Türkiye Siyaseti

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Yazar: 
MURAT BARIŞ ÇETİN
Yazının Yazıldığı Tarih: 
06.07.2012

Gün geçmiyor ki Türkiye yeni bir tartışmanın içinde olmasın. Gündemi değiştirirken Türkiye'yi tartışma içine sokuyorlar. Devleti halkıyla kavga ettirmede son derece becerikli olan şer güçler halkı gruplara bölüyor.

Devleti bölmek ve değiştirmek isteyen açıklamalarıyla veya azınlık bir grubu provokasyona iten açıklamalarıyla bunlar bir terörist gruptur.

Siyaseti rejimi değiştirmek ve kendilerini kurtarmak için yapıyor. Siyaset yargıyı kontrol altına almak için oluyor.

Ucuz siyasi hesaplarını gerçekleştirme yalnızca adaletin değil devletin ve demokrasinin temellerini de sarsacak çalkantılara neden olur. Yaşanan vahim gelişmelerin neden olduğu güvensizlik ve gerginlik ortamı, toplumda endişe ve kuşkuların artmasına yol açmıştır.

Yasama, yürütme ve yargı arasındaki çatışmalar, aralarında yaşadığı gerginlikler sonucu kendileri artık tam bir kutuplaşmaya doğru yönelmiştir.

Ülke kurulduktan buyana var olan İslam ile siyaset günümüze kadar devam etmektedir. Kurulduktan bu yana birçok parti kapanmıştır. İslam’ı alet ederek oy toplamak için uğraşmışlardır.

Ülkemiz her ne kadar demokrasi ve Cumhuriyet Ülkesi olsa da ne yazık ki son noktayı koyan ve bunu yapan, başka güçler vardır. Bu güçler kendilerine elit tabaka denilen bürokrasiden meclise kadar her yanı sarmış bir ağ parçası gibidir.

Bu milletin istikrarına birileri sürekli çomak sokuyor. Çünkü siyasi, ekonomik, kültürel alanlarda istikrara kavuşmuş güçlü bir ülke olmamızı istemiyorlar. Ülkede bazı gruplar, ülkemizi iç ve dış mihrakların yardımıyla huzuru bozmaya çalışıyorlar.

 

Murat Barış ÇETİN

iletisim@politikadergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.