Türkiye Direndikçe Senaryolar Uyarlanıyor

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

 

Aydınlığa çağdaşlığa ulaşmanın en temel kuralı Atatürk ilke ve İnkılâpları doğrultusunda yürütülecek Milli Eğitimdir, okumayan çocuk kalmasın. Türkiye de hukuk, yargı baskı altında. Kadrolaşma tüm devlet kurumlarında. Türkiye kutuplaştırılıyor. Laikliğe aykırı fillerin odağı haline gelmesi iddiası ile iktidar partisi fişlendi.

Ve Ergenekon senaryosu ile susturuldular.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği önderliğinde parası olmayan okuma imkânı bulamayan öğrencilere yardım kampanyası ile kız çocukları birer köle olmaktan kurtarılıyor. Kız çocuklarını cinsel obje, temizlikçi, yemekçi olarak görülmesinin önüne geçmek için okutun kızlarınızı.

Ve ÇYDD büroları ile burs alan onbeş bin öğrenci terör ile mücadele ekiplerince, terör ile bağlantısı olup olmadığı, ailelerinin dahi bağlantısı bulunup bulunmadığı sorgulamak üzere komisyon kuruldu. Çağdaşlığa ilerleyen yolda unutamayacakları bir yafta ile yaşamak zorunda bırakıldılar.

Ermenistan toprak talebi için her türlü kulis oluşturmaya, Türkiye aleyhine atıp tutmaya devam ediyor. Sözde Ermeni soykırımını uluslar arası alanda kabul ettirerek tazminat ve toprak talebi peşinde.

Ve Ermenistan ile normalleşme süreci, özür dileyen aydınlar, sınır kapılarının açılma tehdidi ile Türk milleti ile alay edenlere prim verildi, Azerbaycan’ı kırıldı. Bu sayede Türkiye kardeş ülkeler tarafından yalnızlığa itildi.

Ruhban okulu açılır-açılmaz sözleri ile Türkiye’nin ortak paydası ve uluslar arası hukuk açışından egemenliğimizi ve bağımsızlığımızı belgeleyen “Lozan Antlaşması” zorlanıyor.

Ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan Heybeliada Ruhban Okulunun açılmasına olumlu baktığı görüşünü savundu. Çalışmalar meslek okulu olma yönünde devam ediyor.  

Bu senaryolar halen aktif. Sırası gelince canlandırılıp, sırası gelince uykuya bırakılıyor.

Son olarak toplumun büyük bir kesiminden tepki alan “Kürt açılımı” senaryosu.

Üzerine birçok söz söylendi, yazı yazıldı ve halen hararetli tartışmalara neden oluyor.  İktidar partisince önemli adam konumuna sokulan “elebaşı”, “bebek katili”, “katliamcı”, “terörist” Öcalan’ın yol haritası üzerine yapılan tartışmalar uzun süre devam edecek gibi.

Açıkladı, açıklamadı şunu söyler bunu söyler derken, Öcalan kendini ağırdan satarak yol haritasını geciktiriyor.

Yazamadım keyfim yoktu…

İşiniz ne bekleyin…

Nasılsa çözüm bende…

 

Avukatlarım gelemedi…

Rüzgâr çıktı…

Yağmur yağdı…

Vapur sallandı…

Bekleyin bir sonbahar günü belki…

Kürsüye çıkmalıyım…

Yatağımın yayı bozulmuş…

Odanın havası değişmiş…

Elektrik kesilmiş…

Ay dolunay…

CHP sert konuştu bozuldum…

MHP ağır konuştu kızdım...

Konsantre olamadım…

Hevesim kaçtı…

Çok yakında bekleyin beni…

 

Özetle, İmralı’dan konuşuyor Ankara’dan önemle dinleniyor, benzer görüşler söyleniyor.

Öcalan’ın yol haritası beklenirken açılım hakkında halen net bir açıklama yapılmadı. Açılım paketinin içinden ne çıkacağı belirsiz,(taleplerin belirsizliği değil sürecin ve kapsamının belirsizliği söz konusu)  belirsiz çünkü ekonomi paket gibi sınırlı dönemi kapsamıyor ya da kullan at modelini içermiyor. Bu açılıma destek verenlerin tavırları bunu gösteriyor.  Projenin amacı; destekleyenler, desteklemeyenler diye halkı ikiye bölerek (bölünme şimdiden sağlandı), birlik ve beraberliğin bozulması ve ayrımcılığa kamplaşmaya itmek. Bölgede Kürt kökenli Türk vatandaşları için “tek dil, tek bayrak” olgusundan uzak farklı dil, farklı devlet ve millet oluşumunun hayata geçirilmesi. Türkiye de yaşayan diğer etnik kökenli vatandaşları tahrik ederek Kürt açılımı gibi diğer etnik kökenli vatandaşlara da model model açılım uygulanmasının talep edilmesinin de sağlanması olabilir mi? Uzun vadeye yayılan AB üyeliği sistemi gibi “kangreni başlatma projesi” olma olasılığı da muhtemel.

AB kapısına zincirle bağlanmış Türkiye’ye hâkim olan, emperyalistlerin iştahını kabartan, keyfine keyif katan kargaşa ortamı ile, idam edilmesi gereken Öcalan’ı (Saddam Hüseyin idam edilirken Öcalan’ın beslenmesi AB üyelik kıstaslarının Türkiye’ye özel bir durumdan sağlamasından dolayıdır) beslemek zorunda bırakılan bizlerin üzerine açılım oyunu;   kangren tüm bedenimizi sarana kadar devam edecek gibi.

Günler böyle böyle geçiyor…

Parmak uçlarınızda bir uyuşma, bir hissizleşme duyuyor musunuz?

Cevabınız evet ise senaryo başarı ile işliyor demektir.

Teröre;

“Ulusal benlik”, beraberlik gibi “ortak duyguların”, “milli ruhun” yüksek olduğu, “beyinlerin sömürgeleştirilmesine” izin verilmediği, “diline, bayrağına, devletine milletine” sahip çıkanların birliği ile çözüm bulunur.

Teröre destek veren emperyalistlerin amacı bu birlik ve beraberliği ulus-millet kavramlarını tasfiye etmek değil mi? Bunun sağlamak için yıllardır “para”, “mühimmat” ihtiyaçlarını karşılamışlardı.

İçte ki ve dıştaki terör destekleyicilerinin önüne geçilmeden terörü çözmek için yapılan çabalar boşa kürek çekmektir.

Bölgede çözüm arayışında yapılan en büyük hata ise hükümetin yaşanan sıkıntıları “Kürt sorunu” olarak değerlendirmesi. Bütünlüğe önce kendimiz zarar verip ayrıştırırsak, çözümün adımları samimiyetten ve inandırıcılıktan uzak olur.

Bölge insanlarını töreye ve teröre gebe bırakmakla gücüne güç katılan PKK terörünü bitirmek ordunun mücadelesi ve bütünlükle mümkündür. Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörün karşında elde ettiği başarıları, göz açtırmayan nefes aldırmayan operasyonlarını birçok kez izleme olanağı bulmuştuk. Hatta AKP iktidar olmadan önce terör sorunu sıfır seviyelerdeydi.

İktidarın döneminde terörün artmasının ve azmasının, gücün ötesinde küstahça açıklama yapma cesareti bulmalarının nedenleri sorgulanıp çözülmelidir.

Kürt sorunu yaratıcılarının unuttuğu tek şey var.

Doğu-Batı Kuzey-Güney Türkiye’nin tüm il, ilçe ve köylerinde yaşayanlar ile bu topraklardan beslenip, aynı duygu ile toprağa basıyoruz. Bu vatanın kırmızı-çizgilerinde Kürdün-Lazın-Alevi-Sunni-Gürcü vb. birçok etnik kökenli evladın kanı var. Binlerce şehit birlik ve beraberlik içinde bastığımız toprakların altında yatıyor.

İşte bu yüzden sözü edilen Kürt kökenli Türk vatandaşlarımız, teröristlerin kendilerini temsil etmesini kabul etmeyeceği gibi, kanını bu vatan için vermiş büyüklerinin, evlatlarının kemiklerini sızlatmak şöyle dursun yediği ekmeğe içtiği suya, gölgesinde dahi güvenle durduğu bayrağına, ihanet etmeyeceği gerçeğidir.

Açılım heveslilerine “Ali Baba ve Kırk haramiler Hikâyesi” ile “açıl susam açıl” paketini öneriyorum.

Çünkü aslolan çözüm; Milli birlik ve beraberliğin korunmasıdır.

Direnişin adı “Ne Mutlu Türk’üm Diyene!”

Nuran.Talay@politikadergisi.com

 

Yorumlar

evet guzel bir yorum tamamina

evet guzel bir yorum tamamina katiliyorum.

AKP bölücüdür

"İktidarın döneminde terörün artmasının ve azmasının, gücün ötesinde küstahça açıklama yapma cesareti bulmalarının nedenleri sorgulanıp çözülmelidir" cümlesini çok önemli buluyorum. AKP hükümetinin PKK ve TBMM'sindeki uzantısı DTP ile birlikte hareket ettiğini düşünüyorum. AKP de en az PKK ve DTP kadar bölücüdür.

Türkiye Direndikce.....

tebrikler Nuran Hanim ! Cok Sarih görünen ve Sizin sekillendirmekte Ustalik göstermis oldugunuz görüs ve neticelendirilmelerin, Politik Ideolojileri Halktan, Halkin Milli görüs ve Vicdani sorumluluklarindan uzak bircok tarafiyla CETREFELLI iliskilerin kuruculari, yöneticileri.. Ümidederim ki ; Birgün kendi hazirlamis olduklari uzun vadeli Tuzaklarin icersine düsecekler ve 30 Agustos Ruhunu kalbinde yasatan milletin Tetiklendigi anda ; karsilasacaklari vahimiyeti dahi tasavvur edemiyenlerin Milli Mücadele yillarini tekrar cagrisim yaptiklarindan birhaber olsalar gerek !
Inanin Sizler oldugu müddetce ; Hakiki ve var olan Sahte Aydinliklardan uzak, satilmis Kemalistlerinde Foyasi zamanla ortaya cikacak Kuvai Milliye gerekcelerini Siz genc insanlar Atatürkümüze Läyik düzey ve sorumluluklarda yasatacaksiniz.
Gidisatinizin ve Mücadelenizin Bir TÜRK insanina yakisir sekilde son bulmayacagina inaniyor ve sizi tüm kalbimle destekliyorum.
Ne mutlu ki Sizler varsiniz.. NE MUTLU TÜRKÜM DIYE ' BILENE !!
AHMET HALIL ERSIN

evet

kesinlikle fikirlerinize katılıyorum.halkın ve diğer partilerin kısaca diğer insanların dediklerine kulak asmadan kendi başına karar veren hatta abd ye peşkeş çeken AKP yi kınıyorum kınamayanları da kınıyorum.vatansever herkes şu durumda ülkenin birlik ve beraberliğinden şüphe etmeli tedirgin olmalı.bu partiye oy verenlerin vicdanına sesleniyorum biraz dışardan bakın olaylara objektif davranın onca şehidin hatrına artık.görün gerçekleri.ne zaman aklınız başınıza gelecek ve desteklemekten vazgeçeceksiniz.kapınıza düşman askerleri tekme atıp içeri daldıktan sonramı.çok geç olmadan birşeyler yapmalıyız, kendimizi çıkarımızı düşünecek zamanda değiliz.atatürkün de dediği gibi eğer sorun vatansa gerisi teferruattır.şuan tek sorunumuzun vatanımızın birlik beraberlik ve refahı olmalı.bunu bozacak abd ve onlara bu gücü fırsatı veren akp ye bir dur demeliyiz.

Kandirildik!

Evet, Milletimizin masum dini duygulari istismar edildi ve sahte bir MIlli Gorus adi altinda finanse edildi ve ya safligimizdan ya cahilligimizden veya ikisinden dolayi yine kandirildik maalesef. Kimimiz uc bes kurusla, kimimiz Ramazan sofralariyla, kimimiz Bayram iaseleriyle, kimimiz burslarla, kimimiz acilan kadrolarla, kimimiz verilen unvan ve makamlarla; yani Milletce kandirildik. Kilif hazilanmisti bile golgesinde dinlendigimiz minareler icin. Hem dini, hem milli olarak kutuplara itilip bolunuyoruz kolay lokma olmamiz icin genisleyen Amerikan ve Yahudi emperyalizmi icin. Turkiye direnen son kaledir fakat uyusturularak, kandirilarak ele gecirilmeye calisiliyor. Hani son Milli Mucadelemizdeki gibi diger somurulen ulkelere ornek olmayalaim diye..Irak isgal edildi, yakildi, yikildi, bolundu, tarumar edilip paylasildi ve bizde ses yok. Pes dogrusu.Dunku vilayetimizdi ve simdiki kapi komsumuz.O da yetmedi dunku eskiya baskan ve basbakan unvanlariyla odullendirilip zulm percinlestirildi.Azebaycan isgal edilip Karabag yakilip yikildiginda, Bosna katledildiginde, Turkistan yagmalanip ezildiginde, Afganistan hem Rusya hem ABD tarafindan tatbikat yeri olark kullanildiginda bizde hala bir ses yoktu, yok ve olmayacak. Cunku sana ne, bana ne cekismeleriyle; uyusturucu TV kanalllari ve diger medya guruplariyla sular ve beyinler bulaniklastiriliyor ve biz yakinlari uzak, uzaklari yakin goruyoruz. Mesela Musul ve Bagdat cok uzak fakat Washington hemen yanimizda..Gercek liderler, basini koltuguna almis serdengectiler kalmadi mi artik? Ya Mustafa Kemaller! Hani nerdeler? Simdi ortaya cikmazlarsa yarin cok gec olacak kalelerin hepsi birer birer dusuruldugunde..Selametle..

TARİHİ FIRSAT AÇILIMIYMIŞ

tarihi fırsat dediler , kaçırılmamalı bu eşsiz fırsat dediler ... iyi şeyler olacak dediler , çok iyi şeyler dediler , kürt açılımında iyi şeyler olacak dediler ... laf döndü dolaştı , iyi şeyler açılımına geldi ... şeyini şey ettiğimin açılımında , emine ayla , ahmet türk ve dtp ile masaya oturulmak istiyorlar . iyi şeyler açılımı için imralı , kandil , karayılan , muatap alınmak isteniyor... duyduk duymadık demeyin ey millet , ülkemizde yanlış işler açılımı yapılıyor , şeyini şey ettiğimin açılımı yapılıyor. _______ÇOBAN KUBİ

İKİ YÜZLÜLÜK..!

Başbakan DTP ile parti lideri olarak görüştüm,davet ettim derken;Devlet adına yapacağı cesareti gösterememiştir.Bu da gösteriyor ki,ÇÖZÜM dediklerinin sonu çözümsüzlük ve ilave sorun olarak hepimize dönecektir.

Tarihi Firsat 90. dakika...!

Ya bu nedir Allah askina bilen varsa, söylesin,
Bu kadar da aleni ve net Türkiyem bölünüyor dersek, ki derim bu durumda bu sefer acik secik olanlarda diyecekler ki Vatan Millet Sakarya felsefesi falan filan "Desinler!"
Sanki maca cikiyoruz da Tarigi Firsat diye yutturmaya calisiliyor!!!
Bu tutumu ile AKP dakika 1 Gol 1 hemde kendi kalesine atti!
Simdi sira frikikte!
O durusa bi vurus...

Saygi ve selamlarimla

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.