Bu Yazıyı Okuduktan Sonrada mı "Mutsuzum" Diyeceksin

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Yazar: 
Murat HASGÜN

TÜİK açıkladı. Mutluymuşuz…

Tabi ki mutluyuz. Ne borcumuz var, ne ödememiz gereken boyumuzdan büyük kredilerimiz. Ülke olarak hepimiz kişi başı 5 bin tl filan almıyor muyuz kardeşim, mutlu olmayıp da ne yapalım.

 

Üstelik siyasetimiz, bırakın dengimiz olan ülkelere, dünyaya örnek oluyor, daha ne.

Mesela kadını baş tacı olan başka bir ülke daha var mı birader. Kim bana, “bu ülkede kadına şiddet var” diyebilir?  Kadınının yüzü gülen bir ülke mutlu olmaz mı. Elbette mutluyuz.  Doğru demiş TÜİK.

Herkesin ama herkesin barış ve huzur içinde yaşadığı bir ülke mutlu olmaz mı. Olur birader. TÜİK bu, yalan söyler mi. Bal gibi mutluyuz işte.

Hem siz gidin, o, basının özgür olmadığı, gazetecisinin, askerinin, akademisyeninin hapiste olduğu ülkelere mutsuz deyin. Bizde bunların hangisi var arkadaş.

Hangi ülkenin askeri, “asker gidecek, geri gelecek” nidalarıyla uğurlanıp, sonra gerçekten de geri geliyor? Hemde omuzlarda, hemde törenle. Üstüne birde devlet erkanı ve bir grup kalabalık namaz kılıyor iyi mi? Adına cenaze namazı diyorlar ama, olsun. Bu bizim mutluluğumuza engel mi?

Yahu hiç gazetede mi okumuyorsun canım kardeşim. Hangi gazetede şehit haberi var? Hiç birinde. E durum böyleyken, halkların barış ve huzur içinde yaşadığı güzel ülkemde, savaş ve terör yokken, asker ne diye şehit olsun? Deli mi bunlar.

Hadi bunu da geçtim. Biraz eğitim sistemimize bak da gözün gönlün açılsın, örnek al. Var mı başka ülkelerde böyle sorunsuz, pırıl pırıl bir sistem? O kadar üzerinde duruldu, sağlıklı çalışmalar yapıldı, disiplin harikası komisyonlardan geçti, akademisyenlere, öğretmenlere, eğitim uzmanlarına danışıldı… Daha da mı iyi olmasın.

Sorunsuz eğitim demişken, mutluluğumuzun başka bir sebebi olan komşularımıza da değineyim. Yahu ben, böyle bir atmosferde hala mutsuzum diyenin aklından şüphe ederim. Akıl var yakın var arkadaş, komşularıyla ilişkilerini bu kadar iyi tutan, hiç bir emperyalist ülkenin lafıyla hareket etmeyen bir tane ülke göster bana. Var mı Türkiye’den başka?

Yahu yoruldum be arkadaş. Hala mutsuzum diyorsun ya, sana laf anlatmaktan yoruldum. Bak nankör derler adama söyliyim.

Sen Türkiye değil misin? Büyük düşünmen gerekmez mi? E ara sırada olsa makarnanla pirincinde geliyor. Daha ne istiyorsun biraderim.

Şimdi sana tavsiyem, bırak bu yazıyı okumayı, kaldır kafanı, şöyle bir etrafına bak, biraz haberleri izle, bir iki gazete karıştır ve mutluluğun tadını çıkar.

TÜİK açıkladı. Mutluymuşuz…

 

Murat HASGÜN

iletisim@politikadergisi.com 

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.