Kılıçdaroğlu İddiasını İspat Edemedi !

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Savcılara sus emri mi? Nasıl yani?

“Ankara (AA)- Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasındaki tartışmaya ilişkin, ''Sayın Kılıçdaroğlu iddiasını ispat edemedi, bunun aksi ortaya çıktı, benim hafızamda kalan işin bu yönüdür'' dedi.” http://haber.mynet.com/detay/politika/Sahin-Sayin-Kilicdaroglu-iddiasini...

Bir arkadaşın “Düello” adlı yazısını eleştiren bir yorum yayınlamıştım web sitesinde. O yazıya atıfla devam etmek istiyorum. Kamu oyu önünde rezillik yaşanacak demiştim. Yaşanan şey de rezillikti zaten.

Sonuca dair de savcılar kılını kıpırdatmayacak demiştim. Daha önce kıpırdatanlar için meclisten özel yasa geçtiğini zaten söyledi Sayın Kılıçdaroğlu. Şimdi de Adalet bakanı savcıları etkileyebilecek bir açıklama yapıyor kendini yargı yerine koyarak ve aba altından savcılara sopa gösteriyor düşüncesini uyandırıyor.

Rezilliğimizi izledik.

Ve üzerine yazılan yorumları da okuyorum.

Bir arkadaşımız diyor ki;” Şayet Melih Gökçek, bir kez daha aday gösterilir de seçilirse;
300 $’a kazıklandığı sayaçlarla Ankaralının zekalarını ölçmek gerekir. Tartışmadan çıkardığım sonuç budur”

İlk alıntıyı düşünelim diye, ikinci alıntıyı seyrettiğimiz rezilliğe ne yapalım; gülelim diye yapıyorum.

Kamu oyunda Melih Gökçek’i haklı bulanların yorumlarını okurken hayrete düştüğüm yazılarda gördüm. Adalet Bakanının “Adalet” terazisinin bu konuda benim “Adalet” terazimle aynı değeri göstermediğini ifade edeyim. Yalnız benim yorumumdan yola çıkarak hiçbir savcı kendisine “Acaba” demeyeceği gibi, ben yazdım diye de “Kamu görevini kötüye kullanmak ve ihlal etmek gibi bir yeni soruşturma açılmayacaktır.”

Ne demiştik ilk yorumumuzda; vatandaş kanıksıyor artık Melih Gökçek'in demesiyle “şerefsizliği” ve “ Şerefsizi” neredeyse amaç bu noktaya vardırılmak isteniyor.

Umuyorum ki, hatta öngörüyorum ki; R.Tayyip Erdoğan, Melih Gökçeği aday göstermeyecektir. Ankara’da halkın kazanmasının bir umut ışığı vardır. Yeter ki halk oyuna ve onuruna sahip çıksın.

Not: Bu tartışmada gösterdiği örnek duruşundan dolayı; Sayın Kılıçdaroğlu'na bir büyüğüm olarak saygılar sunuyorum.

İ. Melih Gökçek'in dökmüş olduğu "Terleri" alınteri sananlarıda hayretle izliyorum.

Adalet Bakanımıza da acilen; "Kırmızı et" yemenin hafızaya iyi geldiğinin uzmanların tavsiyesi olduğunu anımsatmak istiyorum.

Erdinç AYDIN

erdinc.aydin@politikadergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.