Türkiye Nereye Gidiyor?

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Yeni Türkiye ve ileri demokrasi vizyonunun ülkemizi nerelere getirdiği ortada.

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti), Türkiye’de değişimin ve ilerlemenin kilometre taşı olarak görülmüştü. Daha önceki dönemlere göre cesur atılımlar yapılmıştı.

Yeni Türkiye şiarıyla yenilenen Türk Devlet Sisteminin geleceği nasıl şekillenecektir?

Devletin başında Cumhurbaşkanı olarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan varken, yürütme noktasında Sayın Ahmet Davudoğlu bulunmakta iken...

Göründüğü kadarıyla ülkemiz, Sayın Erdoğan tarafından yönlendirilmekte.

Türkiye, 12 yıldır koalisyon bunalımlarının olmadığı tekparti yönetimi altında bugünlere kadar geldi.

AK Parti’nin tekbaşına yürütme kanadında bulunması, toplumumuzun belirli bir kesiminde, Türkiye açısından bir şans olarak değerlendirildi.

Esasında, Ak Parti’nin iktidarı koalisyon hükümetlerinden devralması, ülkemiz için büyük bir dönüşümün de “işareti” idi.

İnsanlar, koalisyon hükümetlerinin neden olduğu bunalımlardan ve istikrarsızlıklardan bıkmış ve usanmış bir vaziyette, sandıklarda AK Parti’yi parlatarak, yönetimi geçici olarak devretmişti.

Fazla uzatmak istemiyorum...

Avantaj ve şans diye addedilen 12 yıllık AK Parti iktidarının sonucunda, ülkemiz ne kazanmıştır ne kaybetmiştir?

Türkiye’mizde son günlerde yaşananlar artık herkesin malum olduğu bir husus. PKK terörünün bitirilmesi için gerçekleştirilen “Çözüm Süreci” veya “Kardeşlik Projesinin” yurdumuzu nasıl bir hâle soktuğu da ortada.

İç siyasetimiz de dış politikamız da hiç açıcı bir perspektif sunmuyor.

İçimizde, neredeyse birbirimizi boğazlayacak bir ruhsal duruma “getirildik”!

Kin ve nefret, siyaset işleyişimizin ana girdileri durumunda. Toplumumuz, işleri ülkemizi daha ileri merhalelere taşımak olan politikacılar tarafından kutuplaşmaya sevk edilmekte.

Toplum, itaat ve biat üzerinden saflaştırılıyor. İktidara itaat ve biat etmeyenler “Yabancılaştırılıyor” veya “Dışlanıyorlar”.

Ülkemizde huzur ve asayiş hak getire! Yıllardır terör belasıyla yaşamamızın nedeni olan PKK terör örgütü, hükümetin icraata soktuğu çözüm süreci denen bir muğlak süreçten güç alarak ülkemizi savaş alanına çevirmekte.

Bu sözde barış yanlıları ve “Kürtçüler”, ülkemizin farklı kentlerini yakıyorlar, yıkıyorlar, halkımızı canından bezdirir duruma getiriyorlar.

Ne kadar millî ve manevi değerimiz varsa, ayaklar altına alındı, alınıyor. ATATÜRK düşmanlığı artık aleni bir biçimde sergilenmekte. Bayraklarımız yakılmakta. ATATÜRK büstleri parçalanıp talan edilmekte.

Yahu...

Gerçekten de TÜRKİYE, nereye gidiyor?

(…………………………….)

Erhan SALMAN

Erhan.Salman@PolitikaDergisi.com

 

 

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.