İÇİN, ÇOCUKLARINA KAHVALTI HAZIRLAYAMADIĞI İÇİN ANA BABALARIN İNTİHARINA SEBEP OLANLAR MI?
 
ERGENEKON MU DAHA TEHLİKELİ, BİNLERCE KADININ ÖLMESİNE İNTİHAR ETMESİNE NEDEN OLAN TÖRELER Mİ?
 
ERGENEKON MU DAHA TEHLİKELİ, FUHUŞ YAPAN KADIN SAYISININ 25 BİN’DEN 100 BİNE ÇIKMASI?
 
ERGENEKON MU DAHA TEHLİKELİ, SOFRAMIZDA GDO LU ÜRÜNLERİ, NİŞASTA BAZLI TATLANDIRICILARI YEDİRENLER Mİ?
 
ERGENEKON MU DAHA TEHLİKELİ, SOFRAMIZA ANGUS ETLERİNİ GETİRENLER, ONU DAHİ ALACAK EKONOMİK GÜCÜ VERMEYENLER Mİ?
 
Bu soruların cevabı, Türklerin var oluş destanını anlatan Ergenekon ise, iddia edilen Ergenekon Terör Örgütü mensubu ve örgüte yardım yataklıktan alınanların hepsini, onlar içerideyken, örgütün varlığı nasılsa, bir şekilde ispatlanacağından sonsuza kadar yargılayalım!
 
Şayet bu soruların cevabı, ikinci şıklarsa Türk Milleti olarak tekrar var olmanın mücadelesini yapmak için aynaya bakmanın zamanı geldi de geçiyor!
 
Oğuz Kemal ÖZKAN
oguzkemal.ozkan@politikadergisi.com

Yorumlar

Sayın Özkan:

Eğer ki, suçlamaların doğru olma ihtimali yüzde bir bile ise, tutuklanan kişiler arasında kendini devletten daha devlet sayan, mafyalık taslayarak bu devletin başına gayrımeşru yollarla geçmeye çalışan insanlar var ise- şu anda eğer varsa hiçbir suçu olmadan tutuklu şekilde yargılanan insanları kastetmiyorum tabii olarak- bu insanların her biri en az Pkk kadar tehlikelidir.

Eğer ki bu ülkede sorduğunuz her sorunun gerçekten bir doğru cevabı olduğuna inanan insanlar varsa bu durum PKK'dan hele ki ANGUS ETLERİNDEN daha tehlikelidir.

Gerçekten ERGENEKON diye bir örgüt varsa bunun meşruluğunu sorgulamamız ne derece anlamlıdır? Eğer ki yoksa konu ERGENEKON değildir zaten. HAKSIZ TUTUKLAMALAR VAR! Ancak kimlerin 'Ergenekoncu' olmadığını kanıtlayarak 'Ergenekon' un var olmadığını kanıtlayamayız. Hangisinin daha tehlikeli olduğunu sorgularken sanırım siz var olduğunu kabul ediyorsunuz!

Kanaatimce yazınızın kısa özeti şudur;

"Bahçelerde börülce, Gel bize bazı bazı..."

farklılığımız bakış açısından

farklılığımız bakış açısından kaynaklanıyor, varsa dahi ne pkk dan ne milyonlarca kişinin obez ya da eşcinsel olmasına sebebiyet veren gdo lardan tehlikeli oldugunu düşünmüyorum..
yine varsa şayet öyle bir örgüt, o örgütü kuran kafalarla suan iktidardaki partinin başı ve yöneticilerinin çok farklı kafalarda oldugunu düşünmüyorum.....yoksa öyle bir örgüt zatenn gündemde tutulma sebebi, ikinci şıklarrın konuşulması istenmediği içindir...!
o halde ben de size şöyle mi demeliyim özetle;
duymadın sivrisinek sazı, çalıyor davul zurna ver kulağını.......

Merhaba

Ergenekon diye bir örgüt olmadığı, birilerinin sürekli delil üretmesinden, eline yüzüne bulaştırdıkları bölümün ortaya çıkmasından, muhalefet ile uğraşmak için en ufak bir konuyu bile sızdırmasından bellidir. Orası işbirlikçilerin işlerini rahat yapabilmeleri için vatanseverleri kapattıkları bir zulümhanedir. İnsanları ispat ed3mediğin suçlardan dolayı yıllarca içerde tutmak ise birgün mutlaka hesabıverilecek hukuk cinayetidir....

Kanaatimce olduğu ya da

Kanaatimce olduğu ya da olmadığı üzerindeki yorumlardan ziyade,
varsa bile yeterince tehlikeli görmemeniz konuya ne derece farklı baktığımızı göstermekte. Şunu unutmayalım ki burada konu hangi örgütün ne eylemler yaptığı ve bu eylemlerin ne derece tehlikeli olduğu değil, bu eylemler ne olursa olsun, yargının bağımsız olmamasıdır. Bugün iktidarda oldukları zaman ergenekon düşüncesiyle uğraşmayacak siyasi partiler var. tıpkı bugünkü iktidarın cemaatle uğraşmadığı gibi...

Olmak ya da olmamak...

Ergenekon'un var olup olmadığı hükümeti hiçbir zaman ilgilendirmedi ve ilgilendirmeyecek. Önemli olan bu hayaletle insanları korkutmak, sindirmek susturmak. Tartışmaları ancak biz yapıyoruz. Ergenekon Terör Örgütü olup olmadığı şu haliyle bile mahkemelerimizde ispatlanabilir ancak ispatlamak isteyen yok. Olup olmadığını tartışmak sadece zaman kaybı bizim için. Önemli olan hükümetin bu ergenekon hayaletini ne için ortaya çıkardığı...
Bu aynen Usame Bin Ladin'in ölüp ölmediğine dair rivayetlere benziyor. Usame Bin Ladin eceliyle ölse bile ABD bunu on yıllarca saklayacaktır. (belki şu an yaşamıyordur) Öldüğünü doğrulamayacaktır. Çünkü Usame Bin Ladin'in hayaleti ABD'nin gayrimeşru atacağı her adımı meşrulaştıracaktır.
Ergenekon'da işte böyle bişey. Hükümetin tutuklamalarını halkın gözünde meşrulaştırabilmek için olup olmadığı hiçbir zaman (bu hükümet kaldıkça) ispatlanmayacak... Böylelikle hükümet her türlü olumsuzluğu Ergenekon hayaletine atabilecek. Susturmak veya sindirmek istediği her kişiyi Ergenekoncu ilan edip susturabilecek ve sindirebilecek.

Şu "Ama" var ya...şu "ama"...!!!

Amerika, Irak'a müdahale ediyor ve 1,5 milyon müslümanı katlediyor...Ve ne yazık ki, müslüman maskesi takmış milyonlardan hiç ses çıkmıyor...

Soruyorsunuz, neden sesiniz çıkmıyor? Din kardeşi değil misiniz? Bu katliama nasıl sessiz kalırsınız?
Yanıt geliyor..."Evet, haklısın "ama"...o Saddam'ın da hiç mi suç yok..!!"....gibi..
Evet, işte o aradaki "ama" sözcüğü, Amerikanın haklılık payının bir göstergesi oluyor...

Ve geliyoruz "Ergenekon" denen uydurulmuş ve BOP nin yaşama geçirilmesi adına, bu konuda bilinçli karşı çıkanları zulümhanelere tıkma operasyonuna..

("Ergenekon" davasında bir çok kişinin suçu olmadığına inanıyorum ve tutuklu kalmalarına gönlüm razı olmuyor "ama"....suçu olan da cezasını çeksin canım...) diye devam eden cümleleri sarfedenlerin, karşımıza "Aydın" olarak çıkmaları da yüreğimizi bir kat daha kanatıyor...

Zira, böylesine masum görünen cümleler, özünde "Ergenekon" denen sanal davanın yasallaştırılmasından başka bir amaca hizmet etmemektedir...Unutulmamalıdır ki, "Ergenekon" davası hamilelik gibidir...Asla birazcığı olmaz..

Ya karşısınızdır, ya da destekçisisinizdir...Bunun laf kalabalığı ile ortasını bulmaya çalışmak abesle iştigaldir...

Saygılarımla...

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.