Vurun Azerbaycan'a

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

 

Azeri kardeşlerimizden ne gördük,  KKTC’yi tanımaz,  bedava gaz,  petrol vermez, Eurovision da bizi desteklemez, Ermenistan ile normalleşme sürecine karşı çıkar… 

 

Sınır kapılarının açılmasının gündeme gelmesi ile duyduğumuz sözler bunlar. Magazini de seven toplumuz ne de olsa… Hemen başlıyoruz sen bana ne verdin ben sana neden vereyim olaylarına, daha ileri giderse al bebekleri ver misketleri demeye. Keşke durum bu kadar basit bir oyundan ibaret olsaydı.  

 

Kafkas paktı ile hız kazandığını gördüğümüz ABD’nin Azerbaycan hayranlığı son parkurda…

 

Afganistan’dan alacağını aldı,

Irak zaten emrinde,

Türkiye’den istediklerini de elde ediyor,

Azerbaycan’ı ne yapsın ABD?

Düşünelim…

 

Türkiye’nin tek müttefiki Azerbaycan’ı Rusya’nın kucağına atarak hem bu kardeşliğe darbe vurmak hem de bölgede güçlü olmak hayali ile taşıyor ABD. 

 

1915 yılında yaşanan olayları “Bu olayı unutmayın, bunu beyinlerimizde saklamalıyız" ,   "Benim 1915 yılındaki olaylarla ilgili düşüncelerimi herkes bilir, o düşüncelerim değişmedi"  diyor Obama. Hocalı katliamında katledilen Azeri kardeşlerimizi görmezden geldiği gibi, acımasızca katledilen Türk’leri de görmezden gelmeye devam ediyor, diğer emperyalistler gibi.  Yıllarca soykırım safsatasıyla sürekli bizlere sıkıntı yaşatan Ermenistan “toprak talebi yerine getirilirse ve Türk’ler soykırımı kabul ederlerse kapıların açılmasına destek verecekmiş”

 

Ayağının tozuyla Ankara ve Bakü arasını açmayı başardı Obama. Batı hayranlığı sadece bizlere has zannediyordum. Aliyev de en az bizim kadar hayran. Öyle ki gelişen olayları yalan yanlış pompalanan olaylara ilişkin bir açıklama yaparak halkı rahatlatmıyor,  yoksa rahatlatacak bir durum yok mu?

 

Tüm bu gelişmeler yaşanırken doğalgazın kesilmesi de Türkiye’ye bir uyarımıydı atılan nifak tohumları başarı sağlamış mıydı? Etkilerini net olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya ve Azerbaycan ziyaretinde göreceğiz.

 

Bu ziyarette,  Türkiye ile sınır paylaşan Azerbaycan’ın Karabağ sorununa çözüm önerileri sunulması mümkün mü? Yoksa koz olarak kullanılan soykırım meselesi gibi ısıtılıp ısıtılıp Karabağ sorun olarak sunulacak mı Azerbaycan’a bunu da ilerleyen günlerde göreceğiz.

 

Hocalı Katliamının da, bölgede Azerilere karşı yapılan operasyonların arkasında Rus ordusu olduğu halde Türkiye Ermenistan arasındaki gelişmelerin Azerbaycan’a karşı tehdit olarak lanse edilmesi de oldukça düşündürücü.

 

ABD kuyuya attığı bir taşla Azerbaycan’ı yaralıyor, desteklemenin anlamı var mı?

 

“Delinin biri kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış” misali!

 

 

nuran.talay@politikadergisi.com

 

Yorumlar

Yeni bir AMERİKAN OYUNU

İlk satırlarda yazdıklarınız da pek YALAN sayılmaz hani ama sonuçta bu da basit bir AMERİKAN oyunu.Basit demekle küçümseyerek baktığımı sanmayın.Sadece biraz kafasını çalıştıranlar anlar anlamında söylüyorum.ERMENİSTAN'nın,İRAN ve RUSYA ile olan sıkı bağlarını koparmak ve özellikle İRAN'ı uluslararası platformda yalnız bırakmakla alakalı.Yoksa Amerikan'nın ne bizi nede Azerbaycan'ı falan düşündüğü yok.Bizlerin desteklememesi yetmiyor.Bu güne kadar iktidara gelen hemen hemen her hükümet,öyle veya böyle Amerika'yı bir şekilde destekledi.Desteklemese bile,oyunlarına göz yumdu.Bir insanın çok samimi bir arkadaşının HIRSIZ olması ve senin bunu bilmene rağmen ihbar etmemen gibi bir durum.Belki onun soygunlarına katılmıyor olabilirsin ama ihbar etmeyerek olsa,bir noktada SUÇ ORTAĞI sayılırsın.OBAMA denen şahış büyük bombalarla geldi ve kısa sürede onun da foyası çıktı.Tabii anlayanlara,pardon anlamak isteyenlere.Bir insan NOBEL BARIŞ ÖDÜLÜ verilmesi,onu dünyanın en çok BARIŞ isteyen adamı yapmaz.Tıpkı NOBEL EDEBİYAT ödülü alan bir yazarın,dünyanın en iyi Edebiyatçısı olmadığı gibi.....

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.