Yazarımız Ali İhsan UĞUZ'un Kitabı 1 Kasım'da

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

  

   Kapitalizmin bam teli, Petrol, çağın fahişesi. Bitmek bilmeyen savaşlarda ve milyonlarca insanın uğruna kanıyla bedel ödedikleri bir fahişe. Kitapta hem bilim-kurguyu, hem psiko-sosyal açıdan yan yana ve otantizmini koruyarak batının teknoloji çılgınlığı ile doğunun mistik havasını bulacaksınız. Bir bakacaksınız Marsilya’dasınız, sonra Amsterdam, bir bak ki Doğu Karadeniz yaylalarında ayran içerken, birden bire Irak cehennemine gireceksiniz. Sonra bir gizemin tam ortasına itilip, İran, Ankara, Bop, Washington kelimelerinin arasında gezineceksiniz. Sonra o gizemin içinde engin bir derinlik bir felsefe ve bir varoluş bulacaksınız.

 

         Kitaptan bir alıntı.

 

          Çoban dede,

“Kahramanlıkla hainliğin arasında çok ince bir çizgi vardır. İnsanı kahraman yada hain yapan sonuçlardır aslında. Kahramanlık da tıbben hastalıklı bir ruh halidir. Çünkü kahramanlık sıradan insanların yapacağı bir eylem değildir. Tıp sıradan ve normal insan profilini çizerken alabildiğine olağan ve basit bir insan tipi yaratır. Kahraman ya da hain olabilmek için yani bunu sağlayacak bir eyleme kalkışan insanlar sıradan insanlar değildirler. Aslında hepimiz tıbba göre akıl hastasıyız. Tıpkı tarihin yazdığı diğer kahramanlar gibi. Aslında dünya tarihini yazanlar tıbba göre hepsi akıl hastası.”

     Fransız bir bilim adamı bir bakteri geliştirir ve bu bakteri sayesinde petrolün yol açtığı çevre kirliliğine karşı mücadele eden çevreci örgütlerin ve herkesin takdirini kazanan bir bilim adamı iken, aslında dünyanın en güçlü yer altı örgütünün eline korkunç bir silah verdiğinin farkında değildir.

     Kitap, 1 Kasımdan itibaren İstanbul Kitap fuarında olacak. 8 Kasım Cumartesi günü Fuarda imza günüm var. İstanbul’da olan milliyet blog yazarları, değerli Politika Dergisi okuyucuları ve yazarları ile tüm dostlar davetlimdir. Sanırım 15 Kasım’dan sonra tüm Türkiye’de, D&R ve İmge kitap evlerinde ve Kitapsal.com, kitapyurdu.com gibi internet sitelerinde satışa sunulacak.

     Bu yazıyı okuyan veya haberdar olan tüm tanıdık ve dostların desteklerini esirgemeyeceklerini umuyorum. Yine de kitabı bulamaz iseniz bana bir e-mail göndermeniz yeterli olacaktır.

 

 

     Saygılarımla…

 

Ali İhsan UĞUZ

ali.uguz@politikadergisi.com

 

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.