Ahlaksızlığa Ortak Olmayın!

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal’a ait olduğu iddia edilen malum kaset ile ilgili POLİTİKA DERGİSİ Editörya’sının bildirisidir.

Siyaseti daha fazla kişinin katılımıyla ve daha fazla nitelikli insanın varlığıyla üst düzeye çıkarmaya çalışan dergimiz ve hareketimiz, CHP’nin lideri Deniz Baykal’a ait olduğu iddia edilen kaseti, çekenleri, yayımlayanları kınamaktadır. Büyük olasılıkla montaj olsa da montaj olup olmaması bizim için hiçbir şeyi değiştirmemektedir. Dergimiz daha önce başka partili kimselerin de bu biçimdeki videolarına itibar göstermemiştir.

CHP’ye karşı olabilirsiniz, elbette!

Deniz Baykal’a muhalif olabilirsiniz. Uygulamalarına kızabilirsiniz, bu yüzden hareketler, topluluklar kurabilirsiniz; ama Baykal’ın varsa yolsuzluğunu, şaibesini ortaya çıkarabilirsiniz ve fakat durum bambaşka!

Ancak; olası halkoylaması, olası seçim ve Kurultay öncesi Deniz Baykal bu şekilde ahlaksız oyunlarla alaşağı edilmeye çalışılıyor ise POLİTİKA DERGİSİ olarak buna kesinkes, şiddetle karşıyız ve eğer bu biçimde bir linç kampanyası düzenlenirse açık şekilde Deniz Baykal’ın yanında oluruz; çünkü bizim gözümüzde siyaseti alçaklar ve onların alçaklıkları yönetmemelidir.

Cumhuriyet Halk Partilileri liderlerine karşı yapılan ahlaksızlıklara karşı dayanışmaya, diğer partili ve partisiz tüm yurttaşlarımızı da bu iğrençliklere kulak asmamaya çağırıyoruz.

Kısacası, Türk kamuoyunu ahlaksızlığa ve “Büyük Birader” ve “montaj” faşizmine karşı durmaya çağırıyoruz.

Saygılar…

 

 


 

 

 

 

Politika Dergisi

 

 

Yorumlar

Ayıptır günahtır Yanındayız

Ayıptır günahtır
Yanındayız Baykal!

şerefsizlere alet olmayalım

şerefsizlere alet olmayalım yanındayız onurlu başkan!

Sosyal demokratım ve baykal

Sosyal demokratım ve baykal karşıtıyım ama
bu veidoyu kim koyduysa lanetler olsun! Baykal'ı biz bu şekilde değil demokratik şekilde devirmek istiyoruz. pis adamlar!

bildirinizin her harfine

bildirinizin her harfine imzamı atıyorum
Politikadergisi bir defa daha doğru yerde olduğunu gösterdi

Vakit, onursuzluk vaktidir...

6 yaşında çocuğun bile bacaklarına sansür koyan Vakit gazetesi zihniyeti, kime ait olduğu belli olmayan bu videoyu internet sitesinde yayınlamıştır. Herhalde porno yayına da yakında başlarlar.

İki tane kurgucu arkadaşıma

İki tane kurgucu arkadaşıma sordum, ikiside yüzde90 (birisi büyük ihtimal dedi:)) montaj dedi. ama ne fark eder ki?

biz aydınlar, yurtseverler, Atatürkçüler sosyaldemokratlar, ilericiler, laikler böyle pabuç bırakır mıyız?

Nuh Mete Yüksel'e yapılanları unuttuk mu? Dinciler hep elele... Biz dayanışmayı bırakacak mıyız?

dayanışma..

birbirimizle dayanışma halindemiyiz gerçekten ?
elbette dayanışma halinde olmalıyız, ama sanal ortamdan çıkıp gerçekte tanışmalıyız.
bu medeni cesareti gösterebilmeliyiz. oturup konuşmalı, düşünerek, önemli kararlar almalıyız..
bunu başarabilir, kalabalık , gerçek atatürkçü düşünceye sahip, yurt sever insanlar olarak karşılıklı konuşabilmeliyiz.

Oyum Baykal'a

Bu gürüntülerden sonra Oyumu vermeyeceksem de oyum CHP'nin adi dinci basının inadına.

Merhaba

Emperyalizmin bu ahlaksızca oynadığı oyuna gelmiyeceğiz. Sayın Baykal yanındayız....

Hiç sevinmesinler, bakın tüm

Hiç sevinmesinler, bakın tüm Atatürkçülere
her zamankinden daha fazla dayanışma içine girdiler! Tutmadı tumadı...
Duygulanıyorum...

ne yapacaklarını şaşırdılar

ne yapacaklarını şaşırdılar iyice. Baykal ın böyle bir şey yapmayacağını herkes bilir.

Görüntüler ister gerçek

Görüntüler ister gerçek istersede yalan olsun ve istersek Baykalı hiç sevmeyelim.Bu koşullarda CHPye zarar verecek her eylemin karşısında olmalıyız. Çünkü CHP sembolik olarak bu ülkenin geleceği, Cumhuriyetin kazanımları demek. Ayrıca yandaş basında bile hemen herkes Baykalı savunuyor.

Merhaba

Sn.Politika Dergisi editörleri,
Haberinizin linkini,aynı haberle ilgili başka bir siteye yapılan yorumda görüp ,okudum.

Büyük Birader” ve “montaj” faşizmine karşı durunuşunuzu yürekten destekliyor ve yaklaşımınızdan dolayı sizi candan kutluyorum.

Ne, Sn. Deniz Baykal ne de CHP üzülmesin,çığ gibi büyüyerek geliyoruz,dinci faşistler üzerlerine gelen çığın altında ezilip,yok olup gidecekler.

kesinlikle montaj

Görüntüleri izledim, kesinlikle montaj, iki parça video yu birleştirmişler, ilkinde baykal bir toplantı öncesi dinleniyor, yanında sekretesi ve başkalarıda var. Videonun ikinci kısmında baykal gidiyor başka birisi geliyor, zaten mantıksızlık şurada, eğer ikinci videodaki baykalsa neden, gayet normal olan ilk videoyu koyuyorsunuz. başka bir dikkat edilmedi gereken husus, ilk videoda baykal biraz daha göbekliyken, ikinci videoda arkadaşların baykala benzetmeye çalıştıkları insan daha az göbekli. Ben bayanı taanımadığım için o konuda yorum yapmıyorum ama malum görüntülerin olduğu video parçasındaki figüran kesinlikle sayın baykal değil.

mustafam

BAYKAL Olayı İLE İLGİLİ PROFESYONEL BİR SİTEDEKİ YORUMDAN "ALINTI" YAPIYORUM:" (SİNEMA SEKTÖRÜNDEYİM..) Görünütlerin iki defada toplanmış olduğu KESİN...Belli ki iki ayrı odaya KAMERA konmuş..Bir toplantı ya da miting öncesi CHP liler bir otel ya da motelde AYRI AYRI kalmışlar normal olarak...o esnada herkes odasında ister giyinir,ister soyunur...ve HAİN el bu ham görüntüleri toplamış ve İŞLEMİŞ...Bu kadar basit...ama ÇAMUR AT İZİ KALSIN olayı hasıl oldu...çok acı."

imza

bildirinin altına imzamı atıyorum. ve editöryayı selamlıyorum.

Nasreddin Hoca demiş ki;

Yahu hırsızın hiç mi suçu yok? Bu olayın vakitle AKP ile alakası yok Mustafa Sarıgül'ün işi.Nesrin Baytok'un kocasının İstanbulda aldığı belediye ihalelerini araştırın görürsünüz Baytoklarla ilişkisini.Ayrıca başta Baykal olmak üzere hiç kimse görüntülerin yalan olduğunu ifade etmedi herkes özel hayatın ifşa edilmesi durumunu göz önünde tutuyor.Böyle bir şeyin kameraya çekilip yayılması ahlaksızlığın daniskasıdır ancak videodakiler de bu kadar savunulacak şeyler değil. Bu ülke,bu millet böyle bir ahlaksızlığa sebep olanlar tarafından yönetilecek kadar onursuz değil.Videonun gerçek olduğu ortaya çıktığında napacaksınız? Gerçi sizler Machiavelle'nin öğrencilerisiniz hedefe giden yolda herşey mübahtır dersiniz.Sol kesimin dayanışma içerisinde olması gereken bir durum varsa o da Sarıgül'e karşı ittifak olmaktır Baykal'ın bu ahlaksızlığını savunmak değil.

Biz, Ahlakı Savunuyoruz.

Görüntülerin gerçek olması kadar, gerçek olmamasının da iğrençlik yarattığı bu durumu kınanmalıdır. Bu bir Ahlaklı Politika örneği değildir. Yukarıdaki okur yorumlarının birinde Machiavelli'nin öğrencileri olduğumuz belirtilmiştir ve benim; bu yorumu yapan okurumuza cevaplaması isteğimle sorum şudur: Bu tarz bir ahlaksızlığı yaratanları (görüntüler gerçek veya değil) kimin öğrencisi olarak göreceksiniz?

Bu, bir bel altı politikasıdır ve Politika Dergisi Editöryası yazdığı bildiride bu, bel altı politikasını eleştirmektedir. Kısacası Politika Dergisi, geçmişini hiçe sayarcasına ahlakını ayaklar altına sermiş bir Türk Politikası'na kınama örtüsü örtmüştür; fakat yine de hedefe giden yolda her şeyin mubah olduğu söyleminde olumsuzca bir şey yapıyormuşçasına eleştiriler almıştır. Bu bir çelişkidir.

Yine de okurumuzun söylediklerinde haklılık payı olmasa da doğruluk payı vardır. Söylediği cümle doğrudur; fakat yönelttiği eleştirilerde haklılık payı yoktur. Doğru olan Politika Dergisi'nin hedefe giden yolda her şeyi mubah saydığıdır; fakat bu her şeyden kasıt olumluluk payı ve paydasındaki her şeydir. Ahlaklı ve katılımcı bir politika hedefleyen Politika Dergisi, bu yolda olması gerektiği gibi olumlu bir bildiriye imza atmıştır.

Bildiride görüntüler kınanmış, görüntülerin doğru veya doğru olmadığından çok bel altı politikası ayıplanmıştır. Üstelik bu ayıplamaya da ister CHP'li olsun isterse olmasın herkes davet edilmiştir.

Yazılmış, yazılacak olan yorumların ve bence doğru yönde yazılmış olan bildirinin bu hususlar altında incelenmesi elzemdir.

Saygılarımla;
---
Gökhan DAĞ
Politika Dergisi Yürütme Kurulu Başkanı

Bazı sitelerde hala mevcut.

Hani görüntüler engellenmişti, 12.05.2010, saat 12.56 itibarı ile bir sitede hala görüntüler download edilebiliyor.

Ücücü

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.