KKTC'de ilk kez Türkçe veya İngilizce dillerinde akademik taramalı uluslararası konferans yapılıyor

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

KKTC'de ilk kez Türkçe veya İngilizce dillerinde akademik taramalı uluslararası konferans yapılıyor.

Akademik makalelerde “Türkçe” dönemi

Amerika Birleşik Devletlerinin akademik yaşamında saygın bir yeri olan ve UlrichsWeb, Index Copernicus, Google Scholar gibi 26 farklı kuruluş/veri tabanı tarafından taranan AmericanAcademicAndScientificResearchJournal (AASRJ) Üniversiteler ülkesi haline dönüşmüş KKTC'de uluslararası konferanslar düzenleme kararı aldı.

Küresel açılımlı uluslararası konferans temalı Irtbıschet - 10. Uluslararası Konferans'ı, 26, 27, 28 Mart 2015 tarihinde Girne'de gerçekleştirilecek.

 

Konferans, Türkçe ve İngilizce dillerinde, YÖDAK  (Yüksek Öğrenim Değerlendirme ve Akreditasyon Kurumu) ile YÖK'ÜN (Yüksek Öğrenim Kurumu) ilan ve kabul ettiği tüm Ana Bilim Dalları kapsamında yer alan konularda katılıma ve makale sunumu başvurusuna açık olacak.  

 

Amerika'da basımı gerçekleştirilmiş ve UlrichsWeb, Index Copernicus, Google Scholar gibi 26 farklı kuruluş/veri tabanı tarafından taranan ISSN 2330-6440 numaralı The International Multilingual Academic Journal'da [Uluslararası Çok Dilli Akademik Dergi] yayınlanacak.

 

Çok dilli ilk uluslararası akademik derginin birinci sayısı yayınlandı.  

http://aasrc.org/aasrj/index.php/imaj/issue/view/124

 

Özet ve makale gönderim email adresi: kyrenia@aasrc.org

 

BAŞVURU TARİHLERİ

Özetlerin gönderim son günü: 30 Aralık 2014

Kabul bildirimi başlangıç günü:  Devam etmektedir.

Erken kayıt bitiş tarihi:                31 Aralık 2014

Makale gönderim son günü:      15 Şubat 2015

Kayıt son günü:                             30 Ocak 2015

Konferans başlangıç tarihi:        26 Mart 2015

 

Kabul edilecek olan makaleler InternatıonalMultılıngualAcademıcJournal – Imaj (ISSN 2330-6440) ve/veya TheAmerıcanAcademıc&ScholarlyResearchJournal (ISSN2162-3228)

dergilerinde yayınlanacak.

 

KKTC’DE BİR İLK

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada konferansın, yukarıdaki başlıkla Uluslararası akademisyenlere düşünce platformu yaratmak amacı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yapılacağı belirtildi. Yine açıklamaya göre IRTBISCHET – 2015 ile Yönetim Bilimi, Bilişim Teknolojileri, Bilgisayar, Sağlık, Eğitim, Siyaset Bilimi, Sosyal Bilimler ve Mühendislik alanlarında araştırma ve çalışmayı geliştirmeyi amaçlandığı, IRTBISCHET – 2015’in özet ve komple makale kabul ettiği kaydedildi.

 

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Özetlerini sunan araştırmacılar, konferansa katılan diğer araştırmacılarla birlikte araştırdıkları konuyu tartışmak konusunda büyük bir olanağa sahip olacaklar. Konferansa kayıt olmaları ve konferans ücretini tam olarak ödemiş olmaları durumunda katılımcılar, konferans bittikten sonra makalelerinin (ilave ücret ödemeden) The International Multilingual Academic Journal – IMAJ (ISSN 2330-6440) ve/veya  The American Academic & Scholarly Research Journal (ISSN 2162-3228)  dergilerinde yayınlanması amacı ile başvurabilecekler.  Dergiler UlrichsWeb, Copernicus gibi 26 kuruluş/veri tabanı tarafından taranıyor.

KONU ALANI GENİŞ

Araştırma makalesi,  YÖDAK ile YÖK'ün ilan ve kabul ettiği tüm Ana Bilim Dalları kapsamı içinde yer alan konularda sunulabilir. Makale özetlerinin email ile 30 kasım 2014 Pazar günü gece yarısına kadar  kyrenia@aasrc.org  adresine gönderilmesi gerekmektedir.”    

 

Prof. Dr. Ata ATUN

ata.atun@politikadergisi.com

 

EkBoyut
tarama_kuruluslari.jpg 63.21 KB

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.