Haydi Vatandaş, Hep Birlikte Golf Partisine!

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

"Ama size şunu söylüyorum: Sizin için tek yer şudur, Meclisin önüne Yüce Divana gitmek için otobüsler yanaşana kadar bağırın, ondan sonra bir daha böyle bir hakkınız olmayacak"

Muharrem İnce kendisini meşhur yapan o konuşmasını bu sözlerle bitiriyordu.

Ve evet nihayet dün Meclis’e o otobüs yanaştı. Fakat Yüce Divan’a değil, Golf Partisine gitmek için!

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’tü, o otobüsü Meclis’in önüne yanaştıran ve milletvekillerini Golf sahasına taşıyan ya da taşıyacağını sanan. Ensar Öğüt, milletvekillerine yazdığı ‘Milletvekili’ antetli kağıtta isteyenlerin kendi araçlarıyla da gelebileceklerini belirtiyordu. En son otobüse ne zaman bindiğini hatırlamayacak olan milletvekillerinin çoğunlukta olduğunu basit bir tahminle varsayarak milletvekillerini otobüse bindirme hayalimizin bir kez daha boşa gittiğini düşünmemiz bir hata olmaz herhalde!

Ensar Öğüt ve CHP’liler, Aktütün Karakolu basıldığı sırada golf oynayan Hava Kuvvetleri Komutanı’nın günlerce eleştirildiğinden, popülist politikalara malzeme yapıldığından habersiz olmalı ki, Ergenekon Balyoz gibi davalarda kamuoyunun belge ya da delillerle değil de bu şekilde oluşturulduğunun, vatandaşın teknik konulardan ziyade bu tarz konularla ilgilenmesinden yararlanan iktidar partisinin ve yandaş medyanın ekmeğine yağ sürdüklerinin de farkında değiller!

Kıyaslama yanlış anlaşılabilir, CHP’nin zaten sosyete burjuva partisi olduğu kanısı da mevzu bahis değil, zaten mesele de o değil! Mesele kendi partisi yaptığı çalışmalarda bu kadar organize olmayan bir CHP Milletvekilinin işi gücü bırakıp bir arkadaşının açacağı tesise bu kadar heveskar ve azimle reklam kokan hareketlerde bulunmasının, AKP’yi benzer davranışlarda bulunduğunda eleştiren CHP’nin de onlardan bir farkı olmadığına delalet olup olmadığıdır!

Türkiye’nin bitmek tükenmek bilmeyen yoğun gündemi ve tonca ciddi problemi arasında CHP’li milletvekillerinin organize olması gereken onlarca konu varken, bu milletvekilleri yine Başbakan’a ‘tükürdüklerini yalayacaklar’ dediği için haklı olarak kızarlarken aynı uslupla İsa Gök’e de ‘tıpış tıpış yemin edeceksin’ deme cüretini kendileriyle çelişerek gösterebilmektedirler!

Yapıcı olmak adına, buradan CHP’ye organizasyon önerilerinde bulunmak gerekebilir. Fakat bu önerileri, 1 yıl içinde Genel Merkez’de, İstanbul ve Ankara’da üçer dörder kez, Bursa’da kavgalı, danışıklı ve Sakarya’da al gülüm ver gülüm gibi yöntemlerle yönetim değişiklikleri yapan bir örgütte kime yapacağımı bilemiyorum!

Muharrem İnce’yle başladık yine O’nun sözleriyle yazıyı bitirelim dostlar;

‘Size buradan tavsiyem şu: Bu barajı düşürün, yüzde 10 barajını. Bakın, hazır yetki elinizde, hazır iktidarsınız. Bu barajı düşürmezseniz önümüzdeki dönem bu Parlamentoya gelemeyeceksiniz, benden size uyarması.’

Evet, hep birlikte dua edelim ki, AKP barajı düşürsün, böyle bir muhalefet ve böyle mahalle kabadayılığına prim veren bir halk varken AKP oyunu yüzde 70’lere çıkartır, diğerleri de Parlamento’ya gelir mi gelmez mi bilinmez!

oguzkemal.ozkan@politikadergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.