Ergenekon'a Var da, Deniz Feneri'ne Yok Mu?

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

 

 

 

 

Deniz Feneri dosyası ile ilgili skandal haberler gelmeye devam ediyor. Gerçi bu haberler gündem yaratmıyor. Zira, “Ergenekon İn” “Deniz Feneri Out”…

 

Deniz Feneri dosyası ile ilgili Alman Savcılar Türkiye’deki 15 asli failin ifadesinin alınması için Ankara’dan talepte bulunulmuş.  Frankfurt Savcılığı sözcüsü Doris Müller-Scheu’ nün açıklamalarına göre RTÜK Başkanı Zahid Akman ve Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman’ın da bulunduğu 15 kişi hakkında Türkiye’den “adli yardımlaşma” kapsamında bazı bilgileri talep ettiği ve 2 aydır hiçbir yanıt alamadıklarını belirtiyor. Adalet Bakanlığı ise böyle bir dosyanın olmadığını söylüyor.

 

Sözde Ergenekon kapsamında;

 

Tüm ihbarlar değerlendiriliyorken…

Gözaltına alınan veya tutuklanan kişilerle görüşmüş kişiler dahi içeri alınıyor…

Selam dahi vermişsen nedeni araştırılıyor…

Evinde kitaplar, dokümanlar bulundu diye suçlu ilan ediliyor…

12 yıldır arazisine uğramamış Bedrettin Dalan’ ın İstek Vakfına ait arazisindeki mühimmatlardan sorumlu tutulup yargısız infaz yapılabiliyor…

Bölge de hem İstek Vakfı hem de Ordumuz zan altında bırakılabiliyorken…

Tüm bunlar soruşturma kapsamında değerlendiriliyor…

 

Peki, Deniz Feneri;

 

Ülkemize gelişi kaplumbağa hızı ile olmuştu aynı hızla incelemesi de devam ediyor…

Deniz Feneri Yüzyılın Soygunu olarak ilan edilmişken sözde Ergenekon soruşturması gölgesin de mi kalıyor?

Sözde Ergenekon davası ülkemiz için ne kadar önemli ise Deniz Feneri yolsuzluğu da aynı değerde bizler için.

Ergenekon kapsamında Cumhuriyet’çiler, Akademisyenler, Aydınlar içeri tıkılırken Deniz Feneri Yolsuzluğunda adları geçen insanların dışarıda olması neyin ispatı?

 

Elbette suçları sabit olmadıkça, haklarında bir delil bulunmadıkça kimseyi suçlu ilan edemeyiz.

 

Ancak; suçu sabit olmadıkça yakalanan herkes suçludur yaklaşımı yalnız sözde Ergenekon davası için geçerli.

 

Ve soruyoruz;

 

Ergenekon’a bu kadar hassasiyet varda Deniz Feneri davasına yok mu?

 

 

Nuran.talay@politikadergisi.com

 

 

Yorumlar

Biz soralım.

Biz soralım ama yanıt vereceklerini sanmıyorum. İç edilen paraların hesabını vermek gibi bir dertleri yok.

Frankfurt Savcılığı sözcüsü

Frankfurt Savcılığı sözcüsü Doris Müller-Scheu’ nün istediği dosyaların bu kadar yandaş görsel ve yazılı medyanın olduğu Türkiye de inkar edilebilmesi imkansız ,yada yandaş medya artık uyuyor..Deniz feneri davası, Ergenekon Terör Örgütü davasını sulandırmaya çalışanların ellerinde ki tek işe yaramaz dava .Bu ülkede sadece kanal 7 yok varsa bir şey çıkar ortaya siz rahat olun .Yandaş medya uyuyor olabilir ama eminim alman savcılar uyumuyordur.Bedrettin Dalan beyefendi çıkan silahlar için "BİR TABURA BİLE YETMEZ" ifadesini kullanmış.evet Dalan silah gömdüğünü kabul ediyor ama az olduğu için üzülüyor.Türkiye de bir tek silahla işlenen cinayetle istikrarı barışı alt üst edebilirsiniz.örnek isteyen varsa danıştay ,hrank dink saldırıları bunun en açık örneği.Bu saldırılar bir tabura yetmeyen silahlarla işlendi.Şimdi bize düşen ergenekonu sulandırmamak .Bu gün ergenekonu sulandıran yarın ergenekonun demokrasiyi yok eden seline kapılıp giderler.

Hırsızın yüzü kara

Ne kadar çırpınsak boşa şu günler. Her türlü güç ellerinde. İstediklerini yargılıyorlar, işine gelmediklerini hasır altı ediyorlar. Deniz Feneri dosyası da onlardan biri. Gün hırsızların, yolsuzların, hortumcuların, soyguncuların, adam kayıranların, kalpazanların, yüzü karaların, vatanını satanların günü. Yarın ise yurtseverlerin, dürüstlerin günü olacak; o gün çok yakın.

almanya yüzyılın talanı demişti

deniz fenerinde şüphe edilecek, tartışılacak hiçbir şey kalmamıştır. mahkeme kararı ve itiraflar dönen dolapların gerçek olduğunu gösteriyor. almanya mahkemeleri bunu yüzyılın talanı olarak açıklamış ve asıl kaynağın türkiyede olduğunu bütün dünyaya çekinmeden ilan etmiştir. hatta daha da ileri giderek, bu kaynağı tek tek isimleri ve adresleri bizimde anlıyacağımız şekilde göstermiştir. söz konusu olan deniz feneri almanyada mahkemesi yapılmış, kararı kesinleşmiş büyük bir soygun olduğu ortaya çıkmışken , türkiyede görmezden gelip hafife almak , üstünü örtmeye çalışmak , gizlemeye uğraşmak ,davayı unutturmaya çalışmak istenmektedir. bütün dünya ülkemizde bir vurgun olduğunu biliyor ve hükümetin bu konuda ne yapacağını merakla bekliyor. türkiye merkezli olan almanyada yüzyılın yolsuzluğu olarak adlandırılan fener davası bütün bağlantılarıyla birlikte ortaya çıkarılmalıdır. dileğimiz ve umudumuz bağımsız türk mahkemelerinin bu davayı en yakın zamanda sonuçlandırmasıdır ..... mucahit kubilay

EL FENERİ(!)

Deniz feneri hırsızlığının iç yansıması iktidara doğru gittiği için tüm gayretler ortamı soğutmak,dikkatleri başka yöne çekmek içindir.Ne kadar inkar etselerde,kamu vicdanında hırsızlıkların müsebbibleri aklanamaz.Cesaret ve dürüstlük var ise(ki nerdeeeee!)her şey açığa çıkarılır.Yayın yasağı bile başlı başına ortakların rahatsızlığını göstermektedir.

kınıyorum

Adalet bakanı 24 nisan saat 11.30 da Almanya dan deniz feneri ile ilgili bir dosyanın geldiğini açıkladı .demek ki eksik bilgilerle insanların fikirlerini bulandırmak çok ayıp bir şey.demek ki böyle bir dosyanın varlığı medya ile paylaşılabiliyormuş, korkup çekinecek bir şey yok muş.ergenekon terör örgütü davası kapsamında olan insanlar için adil yargılanma istiyorsunuz insan hakları istiyorsunuz ama henüz göz altına bile alınmamış insanları suçlu ilan ediyorsunuz ,bu çelişkilerinizle sizi baş başa bırakıyor daha dürüst,daha aydınlatıcı yazılar bekliyoruz.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.