TSK Bünyesinde Olsaydı?

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Ergenekoncu gazeteciler, Ergenekoncu STK başkanları, Ergenekoncu siyasi parti liderleri, Ergenekoncu Özel Harekatçılar, Ergenekoncu askerler, Ergenekoncu subaylar ve en sonunda Ergenekoncu polisler...

Şöyle bir bakın... Güneydoğu'yu daha çok kim PKK'dan koruyor? Askerler... Peki Karadeniz'i PKK'dan daha çok kim koruyor? Polisler...

Peki ülkeyi PKK'dan ve bölünmekten koruyan örgütlere ülkemizde ne denir? Ergenekoncu...

Sıra vatanını seven polislerin Ergenekoncu ilan edilmesine geldi...

Ahmet Türk'e yumruklu saldırı sonucu Samsun Emniyet Müdürü Muzaffer Erkan görevinden alındı, görevden alınmasaydı adı Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı için geçiyordu. Eğer bu görevden alma olayına halktan tepki geleceğini düşünselerdi, hiç kuşkunuz olmasın Muzaffer Erkan'ı da Ergenekoncu ilan ederlerdi...

İstihbarat demek, o ülkede veya şehirde devletin veya milletin başına gelebilecek olayları önceden haber alıp önlemini almaktır. Tabii iki bunları yaparken Ergenekoncu ilan edilme ihtimali göz ardı edilmemelidir...

Muzaffer Erkan o göreve geçemedi ve beş gün sonra Samsun'da iki polis şehit oldu. Hükümet, Samsun Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı'na kimin geçip geçmeyeceğini düşünedursun, bu arada PKK fırsattan istifade iki polisimizi şehit etti.

Tabii ki her şehit haberinde TSK'yı suçlayan hatta daha ileri giderek bu ölümleri TSK'nın tertiplediğini ima eden besleme basın, bu ayrıntıyı görmezden geldi.

Karadeniz'de İngiltere ve ABD ortak operasyonu olduğuna dair istihbarat bilgileri mevcut. Yani yaklaşık beş senedir Karadeniz'de İngiliz ve ABD casuslarının kol gezdiği biliniyor. Biliniyor da bir şey yapılıyor mu? Tabii ki hayır.

Düzeltiyorum... Yapılıyor! İngiltere ve ABD casusları işlerini daha iyi yapabilsin diye İngiltere ve ABD casuslarından haberi olan Emniyet Müdürleri görevden alınıyor veya istihbarata yaklaştırılmıyor.

Bu bilgiler ışığında Ahmet Türk'e kimin ve neden yumruk attığını daha iyi anlamışsınızdır sanırım...

Neyse “Karadeniz Operasyonu” derin bir konu, o konuda daha geniş bir araştırma ve bilgi topladıktan sonra Karadeniz'de İngiliz ve ABD casuslarının ne planladıklarını bu sitede okumanız dileğiyle yazıma son veriyorum, ancak yukarıda yazdığım konu hakkında eğer bu olaylar TSK bünyesinde yaşansaydı, besleme basının nasıl bir haber yapacağına dair bir örnek vermek istiyorum.

"Samsun'da Ahmet Türk'e yapılan saldırı sonucu görevden alınan Jandarma Bölge Komutanı görevden alındıktan beş gün sonra iki asker kötü PKK'lılar (besleme basının iyi PKK'lıları da var) tarafından şehit edildi. Jandarma Bölge Komutanı istihbarat alanında uzman sahibiydi, belki de PKK'lılar hain pusuyu kurmadan haberi olabilir ve bu saldırıyı önleyebilirdi ancak Genelkurmay, Jandarmanın bu pusuyu engellemesini istemediği için Jandarma Bölge Komutanını görevden aldı..."

 

Ümit MİNEL
iletisim@PolitikaDergisi.com

 

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.