Allah ile Aldatmak

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Yazar: 
Aykut Alp
Yazının Yazıldığı Tarih: 
31,08,2013

Başlık tanıdık gelebilir Pr.Dr. Yaşar Nuri Öztürk'ün bir kitabından esinlenerek bu başlığı kullandım. Ama gerçekten de Yaşar Nuri hocamız çok iyi sentezleyerek bulmuş bu başlığı. Yıllardır Allah ile aldatılmıyormuyuz.

Anadolu köy ve kasabalarında yaşayanlar çok iyi bilir ki oradaki hocalar,imamlar,şeyhler yıllarca insanları Allah ile korkutmadı mı ? Kendine din adamı diyenler resmen yeni bir din yaratıp kendilerini o dinin tanrısı yapıp insanlara Müslümanlık gibi anlatıp siyonist hareketin öncülerinin piyonluğunu yaparak ülkemizi bu hale getirdiler. Çok basit bir örnek Türkiye dışında dünyanın hangi ülkesinde kominizim dinsizlik olarak adlandırılır. Peki bunu kendileri mi üretti yoksa ABD'nin söylemlerini halka Allah kuran diye kandırıp aşıladılar mı köylülerimize?

Bunların tanrıları Allah mı yoksa ABD mi bilinmez ama bizim insanlarımızın daha henüz uygarlık seviyesine ulaşmamış köylerine okul gitmemiş insanlarımız inandı.Din adamlarına saygım sonsuz hangi dine mensup olurlarsa olsun ve bu söylemim bütün köy hocalarına veya bütün imam ve şeyhlere değil yukarıda belirttiğim gibi dini siyasete bulaştıranlara, bir şeyler karşılığında köy  ağaların , siyasetçilerin veya başka şahısların dediklerini  halka din Allah peygamber diyerek yalan yanlış  anlatan imamlara, şeyhlere hocalara.          

Keşke sadece olay köylerde bitse yıllarca bu ülkeyi yönetenler din üzerinden siyaset yapmadı mı? Gene aynı yöntemleri kullanarak allah ile aldatmadı mı toplumu? Din üzerinden siyaset İsmet İnönü'nün din derslerini kabul etmesiyle başlayıp günümüzde hat safaya ulaşmış durumda. Ama işin en ilginç tarafı halkımız her din diyene körü körüne inanması galiba buda yıllarca köylerde insanların beynini yıkayan kendini tanrıyla şirk koşan hocalarda.

Geçenlerde  arka koltukta oturan iki kişinin  olası bir Suriye operasyonu hakkındaki konuşmalarına şahit oldum. Vatandaşlardan biri ; '' Suriye'de ölen muhalifler allh-u ekber diyor, onlara kesinlikle destek götürmeliyiz başbakanımız çok haklı ''  dedi. İş ne kadar trajik değil mi ölen müslüman öldüren müslüman, halk ise cihaddan söz eder olmuş bu allah ile aldatmanın en bariz örneği değilde nedir. Peki o başbakan Irak'ta allah-u ekber diyen müslüman kadınlar tecavüze uğrarken, Amerikan askerleri evlerine sağ salim dönsün diye dua ediyorum demedi mi? Bu ne yaman çelişki.

İktidarların din sömürüsü konusunda en güzel tespiti Uğur Mumcu yıllar önce yapmış; '' Her kim ki din sömürüsünü kullanır, bir süre yararlı olur belki, ama sonunda mutlaka seçim sandığında yenilgiye uğrar. Halk, din sömürüsünü affetmiyor. Bu son derece önemli bir sonuç, olgu ve gerçektir. ''

 

Aykut ALP

iletisim@politikadergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.