PKK'ya Kimse Dokunamaz...

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Evet, hiç kimse kendini kandırmasın. Biraz olaylara günlük değil de daha geniş açıdan bakarsanız PKK nın nerede ise bu sistemde dokunulmaz olduğu ortaya çıkıyor.

Yıllardır duymaktan, televizyonda izlemekten artık bıktığımız haberlere bir akalım. “PKK ya öldürücü darbe” “PKK bitecek” “Hainler ininde kıstırıldı” “Bu yıl şu kadar terörist etkisiz hale getirildi” ve daha neler neler. Sonuç? Hiç.

İki gün sonra yine baskın, yine evlatlarımız ölüyor. Etkisiz yetkililerde havanda su dövüyor. Çok popüler bir sav var. “Kandil karşımızda, orayı yok edersek PKK biter”. Siz öyle sanın. Belki kısa bir süre inlerinden çıkmaları zaman alır ama artık kandilde toplanamıyorlarsa bu sefer lambada toplanırlar.

Çok sıkıştıklarında yöneticilerimiz PKK nın gelir kaynaklarını keseceğiz diye atar tutarlar. Hemen gazeteler işi sulandırıverir. Yok, bilmem hangi devlet arkalarındaymış, paraları bilmem hangi devletin bankalarındaymış. Tabii ki bunlar da doğrudur ama işin sadece ufak bir kısmıdır. Olaylar biraz unutuldu mu mali kaynakları kurutma masalı da unutulur.

Hiç kendimizi kandırmayalım, terörün ana besleyici kaynağı içimizdedir. Dün ve bu günkü basına bakın.         

“PKK nın hint keneviri tarlaları”. “PKK, bar, pavyon, otel işletiyor.” Vesaire…

İstediklerinin yatak odalarını bile gözleyenlerin, hepimizi dinleyenlerin bu işlerden haberleri yok mudur dersiniz? Kimse hayır, yoktur demesin, inanmayız. O zaman neden dokunulamıyor? Yoksa çok mu yakın?

Teröristlerin beslenmesini kimse yöre köylülerinin üzerine de yıkmaya kalkmasın. Huzuru, güveni, rahatı herkesten önce onalar ister. Teröristi besledikçe bu isteklerinin asla olmayacağını da bilir. Bu yüzden hedef saptırmanın çok da yararı yoktur. Hatta KCK operasyonlarında olduğu gibi ilgili ilgisiz birçok kişiyi hapse tıkmanın da pek bir anlamı yoktur. Bütün bunlar ancak evlatları ölenlerin gözünü boyamaya yarar, PKK yı bitirmeye değil.

Oysa Amerika yı yeniden keşfetmenin bir anlamı yoktur. Amerika oradadır, isterseniz kalkar gidersiniz. PKK terörünü bitirmek istiyorsanız, çok iyi bildiğinize inandığımız finansörleri kulağından tutar yargı önüne çıkarırsınız.

Yok, biz bunu yapamayız, sonunda bizde zarar görürüz diyorsanız, kusura bakmayın.

PKK ya kimse dokunamaz…

İzmir 2012

 

 

Cem Osman TAMTÜRK

 

cem.tamturk@politikadergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.