Başbakan ve Yandaşları TSK'ya Karşı mı?

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

 

 

 

 

 

 

Taraf gazetesinde yayımlanan “AKP ve Gülen’i bitirme planı” TSK’ ya ait haberi ile ortalık toz duman…

12 Haziran günü yayımlanan haberin ardından Genel Kurmay derhal Askeri savcılığa soruşturma emri vermiş, konuyu yargıya intikal ettirmiş ve kamuoyunu bilgilendirilmişti.

İşte dananın kuyruğu bu açıklamaların ardından koptu!

Başbakanın “darbe sendromu” olduğundan bu haberi doğru olarak kabul etti.

Başladı yaylım ateşine;

Bizi indirmek istiyorlar,

Gülen hocamızın okullarını dağıtmak istiyorlar,

TSK darbeci, TSK ülkenin geleceği ile oynuyor, TSK şöyle böyle…

Başbakan;  hakkında çıkan haberleri spekülasyon olarak değerlendirir,  ama görev ve sorumluluklarının bilincinde olarak görev yapan, güvenliğimizi sağlayan TSK olunca iş değişir.

Bu öfkenin, şiddettin anlamı nedir? Çözemiyorum.

Başbakan TSK’yı mahkemeye verecekmiş ya oldu olacak AİHM’de başvursun.

Başbakanı olduğu devletin kurum ve kuruluşları ile itilaf halinde olmak. Tarihte görülmemiş bir durum, hatta eşi benzeri yok…

Sürekli bir öfke, kavga, bir karalama baskıdır gidiyor.

İşine gelince hukuka güven, işine gelmeyince hukuku yok say. Bunun adı “diktatörlük” değil de nedir?

Darbe, darbe diye diye darbe yaptırmak akıllıca bir çözüm olsa gerek.

Ülkede ne kurum kaldı ne kuruluş,

Özelleştire özelleştire dış borç açığımız tavan yaptı,

Çiftçilik, hayvancılık tasfiye edilmiş,

Halk üretime teşvik edilmemiş, sadaka kültürüne alıştırılmış,

Terör sorunu sıfır teslim alınmışken yeniden güç kazanmış,

Teröre yataklık yapanlar muhatap alınmış,

İşsizlik rekoru ile dünya ikinciliğini kaptırılmamış,

Ergenekon’u çok iyi kullanıp kim susturulmak isteniyorsa içeri tıkılmış,

Benim hırsızım iyidir denmiş,

Deniz Feneri davası zaman aşımına uğrasın diye geciktirmekten geri durulmamış,

Eee..

Bu kadar başarısızlığın verdiği sıkıntı öfke nöbetlerine dönüşürken, darbe yapacaklar yaygarası koparmak, üste çıkma çabası değil mi?

Bu oyuna TSK gelmeyecek,

Daha anlaşılır bir dille söyleyelim AKP’ye, yemezler…

Hukuk devleti ilkelerine ve hukukun üstünlüğüne gereken bağlılığı ve hassasiyeti gösteren Türk Silahlı Kuvvetleri tüm karalama, iftira ve yalan haberlerinin karşısında ciddiyetinden ve kararlılığından ödün vermeden durmuştur. Tahriklere kapılmamıştır.

Keşke aynı olgunluğu Başbakan da gösterebilseydi.

Kendi devletinin ordusuna kurum ve kuruluşuna inanmayıp kendi siyasi konjonktürüne göre hareket edenleri sorgulamayan bir devlet adamının samimiyetine kim inanır?  

Nuran.talay@politikadergisi.com

 

Yorumlar

AMAÇ TSK SES VERMESİN ..!

Eğri oturup doğru konuşmak gerekirse,RTE,Genelkurmay Başkanını da,kendi vekilleri gibi''Tabii efendim''ci yapmak için uğraşmaktadır.Bu konuda da yol aldığını rahatlıkla söylemek mümkün.Hilmi Özkök zamanından başlayan pasif Genelkurmay Başkanları buna adeta çanak tutmuşlardır.Şimdiki de dahil hiç biri göründüğü gibi olmamıştır.Terfilerde de,yılların teamülleri kenara bırakılıp istediği kişileri atama gücüne ulaşırsa,kim tutar RTE'yi.Birazda Genelkurmay Başkanları ses çıkarsın.!

TSK 'YA KARŞI OLAMAZ..!

Başbakan,TSK ya karşı değildir kesinlikle ama,konuşan bir Genelkurmay'ya karşıdır.Üstelik İlker paşa sessiz iken bile pasifize yollarına gitmekteler.Genelde AKP zihniyeti hiç bir zaman ordu ile barışık olmamıştır ki şimdi olsun.Boğazlarında halen 28 Şubat kılçığı vardır ve rövanşı alma peşindedirler.Ses vermeyen Ordu da hedef tahtası olmaya adaydır(!).Fazla Demokrat olmak bizi bozuyor.Bazen yumruğunu masaya vuracak Ordu lazım bizim siyasete.!

Ak

Ak,Baskani sayin Erdoganin askere karsidir tezini savunanlara kargalar bile güler.Hükümetimiz her Hükümet döneminde oldugu gibi askerlerimizle beraber ayni cizgidedir ve böylede olmalidir.Türkiye bir bütündür ve böylede kalacaktir.

Evet,, Recep ve taifesi TSK'ne karşıdır

Ve ellerinden gelse TSK'ni bir kaşık suda boğarlar. Ancak bu sefer çetin kayalıklara tosladı AKP. Nuran Talay ile aynı fikirdeyim; TSK AKP'nin ayak oyunlarına gelmeyecektir, bu olay AKP'nin sonunu getirecektir. Halkın TSK'ne güveni büyük.

cevap veriyorum...EVET

cevap veriyorum...EVET

TSK GÜVENCEMİZDİR

laiklik ve atatürkün ne mutlu türküm anlayışına karşı çıkacak her türlü eylemi türk silahlı kuvvetleri düşman olarak görür , ona görede tavrını koyar. mevcut rejim içinde demokrasinin devamının teminatını ve güvencesini verebilecek ülkemizdeki kurumların en başında TSK gelir. kimi karşısına alırsa alsın ,türk silahlı kuvvetleri türkiye cumhuriyetinin koruyuculuğunu ve devamını teminat altına almaya devam edecektir. . ..... mucahit kubilay

Tsk

Türk milletinin bekçisidir daimidir. Hükümet gelip geçicidir, değişmezse bi sorun olduğu aşikardır. kimse kendini padişah sanmasın.

KEŞKE O DA TSK KADAR ONURLU

KEŞKE O DA TSK KADAR ONURLU VE SAĞLAM SÖZÜNE GÜVENİLİR OLSAYDI DA ONA OY VERMEYENLER DE UTANSAYDI KENDİNDEN HEP BAŞIMIZDA KALSAYDI %47 DEĞİL %100 OLSAYDI DEĞERİ.AMA OLMADI ERDOĞAN OLMADI YAPAMADIN BECEREMEDİN ÜLKEYİ BABANIN ÇİFTLİĞİYMİŞ GİBİ YÖNETEMEZSİN.BURASI ŞAHSİ MALIN DEĞİL BURASI KUTSAL TOPRAKLAR.SEN BİLMEZSİN AYNI KANDAN OLDUĞUMUZU SANMIYORUM BİZİM ATALARIMIZ KAN DÖKMÜŞ HER KARIŞINA. KIYAMAYIZ SENİN GİBİ KAPILARIMIZI AÇMAYA DÜŞMANLARA...BUNA DA SESSİZ KALMAYIZ...

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.