Uzaya Gidelim

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Yazar: 
ulaş alp

Haydi kalkın gidiyoruz, böyle demek lazım günün birinde. Kim bilecek daha neler neler bekliyor bizi. Bu inat bu kapris bu kavgalar yıprattı ülkemizi. Dil yarası dil yarası...

Göktürk aya indi. Kavgalar bitti. Yeni yüzyılda sevgi  imparatorluğunu  tüm dünya adına Türkiye kurdu. Bunca yıllık düşler  ve penceden giren kuş gibi büyük bir şirinlik doğurdu yüreğimizde. Aklım almaz oldu. Belli olur mu? Belki, olur ya bir genç kız güzelliğinde gülücükler atar yüzümüze kulakları ölüm istesede hep güler yüzümüze bu ülkenin doğuştan düşünceleri körleşmiş insanları. Her nefeste  sevenlerle dolu olurdu belki de uzayda.

Dünya malı demicez günün birinde. Ay manzaralı yerleri kapacak halimizde olmıyacak. Uzayda para mı? O da ne diyecek olucaz. Kimse açlıktan sefil olmıyacak. Kimse suç işlemeyecek. Hani nankördür ya insan buna da gerek olmayacak. Hesapla yaşamayacak insan. Sevmek çok zor ama korkutmak gücünüde kullanmıyacak insan. Bunu dünyayı temsilen Türkiye yapsın. Toprak tiryakiliği en az ülke olan Türkiye yapsın.

 

Ulaş ALP

iletisim@politikadergisi.com

Yorumlar

Dil yarası dil yarası..

"Dil yarası dil yarası"

Makale etkileyici. Ancak dil yarasında dikkat etmeli. "demicez": demeyeceğiz , "olmıyacak": olmayacak, "olucaz.":olacağız, "kullanmıyacak": kullanmayacak .

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=257407421045197&set=a.1048590663...

 

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.