Türkan Saylan’a

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Cüzzam ile savaşan,

  

Devrim yasalarını ve Laik düzeni koruyup geliştirmek amacıyla oluşturulan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği kuruculuğunu ve genel başkanlığını yürüten,

 

Kardelenlerin okumasını sağlayarak aydınlığa birçok kızımızı kazandıran,

  

Nice başarılara imza atarak ödüllendirilen Türkan Saylan bugün aramızdan ayrıldı…

  

(…)  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Merkezi ve Tüm Şubeleri’nin yaptığı ortak açıklaması şöyle;  ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, bugün saat 04.30’da vefat etmiştir. Çok sevdiği ülkesinin çocuklarında, gençlerinde ve yol arkadaşlarının yüreğinde hayalleri, düşünceleri, ilke ve değerleri ile yaşamaya devam edecektir. Ülkemizin başı sağ olsun.  (…)

  

13 Nisan 2009 Tarihinde Ergenekon soruşturması kapsamında evi aranmıştı sözüm ona birçok belge kanıt olarak toplanmıştı.

  

Ergenekon davasının gecekonduya benzetiliyor olması çok yerinde. Ansızın üzerine çöküyor, kaldırmak istediğinde ise istenmeyen olaylar yaşanıyor. Virüs gibi hasta olanların hastalığını öne çekip ölüme bir adım daha yaklaştırıyor. Haklarında yapılan suçlamalar kanıtlanmadan birçok iftiraya maruz kalıp, bunlarla da mücadele etmek zorunda bırakılmaları bu davanın en acımasız yönü…

 

Bu dava ile aydınlara karşı yapılan baskılarla, atılan iftiralarla toplumu daha çok sindirmeyi amaçlayanlara iyi bir ders verdi Saylan. 13 Nisan’dan bu yana hakkında yapılan suçlamaların sabit olmaması ve duruşu bunun en güzel kanıtıydı. Yine giderayak aydınlık için savaştı ve aydınlattı.

 

ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, biliyor ki ardında bıraktığı ÇYDD çalışmalarına aynı şekilde devam edip nice kardelenleri aydınlığa kavuşturmaya devam edecek.  Ve kızlarımız da okuyup karanlığa karşı ışık olacak.

 

Her iki cümleden biri aydınlık oldu…  Karanlığın en çok korktuğu aydınlık değil mi?

 

Saylan’ın son isteği, “kız öğrenci sayısının 36 binden 100 bine çıkarılması, Türkiye’deki her köye bir okul yapılması ve her kasabada kız öğrenci yurdu yapılması”.

 

Bu isteğinin tez zamanda gerçekleşmesi için çalışmaların başlayacağından ve desteklerin bir çığ gibi büyüyeceğinden hiç şüphem yok.

 

 

 

 

 

Nur içinde yat, mekânın cennet olsun Türkan Saylan!

 

 

 

nuran.talay@politikadergisi.com

 

 NOT:   ÇYDD duyurusu  - http://www.cydd.org.tr/

Yorumlar

çağdaş yaşamı kayırma derneği

saylanın son sözü bana düşen görevi laikiyle yerine getirdim .kesinlikle yerine getirdi.lütfü kırdar gibi cunta mağduru bir siyasetçimizin türkan saylanın cenazesine ev sahipliği yapacak olması ayrıca insanlık adına utanç verici.kırdarın ruhu sızlayacak.her nekadar saylan darbeye de şeriata da haır desede kimliğini bilmeyenimiz yok.ölmüş birinin ardından konuşmak insanlığa yakışmaz ama o kadar ülkeye zarar verdiki bunları dile getirmek için insanlıkdan birazda olsa çıkmayı göze alıyorum.

Sıra kimde?

Savcı Öz kına yaksın eline; bir canı daha aldı. Doktorları Türkan Saylan için "hastalığının ilacı moral" dediler. Türkan Saylan uzun yıllar yaşayabilirdi. Savcı Öz'e göre aydın olmak, aydın beyinler yetiştirmek suç. Sıra kimde sayın savcı?

O BİR ANNE,BİR BİLİM KADINIYDI.

Yaptıkları ile gönüllere taht kuran,reklam peşinde olmayıp,karanlığı delmek için hayatını adayan böyle müstesna bir kişiye saygı,sevgi ve takdir hisleri beslenir.Ayrıca dadaşlider diye bir yorumcu''Ülkeye o kadar zarar verdi ki''demiş.Yuhlar olsun sana.Yaptıkları meydanda,bizim bilmediğimiz verdiği zararlar ne acaba?Örümcek bağlamış beyinlerden ancak bu gibi iftira beklenir.Keşke bu ülkede 100 tane SAYLAN olsa,cehaletin kökü kazınırdı.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.