Bildiğin Bir Şey Varsa Çekinme…

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

 

   Başbakan Sayın Erdoğan ile Sayın Aydın Doğan’ın malum sürtüşmesi gündemde. Sayın Erdoğan, bir şeyler ima ederek Aydın Doğan’a ‘inceden’ şantajda bulunuyor. Erdoğan nedeni anlaşılmaz bir biçimde bazı konuları açıklaması için Doğan’a bir hafta süre verdi.

 

   Kim ki bu milletin 5 kuruş hakkını yemişse; o derhal bilinmeli ve gerekenler yapılmalıdır. Peki, bir hafta süre niye? İşlenen bir suç varsa bunun çabucak ortaya çıkarılması ve bu konuda gereken yaptırımların uygulanması şarttır. Bir hafta dahi beklemeden…

 

   Kendi medyasını oluşturan AKP, yoksa Aydın Doğan’la irtibatı koparmaya mı hazırlanıyor? Güvencesi kimdir, bilemeyiz; ama acilen AKP’nin bazı gerçekleri aydınlatması elzemdir. Öyle, kuru kuru hortum kesme nutukları ile olmuyor.

 

***

 

   Sayın Başbakan; bir yurttaş olarak ben de sizden bazı şeyleri açıklamanızı istiyorum. Bir hafta yeter mi, bilmiyorum.

 

   Sayın Erdoğan, bize oğlunuzun gemicik almasını açıklar mısınız? Gemi var, gemicik var; doğru olabilir belki ama burslu okumuş ve yeni mezun olmuş ‘sıradan’ bir bireyin gemicik alma koşulları nedir?

 

   Bize başbakanlık maaşı ile geçinememeyi de izah edin lütfen.

 

   Oğlunuza özenen, Ulaştırma Bakanı Sn. Yıldırım’ın oğlunun da gemi (veya gemicik) almasını bize bir anlatır mısınız?

 

   Özelleştirmelerdeki devlet zararını hiç gündeme getirmek istemiyorum.

 

   Ya belediyeler? Belediye ihaleleri sayesinde oluşan tarikatçı küçük burjuvaziyi açıklamak da kolay olmasa gerek.

 

   Maliye Bakanı’nın naylon faturacılığına ne demeli?

 

   Bursa’daki Cargill olayına da bir açıklık getirirseniz seviniriz. Mahkeme kararını bile ciddiye almayıp, yasa değiştirdiğinize göre epey ciddi bir şey olmalı.

 

   Şöyle geçmişi hatırladığımda aklıma Ofer diye bir adam geldi; nedense.

 

   Fazla geriye gitmeyelim; göğsünü gerip, “Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyen varsa onu aramızda barındırmayacağız.” demekle olmuyor sanki. Şaban Dişli olayını bir yurttaş olarak bir de sizden dinlemek isteriz Sayın Başbakan. Ona buna çatmadan, lafı dolandırmadan…

 

   Aydın Doğan’a maaşlı silahşorları var, demişsiniz. Devletin bankasından kredi alarak, Türkiye’nin ikinci büyük medya grubunu satın alan damat şirketinizi unutmuşsunuz galiba. Onu da biz hatırlatalım, siz açıklayın bir zahmet.

 

   Deniz Feneri olayında Alman makamına veya sanıklara neden çatmadınız da Doğan’a çattınız Başbakan? Yoksa suç değil de açığa çıkması mı sizin için kötü?

 

   Lütfen bu ve bunlar gibi birçok konuyu açıklığa kavuşturunuz.

 

***

 

   Sayın Başbakanım; belki açlığın etkisiyle bazı şeyleri ağzınızdan kaçırdınız; fakat bu memlekette 2 YTL açlık sınırında yaşayan insanlar da var. Onların hakkı için lütfen bildiğiniz bir şey varsa çekinmeyin; herkes neyin ne olduğunu bilsin.

 

   Bir hafta yetmez belki ama en kısa sürede bu millet sizden açıklama bekliyor, Tayyip Bey. Bu da böyle biline!

 

 

 

 

 

emrah.ozdemir@politikadergisi.com

 

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.