Bu Konuyla İlgili Hadis Var Kardeşim

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

“Allah ahirette Peygamberlere kimliğini kanıtlamak için bacağını açıp baldırını gösterir.”

“Allah benimle görüştü ve el sıkıştı. Elini iki omuzum arasına koydu. Öyle ki parmaklarının soğukluğunu iki göğsüm arasında hissettim.”

“Dinini değiştireni öldürün.”

“Ölü, ailesinin kendisi için ağlamasından dolayı azaba uğratılır.”

“Kadınlar arasında iyi kadın, yüz tane karga arasında alaca bir karga gibidir.”

“Peygamber Medine’de bir Yahudi tarafından büyülendi. Günlerce ne yaptığını bilmez durumda ortalıkta dolaştı.”

“Peygamberimiz’e sihir yapılmıştı. Öyle ki hanımları ile cinsi münasebette bulunmadığı halde bulunduğunu zannederdi. Süfyan bunun en şiddetli sihir olduğunu söylemiştir.”

Varis için vasiyet yoktur.

“Cehennemde en şiddetli azaba uğratılacak kişiler ressamlardır.”

“Altın ve ipek ümmetimin kadınlarına helal, erkeklerine ise haramdır.”

“Dünya balığın üzerindedir. Balık başını sallayınca Dünya’da depremler olur.”

“Namaz kılan bir adamın önünden eşek, kara köpek ve kadın geçerse namazı bozulur”

“Zina yapan evlilerin taşlanarak öldürülmesini emreden ayet, Ayşe`nin döşeğinin altındaki sahifede yazılı bulunuyordu. Peygamber ölünce Ayşe onun defin işlemleriyle meşgul iken, evin açık kapısından içeri giren bir keçi o sahifeyi yedi ve böylece taşlama cezası Kuran`dan çıktı; ama hükmü devam ediyor”

“Keçinin yemesi sonucu Kuran`dan çıkan taşlama ayetini Ömer Kuran`a tekrar sokmak istedi; ancak halkın dedikodusundan korktuğu için cesaret edemedi”

“Bir grup maymun zina yapan bir maymunu yakalamış ve taşlama cezasını uyguluyorlardı. Onları bu haklı işte desteklemek için ben de taş atarak yardım ettim”

“Peygamber hiç bir vakit ayak üstünde işemedi”

“Peygamberin ayak üstünde işediğini gördüm”

“Ureyne ve Ukeyle kabilelerinden bir grup Medine`ye gelerek müslüman oldular. Medine`nin havası onlara dokununca Peygamber onlara deve sidiği içmelerini öğütledi. Adamlar develeri dağıttılar va çobanı da öldürdüler. Peygamber onları yakalattı. Ellerini ve ayaklarını kesti. Gözlerini oydu. Çölde susuz ölüme terketti. Biz onlara su vermek isteyince Peygamber bizi engelledi”

''Kadın şeytan suretinde gelir, şeytan suretinde gider. ''

"Kişi karısını yatağa çağırdığı zaman (bir özrü olmadan) kadın gelmekten kaçınır, kocası da bu sebeple ona kırgın olarak gecelerse, melekler sabaha kadar o kadına lanet ederler."

"Size cennetlik kadınları tanıtayım mı? Onlar bir hata ettikleri veya kocaları tarafından bir haksızlığa uğratıldıkları zaman kocalarına karşı: "Seni hoşnud etmedikçe uyumayacağım diyebilen kocalarına düşkün kadınlardır."

***

Bunlardan bir sürü var. Muaviye döneminden beri uydurulagelen hadisler. Son uydurma hadis tohumu geçenlerde peydah oldu;

"Hamileliği davul çalarak ilan etmek bizim terbiyemize aykırıdır. Böyle karınla sokakta gezilmez. Her şeyden önce estetik değildir. 7-8 aydan sonra anne adayı biraz hava almak için beyinin otomobiline biner, biraz dolaşır. Sonra akşam üstü çıkarlar. Şimdi ise maşallah, kanatlısı kanatsızı televizyonlarda uçuşuyor. Ayıptır ayıp. Bunun adı realizm değildir. Bunun adı terbiyesizliktir"

Ben bunun hadis olarak uyarlanmış halini yazardım ama bunu işin ehli hacı hocalara bırakmak daha doğru olur. Muhakkak onlar daha iyi uyarlarlar.

Kolay gelsin...

 

Ümit MİNEL

umit.minel@politikadergisi.com

Yorumlar

Sibel Erasrlan hanım

Sibel Erasrlan hanım efendinin star gazetesinde "Nasibimiz yoksa Tuğrul baba ne yapsın yazısını okumanızı öneriyorum Ümit Minel ..zira size en güzel cevap--yazınızın son paragrafıyla ilgili kısmına-- o yazı olacaktır 

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.