MHP'de Neler Oluyor?

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Herhangi bir analize gerek duymayacak kadar net bir görüntü var ki o da MHP tabanının referandumda evet oyu verdiğidir. Hatta daha da ileri giderek o “evet” diyenler yarın seçimlerde pekâlâ AKP’ye oy verebilirler. Sayın Bahçeli’nin kendini yırtması bir şey değiştirmez.

Olay böyle de, neden böyle oldu bunu biraz incelemekte yarar var. Bu gün Türkiye’de yapılacak seçimlerde oyları ciddi biçimde etkileyecek sadece üç parti var. Bunlar, AKP, CHP, MHP. Seçmenin büyük bir çoğunluğu bu üç partiye oy veriyor. Bunlardan AKP ve MHP sağ kesimin oylarını alırlar. Ülkemizdeki iktidar kurgulayıcılar bu dağılımdan çok memnundur. CHP 1950’lerden beri uygulanan ve Türk halkına dayatılan sömürge-İslam politikalarının başarısından dolayı tek başına iktidar olabilecek oy sayısına ulaşamaz. AKP’ye ise istenilen düzeni vermek için MHP’yi güçlü tutmak lazımdır.
Bu yüzden de bizim senaryo yazarları MHP’ye ne batacak kadar az, ne iktidar olacak kadar çok oy alma müsaadesi vermezler. Hele hele referandum öncesi Sayın Bahçeli’nin başlattığı ve hala devam ettirdiği çok sert üslup senaristlerin hiç hoşuna gitmez. Böyle kendi tabanı saydıkları bir kısım seçmeni AKP sınıfına kaydediverirler.

Hatırlanacaktır: Faal teröristlik görevi biten Öcalan’ı 1999 da asmamak kaydı ile teslim ettiler. Bizdeki kanunlar ise asılmasını emrediyordu. Hemen o kanun değiştirildi, Apo asılmaktan kurtuldu. Şimdiki amaç ise Öcalan’ın önce serbest bırakılması, sonra parlamentoya girmesidir. Yapılan Kürt açılımı mı adı her neyse onun asıl ve nihai amacı budur. Bu sayede terör bir süreliğine askıya alınacaktır. Tabii, terör gerçeği her zaman hükümetlerin tepesinde Demokles’in kılıcı gibi sallanacaktır. Bu işler gecikmiştir ve bir an önce yapılması gerekmektedir. Zira Türkiye’nin kesin bölünmesi için okyanus ötesinde yapılan planlardaki takvim yaklaşmaktadır.

Sayın Bahçeli bu durumu çok iyi biliyor ve ona göre sert politika yapıyor. Ancak bilmediği bir şey kendi taraftarı hatta tabanı saydığı büyük bir kesim basit manipülasyonlar ile karşı tarafa geçiverecek insanlardan oluşuyor olmasıdır. Senaristler, bir an önce bebek katilinin affını istiyor. Sayın Bahçeli bu kadar sert karşı çıkmaya devam ederse, seçimlerde hiçbir kıymeti olmayan bir oy yüzdesi ile karşılaşacaktır. Hatta iktidar partisine gözdağı olacak parti konumundan bile düşürülmesi, yerine başka bir partinin geçirilmesi söz konusudur.

Cem.Tamturk@PolitikaDergisi.com

 

Yorumlar

MHP NİN TABANI ONLARA KAYMIŞ.

bir bakan kameraların önüne çıkıyor.
refarandum sonuçlarıı değerlendiriyor.
laf dönüyor dolaşıyor,
mhp nin tabanı bize kaydı diyor.
eskileri kaymış.
kıvırtanlar , dalkavukluk yapanlar kaymış.
cemaat nimetlerinden faydalananlar kaymış.
cemaat televizyonlarına ,
parayla çıkanlar kaymış.

bunu bir bakan söyler mi ya.
böyle bir basın açıklaması yapılırmı hiç.
fesuphanallah şarkısını ,
erkin koray boşuna yapmamış.

pelsinvanyalı tarafından ,
ülkücüler küfür yiyecek.
hakarete maruz kalacak.
yalan ve iftiralarda bulunacak.
ülkücüler bunları sineye çekecek te.
ülkücüler onlara kayacak.
fesuphanallah , fesuphanallah.
_____________NALBANT_KUBİ

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.