Siyasette Kaos ve Yer Altı Örgütler

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Yazar: 
MURAT BARIŞ ÇETİN
Yazının Yazıldığı Tarih: 
17.06.2012

Gün geçmiyor ki Türkiye yeni bir tartışmanın içinde olmasın. Gündemi değiştirirken Türkiye'yi tartışma içine sokuyorlar. Devleti halkıyla kavga ettirmede son derece becerikli olan şer güçler halkı gruplara bölüyor.


Kaos, demokratik düzenin yerine aşırı bir kargaşa ortamı yapmak ve baskı düzeni kurmayı amaçlayan yapıdır.

Faşizmde kendini en üstün toplum olarak görmenin ötesinde, diğer toplumları egemenliği altına alma çabası yatar. Bu çaba fikren de olabilir, fiziksel şiddet yoluyla da. Bu uğurda bir çok insan yaşamını yitirir, büyük savaşlar verilir.


Ülkede bazı gruplar, Ülkemizi iç ve dış mihrakların yardımıyla yıkmaya çalışıyorlar. Bu topraklarda kendileri bazı görüşler etrafında toplumu gruplaştırıyorlar ve olaylar çıkartarak emellerini her fırsatta gerçekleştirmeye çalışıyorlar.


Ortak bir amacı veya işi gerçekleştirmek için bir araya gelmiş güçlerin veya kişilerin oluşturduğu birlik, teşekkül, teşkilat yer altı örgüttür. Başkalarından saklanan, duyurulmayan, görünmez, belli olmaz bir durumda olan örgüt yer altı örgüttür.


Yer altı örgüt örgütün gizli kapaklı olanıdır. Nerde olduklarını, ne zaman ne yapacaklarını kimse bilmez, yasadışı olması muhtemeldir.


Bu güçler kendilerine elit tabaka denilen bürokrasiden meclise kadar her yanı sarmış bir ağ parçası gibidir.


Türkiye'm bataklığa saplanmış, yer altı örgütleri iş başında. Gündemi değiştirmenin ve halkı uyutmanın yolu; siyasettekilerin konuyu başka yönleriyle yansıtmasıdır.


Bu gün aleni şekilde kendi çıkarları için ve elde edeceği üç beş kuruşluk rant için bu suçlara ortak olanlar hain damgasından kurtulamayacaklar.

 

Murat Barış ÇETİN

iletisim@politikadergisi.com
 

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.