Editörya'dan... (Sayı18)

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

   Sevgili PD okuyucuları, uzun bir aradan sonra hepinize merhabalar.

   İş, okul, özel yaşamların ortasında / arasında sürdürmeye çalıştığımız Politika Dergisi için uzunca bir süredir oluşturmaya çalıştığımız “yeniden yapılanma” adına bir adımı bu sayı ile atıyoruz. Daha önceleri PDF biçiminde sunduğumuz sayılarımızı, artık sitemiz üzerinden okuyabileceksiniz. Bu yolu seçmemizdeki en önemli neden, Politika Dergisi ile kendi yaşamımız arasında bir tercih yapmayı istemememiz oldu. Mizanpaj, düzenleme, teknik gibi konularda çok zamanımızı alan eski formattan vazgeçerek, aynı yazı kalitesini daha az zaman harcayarak sizlere sunmaya çalıştık. Parasal, teknik ve insani destek çağrımıza çok fazla olumlu yanıt alamadığımızdan, dergiyi yine aynı kadrolarla yürütme zorunluluğunda kaldık. Bu da yukarıdaki nedenle birlikte, bu biçimi seçmemize neden oldu.
   Yeni dergi biçimimiz, nihai seçimimiz değildir. Zaman ve koşullar, bize yeni kapılar açabilir; ancak -içinizde en ufak bir kuşku olmasın- dergiye ve ülkeye bağlılığımızda ve umudumuzda en küçük bir kayıp yoktur. Gel gelelim, eldeki olanaklar ile çıkarabildiğimiz ürün budur. Umarım, beğeninizi kazanacaktır.
   Birkaç aydır aksayan yayın zamanları Kasım -olmazsa Aralık- ayından itibaren düzene girecektir. Bundan sonra, siz değerli okuyucularımızın desteğine her zamanki gibi -ve hatta her zamankinden çok- gereksinim duyacağız.
   Bu sayımızda yeniden yapılanma için tartışma ve karar verme aşamaları, ben ve tüm arkadaşlarımızın iş yaşamları ve kurucumuz Gökhan DAĞ’ın evlilik hazırlıkları aksamaya neden oldu.
   Sözünü etmişken; sevgili dostum, yol arkadaşım, ülke sevdalısı Gökhan DAĞ’ın Fatma Dilan (DAĞ) arkadaşımla dünyaevine girme kararlarını tüm içtenliğimle kutluyorum. Umuyor ve inanıyorum ki, örnek bir yuva kuracaklardır. Onların sevinci, benim de sevincimdir. Dünyaevine giren bir diğer yol arkadaşımız da ekonomi-finans dalında dergimizin önemli yazarlarından olan Mehmet Burak KAHYAOĞLU. Burak arkadaşıma ve kıymetli eşine de yaşam boyu mutluluklar dilerim. 
   Olası, dergiye zaman ayırmadığımız / ayıramadığımız yönündeki eleştirilere de bu yolla yanıt verebiliriz. Kurucumuz Gökhan DAĞ’ın iş hayatı ve evlilik hazırlıklarının arasında bile dergiyle ilgilendiği gerçekliği, umutsuz arkadaşlarımızı da güdülemiş, isteklendirmiştir. Gökhan’ın bu özverisini de takdirle karşılıyorum.
   Bu zor zamanda Gökhan DAĞ dışında, Nuran TALAY başta olmak üzere, Timur DOĞRUOK’a, Selvihan ÇİĞDEM'e ve tüm ekip arkadaşlarımıza da verdikleri destekten ötürü teşekkür ederim.
   Değerli okuyucular;
   Yeni içerik türleriyle 2010’a hazır şekilde gireceğimizi sizlere bildiriyor, en yakın sürede buluşmak dileğiyle, sizi yazarlarımızın yazılarıyla baş başa bırakıyorum.
   Demokratik, laik, hukukun üstünlüğü olan, insan hakları temelli, özgür, bağımsız, kardeşçe yaşanılan bir ülke yaratabilmek dileğiyle,
   Esen kalın.
 
Politika Dergisi Genel Yayın Yönetmeni
Emrah ÖZDEMİR

Bu sitedeki içeriklerin izinsiz alınması, kopyalanması, başka bir imza ile izinsiz ve "kaynak gösterilmeden" yayınlanması kesinlikle yasaktır. Tam bağlantıyı (link) ve yazar / çizer adını kaynak göstermek şartıyla, alıntı yapılabilir. PolitikaDergisi.com © 2009

Yayın Kaynağı: Politika Dergisi Sayı 18, Ekim 2009, Cilt - Yıl 2, No. 18


Yorumlar

güzel günler göreceğiz

güzel günler göreceğiz inşallah