Domuz Gribi Aşısı ile Ekonomiye Can Vermek

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

 

ABD, küresel mali kriz dünyayı etkisi altına aldığından bu yana ekonomisini canlandırmak için var gücü ile çalışıyor.

 

Dönem dönem çeşitli projelerle çıkış yapabilen ABD, bu kez “domuz gribi- H1N1” aşısı ile turnayı gözünden vuracak gibi. Dünya geneline yapılan aşı satışından elde edeceği gelir; “50 Milyar Dolar” civarında.

 

Recep Tayyip Erdoğan; ben ve ailem aşı olmayacağız, domuz gibiyiz diyor (halk arasında sapasağlam olduğunun ispatı olarak kullanılır) ABD’ye göre Erdoğan’ın parası aşı kumbarasına girmiş girmemiş çok önemli değil.

 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ; ABD ekonomisine can vermek için hiçbir ülkenin yapmadığı bir atakla milyon dolarları sayıp aşıları ülkesine getirilebiliyor.

 

Aşılar kademe kademe halka uygulanırken tabaka tabaka da değişiklik gösteriyor.

 

Domuz gribi virüsü bukalemun gibi girdiği ülkenin tüm “biyolojik özelliklerini” alıp bünyesinde değişime uğrayabiliyor.  

 

Domuz Gribi Aşısı “H1N1 Virüsü”

 

ABD                                           AB

 

Üst tabaka                                   Alt Tabaka

 

ABD vatandaşları                              Ortadoğu Coğrafyası vatandaşları

ABD gönüllüleri                                     Gelişmemiş ülkeler

ABD yandaşları                                 Ekmek parası dahi bulamayanlar

ABD savaşçıları                                 Cehalet zincirine vurulmuşlar

Paragözler                                      Eğitim hakkı elinden alınmışlar

Din tacirleri                                    Din ile köleleştirilenler

 

 

Başbakan’dan iyi bilecek değiliz. Ben olmam bizde ki aşı farklı diyorsa bildiği bir şey var demektir.

 

İmam namaz kılmıyorsa cemaat ne yapsın?

 

Sağlık Bakanı bizdeki aşı AB aşısı dedi demesine de bizi hangi kategoriye sokup aşılar alındı bilemiyorum.  

 

Şimdi Başbakan ‘AB’ aşısı olmuyor diye Sağlık Bakanı ‘istifa’ mı etsin?

 

Hepsini geçelim okullardan evlerimize ‘aşı taahhütnamesi’ daha önce hiç gönderilmemişti.

 

Katılıyorum, Katılmıyorum anketi için olabilir mi?

          

Virüs bölünmüş, Aşı bölünmüş…

          

Miş müş derken biyolojik silahların ruhsatları alınmamış.

               

İlaç parası,

Aşı parası,

Üstüne ruhsat cezası.    

 

Battı balık yan gider, ortaya da bir karışık etnik köken tavası.

 

 

Nuran.Talay@politikadergisi.com

 

Yorumlar

BELEŞE H1N1 AŞISI OLMAK İÇİN , OBAMA ÜLKEMİZE GELECEK..

yeni aldığım bir habere göre obama türkiyeye ziyarete geliyormuş... obama ailesiyle geliyor , çoluk çocuk , bakanlarıyla makanlarıyla , konu komşu uçağa toplanıp geliyor... obamanın geliş sebebi ne ırak , ne ermeni kapısı , ne afganistan , nede demokratik açılımı... obama h1n1 virüsünden korunmak için , domuz gribi aşısı olmaya geliyor... sy başbakanımız aşı olmayacağını açıklamıştı ya... sy obama , türk halkı kararsız kalmasın istiyor.. herkez domuz aşısı olsun kanpanyasına destek vermek için geliyor... hem bizim domuz aşılarımız , amerikaların kullandıklarından daha kaliteli , daha güvenilir ya... obamada türkiyeye ziyaret geldim ayaklarına yatıp ,yan etkisi olmayan , riksi miksi olmayan , domuz gribi aşısını vurdurup, beleşe getirmeye çalışıyor... vay uyanık vayy ... _______________BAYTAR_KUBİ

DOMUZ GRİBİ

Bu ülkede dışarı beyan etmedikçe,isteyen istediğine inanmakta veya inanmamakta serbesttir düsturundan yola çıkarak bende bu meşhur DOMUZ GRİBİ'nin,doğadan gelmediğine,tamamen Laboratuarlarda üretildiğine inananlardanım.Belki bu konuda tek'te olabilirim.Eminim bunu kesinlikle tedavi eden bir aşısı da o Lab.vardır.Amerika'mı üretti,Avrupa'mı yoksa AB'mi üretti onu bilemem ama kesinlikle insan eli ile üretildiğine inanıyorum.Öyle veya böyle üretildiğine göre haliyle insanların aşı olmasını da garip karşılamıyorum.Hele de bizim ülkemiz gibi aşırı PARANOYAK bir ülkede.Bir zamanlar bu konuda Amerika'yı suçlardım.Ancak şimdilerde bizim ülkemizde ekonomik yönden olmasa da,PARANOYA yönünden nerede ise Amerika ile aşık atacak kadar PARANOYAK'laştı.Darbeleri sağolsun ERGENEKON SAVCI'ları sayesinde geçici de olsa önledik.Ordu'muzu adeta İKTİDAR'ın EMİR ERİ konumuna getirdik.Polis desen zaten kimin ARABASINA BİNSE ONUN DÜDÜĞÜNÜ ÇALIYOR.Demek ki İktidar açısından ülke adeta GÜLLÜK GÜLİSTANLIK bir durumda.Tam durum bu mealde iken,birdenbire ortaya meşhur DOMUZ GRİBİ'miz çıktı.Ama bizim ARSLAN BAŞBAKAN'ımız hemen gerekli AŞI'lardan fazlası ile getirtti veya peyderpey getirttiriyor.Buraya kadar her şey normal.Ne oldu ise buradan sonra oldu.Önce BAŞBAKAN,Sağlık Bakanı ile AŞI POLEMİĞİ'ne girdi.Ardından kendisinin AŞI olmayacağını alenen Basın da beyan etti.Yanılmıyorsam dün de tüm ailesinin AŞI olmayacağını da beyan etti.Bu yetmezmiş gibi birde MİLLİ EĞİTİM BAKANI'mız da AŞI olmayacağını belirtmez mi?İşte şimdi olmadı.M.E.Bakanı resmen PİŞMİŞ AŞA SU KATTI.Yarın öbür gün MEB.kanalı ile okullara gönderilecek ve öğrenci velilerine iletilmesi gereken "Aşı olmayan çocukların okullara gelmesi sakıncalı" şeklinde bir karar çıkarsa halimiz nice olur? Aşı yeterli imiş,değilmiş bilemem ama,bir BAŞBAKAN'ın ülkesine acilen getirttiği Aşı'lardan olmayacağına dair alenen beyanı,bence çok ayıp birşey.Bu bence şu demektir.Sen bir manavsın.Dükkanında bir sürü çürük veya bozuk(GDO'lu da olabilir)mallar satıyorsun.Birisi sana "Kardeş sen bunlardan akşamları evine götürüyor musun" diye sorduğunda da "Ben Manyak mıyım da bu kötü malları evime sokayım"şeklinde cevap vermeye benzedi.Sen Manyak olmayabilirsin ama milleti de MANYAK konumuna getirmeye de hakkın yok.Ben gerek Başbakan'ın,gerekse MEB'nın bu çıkışlarını henüz tam anlamı ile SİYASETÇİ olamamalarına bağlıyorum.Zira Siyasetçi demek,neyi hangi zamanda ve nasıl söyleyeceğini bilmek ve bir noktada da NABZA GÖRE ŞERBET VERME sanatıdır.Her ne kadar ben AŞI olmayacaksam da,ihtiyacı olanların Aşı olmalarını da isterim.Allah hepimize şifa versin.Sonuçta ben bir TC.Emeklisi'yim.zaten Başbakan'ımız gözümüzün içine bakıyor "Bunlar aşı olmasa da,biran evvel ölseler.Bizde maaş vermekten yırtsak"diye.Bu durumda ARSLAN BAŞBAKAN'ımızı üzecek değiliz ya.

Başbakan vaktiyle, türban

Başbakan vaktiyle, türban davasıyla ilgili olarak danıştaya; "Efendi efendi bu sizin işiniz değil, ulemaların işi. Onlara soracaksınız!" demişti.------Anlaşılıyor ki başbakan burada da, aşı olmama kararını bilime ilime danışarak değil yine ulemaya danışarak verdi! Ee ne de olsa aşının adı bile "domuz". Domuz ise dinen mekruh bir hayvan..

MUTLAKA ULEMAYA SORMUŞTUR!

Başbakan vaktiyle, türban davasıyla ilgili olarak danıştaya; "Efendi efendi bu sizin işiniz değil, ulemaların işi. Onlara soracaksınız!" demişti.------Anlaşılıyor ki başbakan burada da, aşı olmama kararını bilime ilime danışarak değil yine ulemaya danışarak verdi! Ee ne de olsa aşının adı bile "domuz". Domuz ise dinen mekruh bir hayvan..

H1N1 asisi degisikligi gercek olabilir mi?

Asi konu edilirken benden de kisa bir bilgi gelsin. Asi tum ulkelerde basta 1 ila 18 yas arasi cocuklara yapilacak seklinde bir oneri dunyanin butun ulkelerindeki okullara gonderilmistir. Okul yonetimleri velilere birer form yollayip, cocuklarina asi yapilmasinin onaylanip, onaylanmadigini sormaktadirlar. Asi konusunda suphesi olan veliler bunu reddetmekte serbesttirler. Kimseye ceza verilmeyecektir. 64 yasinin uzerindekilere asi yapilmasi uygun gorulmemektedir. Bu demektir ki yasini basini almis insanlarin bazi saglik sorunlari vardir. Bir de durup dururken bu virus sistemlerine zerk edilirse bir cok yaslilarda reaksiyonlar yaratabilir. Hekimlere danisilmadan yaslilar asi yaptirmamalidirlar.
Ayrica, ABD'nin asi firmalarinda adjuvansiz asi yapimi gelistirilmistir.Bunu yapmalarinin basinda gebelik komplikasyonlarini onlemek gelmektedir. Aksi taktirde adjuvan katilarak yapilan asi da AB'de uygulanmakta ve zarari gorulmemektedir. ABD adjuvani depolamistir. Ihtiyaci oldugunda kullanacaktir. Nitekim su siralarda ABD'de asi ihtiyaci dogmustur. Ne olacak dersiniz? Tabii ki adjuvana muracaat edilecektir. Zaten FDA bu konuda sinyalini vermistir.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.