Savaşmayı Bil Gerisini Boşver..!

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Demokrasi şeffaflık ve denetim sistemidir. Toplum devleti ve idarecileri sorgulayamıyor, denetleyemiyor, yönetime katılamıyor, istediği bilgileri gerek medya gerek devlet kurumları aracılığıyla öğrenemiyorsa o ülkede demokrasiden bahsedilemez!
 


Dolayısıyla şu soruların cevabı tüm şeffaflığıyla ortaya konulmadıkça bu ülkede ‘ileri demokrasi’ den öteye gidilemez!...:

Aselsan’da çalışan dahi mühendislerimizi kim, neden öldürdü?

Bülent Arınç’a suikast düzenleme iddiaları ne oldu?

TSK’nın kozmik odasından toplanan bilgiler nasıl kullanıldı?

Konya’dan gelen TSK’ya ait silahlarla yüklü kamyonu kim ihbar etti, sonuç?

Dolmabahçe’de Tayyip Erdoğan ve Yaşar Büyükanıt ne konuştu?

CHP Lideri’nin ve MHP’li 11 yöneticinin kasetleri ile ilgili soruşturma, araştırma yapıldı mı?

Deniz Feneri davasında son durum nedir?

Kamu İhale Kurumu’nun tespit ettiği 1 milyar dolarlık yolsuzluğu kimler, nasıl yaptı? Siyasetçilerle bağlantısı nedir?
 

KPSS sorularını kim çaldı?

Üniversite sınavlarında şıkların şifreli olmasının sebebi ne idi?

Mavi Marmara Gemisi’nde 9 vatandaşımız neden öldü? Gemidekilerin listesini İsrail’e kim verdi?

Uludere’de sivillere bomba atan uçağa emri kim verdi? Sorumlusu kim?Ve aynı zamanda bu ülkede kaçakçılık yapmak serbest mi?

Suriye’de uçağımızı kim, nasıl, neden düşürdü?(yapılan açıklamalar çelişkili)

PKK tarafından aylar önce kaçırılan öğretmenimiz, kaymakamımız, askerlerimiz neden kurtarılamıyor?

Afyon’da cephanelik neden ve nasıl patladı? Neden o saatte cephanelikte sayım vardı?

Daha da çoğaltabileceğimiz bu soruların cevabını bilmiyorsan ya da verilen cevaplara aldanıyorsan, Kuzey Irak tezkeresinin görüşüleceği günün akşamında Akçakale’ye de topların düşmesini tesadüf olarak değerlendirmekten başka hiçbir şansın yok…Şansına küs, saflığına şükretmeye devam et, savaşa hazır ol..!

 

Oğuz Kemal ÖZKAN

oguzkemal.ozkan@politikadergisi.com

Yorumlar

     Sayın Oğuz Kemal ÖZKAN,

     Sayın Oğuz Kemal ÖZKAN, Rica ederim yanlış anlamayın, Bu memlekette insanlar demokrasinin varlığını yada yokluğunu bir yerleri acıdığında hatırlayacaklar ise, bu ülkede demokrasi hiç bir zaman olmayacaktır! 

     Bu demokrasi, cumhuriyet nemenem şey ise bu ülkeye bir türlü gelmedi gelmeyecek. Gelmeyişinin nedeni ise, sadece demokrasiyi acı çekenler arıyorlar, demokrasinin olmadığını acı çekenler söylüyorlar. iktidar yada iktidarı elinde tutanlara göre ise, demokrasi bu ülkede onların zamanında en üst düzeye ulaşmış oluyor.

     Bana göre ise; Sistemden anlamadan, sistem kurgulamayı bilmeden, sistem kurgusu bozuk bir demokrasiyi tatbikata geçirmek, bir ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüktür! ihanetten bile acıdır.

     Sakın olaki sizde, sistemde hata yok, kötü olan sistem değil demeyin. 

    Şunu bilmelisiniz ki, sistem gerçeğini anlamadan, cumhuriyette yoktur. Demokraside yoktur! Hiç bir zamanda olmamıştır!

     Nasıl olsun ki iki gözüm? seçimle yönetime geliyor, hem devleti yapılandırıyor (kadrolaştırıyor)  Atadığı genel müdürü valiyi emir talimatla yönetiyor, emir talimatla yönettiği bu güruhu güya denetliyor. Siyasi bir bakan, devletin genel mdürünü atamakta ise, bu yetmez gibi istediği zaman kellesini koparma keyfiyetine sahip ise, cumhuriyettende demokrasidende geriye bir şey kalmamış demektir! 

   Sayın Özkan, bu günler daha iyi günlerimiz, AKPnin şu anki iktidar biçiminden şimdilik çokta şikayetçi değilim. Sizinde şikayetçi olmamanız gerekir. Bundan daha kötü ne olabilir dediğinizi duyar gibiyim. Bundan daha kötüsünü, AKP yüzde kırkın altına bir düşsün o zaman göreceksiniz. Daha hiç bir şey görmüş sayılmazsınız.

 Ne AKP ne CHP umurumda değil, benim umurumda olan, kusursuz sistematik olarak mükemmel bir cumhuriyettir. Benim meclis kütüphanesi kayıtlarındaki kitabımda böyle bir cumhuriyet projesi bulunmaktadır. Ben bu kitabı Deniz Baykal'a bir defa elden, bir defa kargo ile gönderdim. Yetmedi bir defada eline bizzat verdim. Fikir yoksulluğu paranın yoksulu olmaya benzmiyor, Fikir yoksulları kendini fikir deryası zannediyor. Bu yüzdende kimseye bir şey anlatılamıyor!

   Çok test ettim. acaba bu benim içinde geçerli mi? diye. önce kendini bileceksin değil mi? Neyse sorunuz olursa cevaplarım.

   Saygılarımla.

Sözlerinizden anladığım

Sözlerinizden anladığım kadarıyla bu ülkenin en büyük sorun sistem değil, kişisel ve kültürel sorunlar..Yoksa dediğiniz gibi fikir deryası olan bir ülke de yaşamazdık değil mi...

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.