Yeni Devir

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Yazar: 
Yamaç Kona

Yeni bir devir mi başlıyor Irak Arenası'nda yoksa ölü deriden mi arınıyor Irak?

ABD ufak bir eleme mi yapıyor?

PKK ile işi bitti mi?

Bittiyse neden PKK'yı silip süpürmek gibi onur verici bir şeyi AKP'ye yaptırsın?

Adam zeki, daha oyun bitmedi. Sadece bir aşama sonlandı. Gelecek aşamalar cephelerde olmayacak AKP ile halledilecek. Bunun için AKP'nin kahraman olması lazım, ABD'den çok. Çünkü ABD'nin Türkiye'deki imajını temizlemekten çok daha önemli işleri var.

Önceki yazılarımdan birinde belirttiğim gibi, herkes herkesi bir araç, kullanılacak bir mal olarak görüyor. Çünkü bütün her şeyi tek başına karşılayabilecek vasıflara sahip tek bir devlet, grup veya topluluk bulunmamakta. Bunun için aralarından en güçlüsü kendini araç olarak gören birinden önce davranacak, ondan yararlandıktan sonra oyun dışı edecek. Büyük balık, küçük balık meselesi...

Şimdi AKP büyük ağabeyinden izini aldı, o da kendi emellerinin peşinde. O bu ülkenin başka tarafını daha çok seviyor. Hepsi istediğim gibi olsun istiyor. Ama zaman gelecek o da diskalifiye olacak. ABD izin vermeyecek.

Şöyle özetleyelim isterseniz;

PKK ülkenin bir bölümünü istiyor,

AKP ülkeyi böyle daha çok severim diyor,

ABD ülkeyi yerle bir etmek istiyor.

Özet tamam sanırım.

Peki ya biz? Bizi temsil eden biri var mı? Kürtçüleri PKK, İslamcıları AKP, bulanık düşünceli emperyalizme yenik düşmüş insanları ABD temsil ediyor. Peki bizi kim temsil ediyor. Cevap; sen bu işlere karışma denen Türk Askeri.

Şimdi sınır ötesi için hazırlıklar yapılıyor. Kurumlara talimat verildi deniyor. Ya benim dediklerim de olmazsa, ya AKP 2 kilometre içeriye girip zaten boş olan sığınakları mahvettik derse ve Doğan medyası da AKP'yi baş tacı yapar, “PKK'lılar Arkalarına Bakmadan Kaçtı!” gibi başlıklar atarsa, söyleyecek neyimiz kalır?

Her zaman şöyle düşünmek gönül ferahlatır; “Daha kötüsü de olabilirdi !..”

Ama söz konusu olan vatan, vatana minicik bir zarar bile gelmemeli. Daha kötüsü düşünülmemeli bile...

Acırım acırım, Mehmetçiğime acırım...

İnsan haberlerde devam eden operasyonları duyunca inanamıyor, “Biz aynı ülkede mi yaşıyoruz?” diye sayısız kere düşünüyor.

Yamaç KONA

iletisim@politikadergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.