Gericiler Türkan Hocadan Ne İstiyorlar?

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF
Yazar: 
Burak AY

Bildiğiniz üzere Kanal D’de yayınlanan ''Türkan'' dizisi üzerinden gericiler bir kez daha Türkan Hocaya saldırmaya başladı. Dizinin kaldırılması için kurulan gruplar ve ölümünde söylenen hakaret ötesi iftiralar. Peki gericiler niye bu kadar uğraşmakta Türkan Hocayla?

Kızları evinden çıkardığı için mi?

Doğuyu karış karış dolaşıp insanları tedavi ettiği için mi?

Tek başına boyundan büyük işler yaptığı için mi?

Kız çocuklarını cemaatlerin eline düşürmediği, onlara muhtaç etmediği için mi?

Aydın bir insan olduğu için mi?

Hepsini ve daha fazlasını sayabiliriz sanırım.

Şahsımca şunu da gözde kaçırmamalıyız:

2002 yılından beri gerici güruh ülkedeki aydınlık olan, ilerici olan ne kadar kişi, kurum ve yapı varsa saldırmakta. Aydınlık insanlarımıza saldırdılar, değerlerimize saldırdılar, kavramlarımıza tükürdüler. 2002 öncesi tabii ki var, fakat 2002’den bu yana daha planlı daha organize sürdürülmekte gerici saldırı. İktidarı güçlü bir şekilde elinde tutan karanlık yanlıları kah ergenekon ile kah başka bir uydurma olayla çamura tuttu aydınlıkları.

Şu sonucu çıkarmamız pekala mümkün ki; gericilerin salt kişilerle bir dertleri yoktur. Onların açtığı, yaydığı aydınlıkla dertleri vardır. Türkan Hoca’dan sonra gazetelerinde Muazzez İlmiye Çığ'dan tutun da bir çok ilerici insanı hedef almayı gene sürdürdüler.

Peki biz;Hocanın cenazesinde buluşan bu ülkenin ilericileri, aydınları, laikleri, komünistleri, yurtseverleri sadece cenazelerde mi gericiliğe lanet edeceğiz?..

Burak AY

politikadergisi.com

 

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.