PKK ve Ermeni Dönmeleri Kim?

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Din, dil, ırk, renk, cins ayrımı olmaksızın bütün insanlar eşittir.
Her insan kendi kimliğini açıklamak ve o kimlikte yaşama hakkına ve özgürlüğüne sahiptir.
Ancak Türkiye’de kimlik sorunu, cumhuriyet döneminin en önemli sorunu olmuştur.
Büyük çoğunluk Türkler yanında diğer etnik unsurlar da kendi kimliklerini açıkça ifade etmişlerdir. Ancak sorun gerçek kimliklerini gizleyerek toplumsal barışı bozanlar olmuştur.
 
Ermeni sorunu ile PKK sorunu arasındaki ilişki kamuoyunda yeteri tartışılmamaktadır.
İlk saldırgan strateji, ilk defa 1905''de II. Abdülhamit''e yapılan bombalı saldırı ile başlamıştır.
 
Anadolu dışında kurulan Hınçak, Tasnak, Ramgavar, Hınçak İhtilal Komitesi, Silahlılar Cemiyeti, Ermenistan’a Doğru Cemiyeti, Genç Ermenistan Cemiyeti, İttihat ve Halas Cemiyeti ve Karahaç Cemiyeti gibi halkı silahlı ayaklanmaya sevk eden örgütlenmeler meydana getirilmiştir. İsyan  hareketleri ülkeye yayılmıştır.
 
1965 yılına kadar sakin bir dönemdir. Sonra Ermeni lobisinin desteğiyle terör hareketleri tekrar ortaya çıkarılmış, Türk diplomatları öldürülmeye başlanmıştır. 1972 yılı sonuna kadar çeşitli ülkelerde 20’ye yakın anıt dikilmiş, basın ve yayın yolu ile karalama faaliyetleri programlı olarak uygulamaya konmuştur.
 
Bu dönemde terörü özendiren, geliştiren, hazırlayan, daha geniş alanlara yayılmasını, ve hedeflerinin çeşitlenmesini sağlayan; terör tim ve grupları oluşturan, yeni örgütlenme çabalarına destek, temas ve ilişkiler ortamı hazırlayanlar, Taşnak ve Hınçak örgütleridir. Yine Ermeni terörü ile eş anlamda kullanılan “Ermenistan’ın Kurtuluşu İçin Ermeni Gizli Ordusu”  ASALA’dır.  ASALA da manevi ve psikolojik desteği, temas ve ilişkiler ortamını Hınçaklardan almıştır.
 
Avrupa ve doğu ülkeleri ile Suriye ve Lübnan’da üsler edinen Ermeniler, Kıbrıs Rumları ve Yunanistan ile işbirliği içine girerek eylemlerini gerçekleştirmişlerdir.
 
Ermeni terör örgütleri, tepkileri üzerine 1980’li yıllarda taktik değiştirerek, PKK terör örgütü ile işbirliğine girmişlerdir. 1984 yılında bölücü terör örgütü PKK sahneye itilmiş ve Asala-Ermeni terörü geri plana çekilmiştir. Ermeniler ile PKK arasındaki bağlantı açıktır.
 
· PKK, 21-28 Nisan 1980 tarihini “Kızıl Hafta” olarak ilan etmiş ve 24 Nisan tarihini sözde Ermenilerin katledilme günü olarak anarak, toplantılar yapmaya başlamıştır.
 
· 8 Nisan 1980 tarihinde Lübnan’ın Sidon kentinde PKK ve ASALA ortak basın toplantısı ile bir deklarasyon yayınlamışlardır. Bu uzlaşmadan sonra, 9 Kasım 1980 tarihinde Strazburg Türk Başkonsolosluğu’na, 19 Kasım 1980 tarihinde ise Roma Türk Hava Yolları bürosuna yönelik yapılan saldırılar, PKK ve ASALA’ca ortaklaşa üstlenilmiştir.
 
· Asıl ismi Artin Aramyan olan Abdullah Öcalan, Ermeni Yazarlar Birliği tarafından “Büyük Ermenistan hayali fikrine olan katkılarından dolayı” onur üyeliğine seçilmiştir.
 
· Ermeni Halk Hareketi’nin bünyesinde, bir çok Avrupa ülkesinde olduğu gibi bir Kürdistan Komitesi oluşturulmuştur.
 
· 4 Haziran 1993 tarihinde; Ermeni Hınçak Partisi, ASALA ve PKK mensuplarının katılımıyla Batı Beyrut''ta bulunan PKK terör örgütü merkezinde bir toplantı yapılmıştır.
 
Ermeni-PKK ilişkisiyle bir diğer örnek ise, 6- 9 Ocak 1993 tarihlerinde Beyrut’taki iki ayrı kilisede düzenlenen ve Lübnan Ermeni Ortodoks Başpiskoposu, Ermeni Parti yetkilileri ile 150 gencin katıldığı toplantılarda kullanılan şu ifadelerdir:
 
· Şimdilik Türkiye'ye karşı sakin tutum gösterilmelidir.
· Ermeni toplumu gittikçe büyümekte ve ekonomik yönden güçlenmektedir.
· Geliştirilen propaganda faaliyetleri sayesinde, bütün dünyada (sözde) soykırım daha iyi bilinmeye başlanmıştır.
· Ermenistan devleti kurulmuştur, her geçen gün toprakları genişlemektedir ve atalarının intikamını mutlaka alacaklardır.
· Başta ABD olmak üzere, diğer batılı ülkeler de Karabağ’da sürdürülen savaşta Ermenileri haklı bulmaktadırlar. Bu fırsatı değerlendirmek gerekir... Karabağ’da savaşan Ermeni gençlerine yenileri katılacaktır.
· Türkiye’de iç savaş devam edecek, Türk ekonomisi sıfır noktasına gelecek ve vatandaşlar baş kaldıracaklardır.
· Türkiye bölünecek ve bir Kürt devleti kurulacaktır.
· Ermeniler Kürtlerle olan ilişkilerini iyi bir şekilde yürütmeli ve Kürtlerin mücadelelerini desteklemelidirler.
Bu strateji meyvesini vermiş, Türkiye’deki İslamcı demokratçı barışçı görüntülü gizli Erminiler Kürtçü görüntülü PKK ile ittifaklarının neticesini almışlardır.
Ermeni soykırım iddiaları Avrupa ülkelerinde neden kabul ediliyor, neden Kürt konusuna önem veriliyor, neden PKK terör örgütü olmaktan çıkarılıyor?
İslamcı görüntülü gizli Ermeniler, PKK ile birliktelikleri ile siyasi alana neden yöneldiler?
İslamcı görüntülü Gizli Ermeniler.
Demokrat barışçı görüntülü Gizli Ermeniler.
Kürtçü görüntülü Gizli Ermeniler.
Şimdi daha iyi anlaşılmıyor mu?
 
 Günün Sözü; oynanan her oyun, oyunu oynayanlarca bozulabilir.

 

Nurullah AYDIN

nurullah.aydın@politikadergisi.com

Yorumlar

ırkçılık kokan değil

ırkçılık kokan değil basbayağı ırkçı bir yazı. başlığı bile vurucu. yazık, pdye yakışmayan bi yazı.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.