Burtvin Aymazlık Kolpacılık Partisi Milletvekilinden Salvolar

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Bu partinin mensuplarının açıklamalarını dinlerken, ‘sormaya gerek yok aslını, sohbeti belli eder kendini’ misali, rüzgara karşı tükürdüklerini düşünüyorum. Tahkikat komisyonlarını kuranları demokrat ilan eden, darbelerin karşıtı olduklarını iddia ederlerken, muhtıra verenlere yüksek hizmet ödülleri veren, kendi belediyelerinin etkinliklerine getirdikleri büyük sanatçı, ama aynı kişi muhalif partinin, belediye etkinliğine katılınca soykırımcı gibi söylemlerde ve eylemlerde bulunan partinin meşhur Bursa Milletvekili, referandum öncesinde ‘CHP iktidar olursa kan gövdeyi götürür’ diye açıklamalarda bunmuştu.

Bu ülkenin kurucusu olan bir partiye, bu tarz günlük mütecaviz siyasi söylemlerle hakaretler ederken, en azından sabah evinden çıkarken aynaya hiç bakmaz mı acaba Sn. Bakan? Hadi diyelim, aynaya bakmadan o briyantinlediği saçlarıyla sokağa adım atarken, kendi partisinin kongresinde salona girerken, kendisi adına ve ülkemiz demokrasisi adına üzüldüğümüz, uğradığı silahlı saldırı sonucunda, diz kapağına isabet eden kurşunun izleri de mi, kendisine bir şeyler hatırlatmaz. Sen, CHP iktidar olursa kan gövdeyi götürür yakıştırmasını yaparken, yerelde ve genelde senin iktidarında, kendi şehrinin, kendi kongrenin senin kanınla kana bulandığını ne çabuk unutursun.

Sadece bununla kalsa ‘iyi’, değerli okuyucular. 5 yıl, Bursa Belediye Başkanlığı yapmış fakat son seçimlerde, bu parti tarafından tekrar aday gösterilmeyen Hikmet Şahin’in, nasıl öldürüldüğünü, Sn. Bakan unutmuş olsa da bizler hatırlıyoruz. Yalova yolu üzerindeki işyerinde, silahlı saldırıda hayatını kaybeden Hikmet Şahin, kan gövdeyi götürür diye iddia ettiği CHP iktidarında mı hayatını kaybetti, yoksa Sn. Bakan’ın partisinin iktidarında ve Bursa’yı ‘Burtvin’e çevirdiği bir şehirde mi?

Bu, iki kan gövdeyi götüren olayın nedenlerine konumuz olmadığı için ve kamuoyunun takdirine bırakarak girmiyorum. Bu olaylardan ötürü, Sn. Bakan’a tekrar geçmiş olsun ve Sn. Hikmet Şahin’e de Allah’tan rahmet diliyorum.

Benzeri açıklamalarına daha sonra da devam eden bu çok muhterem zat, CHP’ye allak bullak partisi nitelemesi yaparken, kendi hemşehrileriyle donattığı kamu birimleriyle adeta Bursa’yı ‘Burtvin’e çevirirken, kamu ihalelerini parti yöneticilerine peşkeş çekerlerken, ileri demokrasi vaatleriyle gittikleri kongrelerde, gece yarıları adayları çeşitli sebeplerle! geri çekerek, kongreyi tek adayla seçime girmeye zorlarlarken, Bursa’da ve AKP’de sanki her şey güllük gülistanlık ve demokrasi rüzgarları esiyordu!..

Alevi açılımında da gelinen son kerte de, Sn. Bakan son açıklamasıyla da din sömürüsünden örnekler sunarak, demokratik ve kültürel haklar vaat ettiği Alevilere ‘ne derdiniz var din ile’ çıkışını yaparak, tıpkı Kürt açılımında olduğu gibi, Alevi açılımında da samimiyetsizliklerini ve hiçbir somut projeleri olmadıklarını itiraf etmiştir.

Eğitimle olacak şeyleri kanunla yapmaya çalışan bu partinin, günü kurtarmaya ve şahsi siyasi geleceklerini planlamaya yönelik, siyasi söylem ve salvolarına karşı, bu partinin mensuplarıyla Türk milletinin çıkarlarının ve geleceğinin farklı olduğu bilinciyle, hafızalarımıza prangalar vuranların oyunlarını bozmak için, yorgun ve bezgin kimseler gibi değil, milli menfaatler uğruna, rahatını terk edebilen uygar ve vatansever insanlar olarak hareket etme zorunluluğumuz olduğunu asla unutmamalıyız.

oguzkemal.ozkan@politikadergisi.com

 

 

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.