Operasyon; Mısır

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Yazar: 
Sadullah BAKIRTAŞ
Yazının Yazıldığı Tarih: 
15.07.2013

Geçtiğimiz aylar da Taksimde çıkarılmak istenilen kaos bertaraf edilmiş ve Sayın Başbakan “Milli İradeye Saygı” mitingleri ile kaosu çıkarıp ondan fayda sağlamak isteyenlere halk sandıkla getirdiğinin arkasında durduğunu ve halk iradesiyle gönderilebileceğini açıkça göstermiştir.

Uluslararası lobiler ve kaos aktörleri Türkiye’de denemeler yapmış lakin sonuç alamamış olmalarının vermiş olduğu yıkımla son bir manevra girişimlerini yine Müslüman bir ülkede ve yıllar sonra demokratik yollarla iktidara gelen Mursi Hükümetini gayri meşru yollarla düşürmenin peşindedirler ; “Operasyon Mısır”
Mursi’nin bu denli göze batmasının başlangıcı Ak Parti olağan kongresine gelmesi ve burada “Türkiye’de ki gibi bir hükümet modeliyle değişen Mısır” hayallerini dile getirmesi idi. Mursi tamamen yabancı lobilerin emrinde ki ekonomik sanayi faaliyetlerini içe dönük iç Pazar faaliyetine döndürme gayretleri yine karanlık güç odaklarının elinde bulunan medya tarafından karalanmaya ve Mursi ve arkadaşları itibarsızlaştırma operasyonları başlamıştı.

Askeri kanadın başında bulunan Sisi ise Mursi ’den haz etmezdi ki Mursi’nin makam koltuğunun arkasında “Bismillahirrahmanirrahim” yazması ve her toplantı öncesi toplantılarını dua ile açıyor olması Sisi’yi müthiş şekilde rahatsız ediyordu.
Yıllar sonra Türkiye dışında başka bir Müslüman ülke kalkınacaktı.60’lar da 80’ler de Türkiye’de rol alan darbe aktörleri şimdi Mısır’da sahne almaya başlamışlardı ve sonun başta yazılacağı Tarihin tozlu sayfalarında ki olayların tekerrür edeceği bu olay perde arkasında “Operasyon Mısır” olarak nitelendirilecekti.
Mursi’ye oy vermiş ve hakka inanmış insanlar meydanlara indiler ve kendi seçtikleri idarelerin ancak kendi iradeleri ile gidebileceğini söylemeye başladılar. Bu yürüyüşler demokrasi tarihinin Hak yürüyüşleridir. Tarihin satırlarına belirgin şekilde düşecek olan bu direnişler uluslararası lobilere ve Müslüman coğrafyaya hakim olmak isteyenlere en net cevaptır.
Bu lobiler dünyada barış, kardeşlik, sevgi ve birliktelik diye girdikleri her yerden kan ve gözyaşından başka bir şey çıkarmamışlardır. Bakınız yakın tarihin en acı olayları Arap baharı diye nitelendirilen olayları bakınız Irak.
“HÂKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ ALLAHINDIR…”
 
Sadullah BAKIRTAŞ
iletisim@politikadergisi.com

Yorumlar

sandık tam demokrasi değildir

sandık tam demokrasi değildir sadullah bey eğer öyle olsaydı hitler faşist damgası yemezdi böyle onlarca örnek gösterebiliriz  mısırdaki olayları hepimizin malumudur hükümet ve başkakan sisi darbecidir diye onlarca konuşması ve eleştirisi var oysa aynı sisi halkın yüzde 93 oyunu alarak bugün nısırı ıdare etmektedir bir örnekte bizden olsun evren paşada halkın yüzde 90 ından fazla oy almış ve ülkemizi yönetmiş ve bugünkü iktidar tarafından darbeci faşist olarak ilan edilmiştir demekki sandık asla ölçü değildir sadece araç olarak görmek lazım öyledir kanımca demokrasiyi tam olarak algılama sorunu var sandık sonuçta tahtadan yapılmış herkesin oy kullandığı çahilinde okumuşunda hakkı olduğu bir araçtır oysa demokrasi insann hakkı özgürlükçü adil paylaşım adil hukuk ve insana saygıdan geçer oysa bide bu mümkün olmayan hayal bile edemeyeceğimiz özleyeceğimiz kavram olarak hayalimzden öteye geçmez diye düşünüyorum her insanın her canlının yaşam hakkı olması düşüncesi ile sevgiler saygılar dilerim

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.