Yandaşlardan Masallar

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Yazar: 
Alper TEKİN

Her gün ulusal ve yerel basını takip ederim.Bu hafta da yerel basını takip ettim.Gerçek Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Tarakçı’nın “CHP’liler topluca Ergenekon’a üye mi olmaya gittiler?” yazını içeriğini okudum aklıma AKP İstanbul Milletvekili ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in “CHP Ergenekon’un acentesi” sözü aklıma geldi.İşiniz gücünüz CHP’yi karalamak gerçekten gülüyorum halinize.

“CHP’liler topluca Ergenekon’a üye mi olmaya gittiler?” sorusunu cevaplıyorum.Evet keşke öyle bir olanak olsa da Ergenekon örgütü kayıt formunu doldurup gerekli evrakları hazırlayıp aidatını da günü gününe ödeme fırsatım olsa.Aylık aidatı neyse veririm.Nede olsa cezaevinin ismi “Silivri Cezaevi Kampusu”.Kampus‘ten söz ediyoruz ders verilen yerden.

Silivri Kampusuna hukuksuzca içeriye alınan insanların hukuk bilgisi gelişti.O kadar çok hukuk bilgileri gelişti ki artık savcılara ve hakimlere bile hukuk dersi verir oldular.İçlerinde bir sürü aydın,yazar ve profesör var.İzlemek için gelen insanlarımız gide gele gide gele hukuk bilgilerini ve mizahi yönlerini geliştirir oldular.Şahsen bana da çok faydası dokundu.

Ergenekon’a kayıt olma konusunda AKP İstanbul Milletvekili Ömer Dinçer’in yardımı olur artık.En azından aidatlarda yardımcı olsun aidat maddiyatı ne kadar öğrenelim yada aidatları tamamen kaldırsın.AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan boşuna AKP İstanbul Milletvekili Ömer Dinçer’i Milli Eğitim Bakanı yapmadı.

Bizler Ergenekon’a kayıt olmak istiyorum fakat sadece Silivri Kampusunda Hukuk bölümünün yanına Sigortacılık bölümünün de eklenmesini istiyorum.Nede olsa AKP İstanbul Milletvekili ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer biz CHP’liler için “CHP Ergenekon’un acentesi” dedi.Bu yüzden dolayı sadece Hukuk değil Sigorta bölümünü de okumak istiyorum.

Böylelikle alacağımız Sigorta Diplomasıyla her il’de ve ilçe’de Ergenekon’un sigorta acente şubeleri açılır.Bizimde bu konuda faydamız dokunsun.Ayrıca AKP Hükümeti’nin görevi işsiz olan insanlara karşı istihdam olanağı açma değil mi ? Ne kadar güzel işte işsizlik sorunu böylelikle çözülür.Sadece işsizlik sorunu çözülmekle kalmaz insanlarımızın sigorta sorunları çözülmüş olur.

Çok merak ediyorum.Fazla merak göz çıkarır derler.Gerçekten Silivri Kampusunda “Ergenekon’a kayıt olma” fırsatı varsa Silivri Kampusu dışına “Ergenekon örgütüne karşı kayıtlarımız başlamıştır tüm halkımız davetlidir” yazılı kocaman büyük bir tabelaya koysunlar ve o tabelaya gerekli evrakları sıralasınlar.Ona göre hazırlıklı gelelim.

AKP hükümeti ve yandaş basınının (Ör: Ali Tarakçı) bu saçmalıkları benim mizahi yönümü geliştirdi.CHP çekemedikleri için,gerçeklerin üstünü örtmek,gündemi değiştirmek ve menfaatleri için bunları yapıyorlar.Neymiş efendim “Darbe ve suikastlar yapacakmışız”.ABD’li Sam amcanız koruyor sizi ne darbesi ! Sam amcanız 12 Eylül darbesini yaptırdı.Kenan Evren,Sam amcanıza “bizim çocuklar işi bitirdi” dedi.Bizler suikastlara ve darbelere karşıyız aksine demokrasiden yanayız.

Saygıdeğer Can Yücel'i sevgiyle anıyorum ve Can babamızın şu sözünü makalemin son cümlelerine ekliyorum 'ülke bölünsün istiyorum; yandaş, yalaka ve yavşaklar bir tarafa, onurlu, şerefli, üreten emekçiler ve vatansever insanlar bir tarafa'

Dostça Kalın…

Alper TEKİN

iletisim@politikadergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.