Akil Adamlar Komedisi…

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Yıllardır yazılarımızda hükümetleri, muhalefetleri, medyayı, hasılı halkı etkileyen ve yönlendiren unsurları uyardık durduk. Ülkenin götürülmek istendiği sonun hiç de sevinilecek bir son olmadığını dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık. Tabi imam bildiğini okudu. Bundan sonraki uyarılarımız doğrudan doğruya halka olacaktır.

Üretilen ve doğrudan halkın beyninde döndürülen dolapları farkında olmayanlara anlatmaya çalışacağız. İşte onlardan biri; Akil adamlar komedisi…

Hükümet terör örgütü ile konuşsun, anlaşsın diye bir ekip kurmuş, adına da akil adamlar demiş.

Sorarım ey okur? Sana yaptıracağın bir iş için, hatta aslında senin çözeceğin ama her nedense çözmediğin bir iş için birilerini bul desek nasıl birilerini bulursun? Tamamen senin düşündüğün gibi düşünen, senin istediğini yapacak, senin çıkarlarına hizmet edecek birilerini bulursun değil mi? İşte meclisin de bulduğu, terör örgütünün isteklerinin getir götürünü yapacak sözde çok yetkili “Akil adamlar” gurubu da böyle. Dikkat ediniz hükümet demiyorum, meclis diyorum. Zira artık Türkiye de iktidar ve muhalefetten oluşan bir meclis yok. Aynı efendinin emrinde çalışan farklı isimli ama bir düşünceli guruplar var. Bunların içinde bireysel olarak çıkıp bağıran çağıranlar senin gazını almak için kurgulanmış kişilerdir. Gerçekten seni düşünseler, o ceylan derisi koltuklarını derhal terk eder senin arana gelirler.

Bu akil adamlar gurubunun ilk başında yazılan beyefendiye bir baktığınızda aslında bütün bu söylediklerimizin doğru olduğunu anlayacaksınız. Hasan Cemal! Kimdir bu Hasan Cemal. Yazarlığı falan bizim tartışacağımız konu değil. Ancak siyasi yelpazenin en solundan en sağına kadar yuvarlanan, dönekliğini kendi de itiraf eden biri. Yani gençlik yılları biraz geride kalınca ideali değil, çıkarı, yandaşlığı seçen biri. Yani kendini yıllarca yanlış yöne akıyor dediği nehrin akıntısına bırakıveren bir kişi.

Şimdi diyeceksiniz ki, “bunda ne var? Onun başbakanı da iktidar için milli görüş gömleğini çıkarıp bul yıldızlı gömleği giyen kişi değil mi?” Haklısınız, aynen dediğiniz gibi. Peki, neden bu akil adamlar? Neden meclis dışından seçilmişler? Mecliste bizim vergilerimizle keyif çatan ceylan derisi koltuk aşıklarından birkaçı bu iş için görevlendirilemez miydi?

Olmaz sevgili okur. Sonra bir dahaki seçim propagandasında sana oy için geldiklerinde ona “PKK nın ayağına git diye mi seni oraya yolladık” dersen ne cevap verecekler? Hasılı sevgili okur tek amaç seni kandırmak. Kanarsan tabii..

İzmir…

 

Cem Osman TAMTÜRK

cem.tamturk@politikadergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.