HAARP'e Devam

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Konunun üstü kapatılıyor, bizdeki seviyesizlik altı politik atışmaların gölgesinde kalan bir vâkıa es geçiliyor:

Daha önce de değindiğim HAARP mes’elesi!

Bakın Doğan Haber Ajansının 30 Temmuz tarihli haberine (http://www.dha.c...), okuyun:

Benim derdim hem bütün dünyaya hem de bize bundan dolayı çıkacak faturada…

Konuyla ilgili önceki makalemden naklediyorum (http://www.keremdoksat.com/2010/07/30/bakin-abg%e2%80%99nin-yaptiklarina/):

Hava sıcaklığının 40 derecede seyrettiği Rusya’da bilim adamları, boğucu yazdan ABD’yi sorumlu tutmaya başladı. Buna göre, ABD, HAARP sistemiyle iyonosferde güçlü dalga göndererek Rusya’yı kavuruyor. Komplo teorisi gibi duran bu iddia, ülkenin büyük gazetelerinden Komsomolskaya Pravda Gazetesi’nde enine boyuna ele alındı.

Rusya, gölgede 40 dereceye yaklaşan anormâl çöl sıcaklarının ardında düşman eli aramaya başladı. Kavurucu sıcakların doğal olamayacak kadar uzun sürdüğünü dile getirmeye başlayan Rus fizikçiler, “ABD, bize gizli iklim silahı HAARP ile savaş açmış olabilir” görüşünü öne sürmeye başladı.

Sahra çölünü aratmayan Rusya’daki sıcak dalgasını inceleyen Komsomolskaya Pravda Gazetesi, bir dizi uzmandan görüş alarak böyle bir ihtimalin bulunduğu sonucuna vardı. En büyük şüphe ise Pentagon’un kontrolünde 1997 yılından beri Alaska’da çalıştırılan yüksek frekans dalga yayıcı HAARP istasyonu üzerinde toplandı.

Hürriyet’ten Nerdun Hacıoğlu’nun haberine göre, Moskova Devlet Üniversitesi MGU Fizik Fakültesi hocalarından Georgiy VasilyevABD’nin çalıştırmakta olduğu Alaska’daki HAARP istasyonunu resmen jeofizik ve tektonik bir silâh olarak tanımladı. Vasiliyev, şunları söyledi: “Alaska’daki HAARP istasyonu tam güçle çalıştırıldığında, sadece bir saatte 3.5 megawatt elektrik enerjisi tüketiyor. 14 hektar alanı kaplayan 22 metrelik 180 dev anten üzerinde göklere yükselen enerji plazma kümesi oluşturuyor. HAARP çalıştırıldığı günden bu yana, dünyanın değişik bölgelerinde iklim anomalileri gözlenmeye başlandı. Kar yağması gereken yerleri güneş kavururken, Afrika’da kar yağışları gözlenmekte. Bu tuhaf olgular genelde küresel ısınmaya fatura ediliyor. Ama bize göre anomalilerin asıl sorumlusu Pentagon’un HAARP sistemidir”.

Saldırı İddiası

Rusya Silâhlı Kuvvetleri’nde iklim uzmanı olarak çalışan Nikolay Karavayev ise Rusya’ya bu yaz iklim silâhıyla saldırı düzenlendiğine yüzde 100 emin olduğunu söyledi. Karavayev, şu görüşü savundu: “ABD Hava Kuvvetleri raporunda net bir dille ‘2025 yılına kadar iklimi müttefikimiz yapmalıyız ifâdesi’ yer alıyor. Hâttâ Pentagon, günümüzde sadece sivil kuruluşların araştırma yapmaya yetkili olduğu uluslararası iklim anlaşmasından çıkmayı da düşünüyor. Bana göre ABD, iklim silâhı konusunda öylesine ileri gitti ki, yakında bunu gizlemeden dünyaya sergilemeye başlayacak”.

Rusya Kavrulurken Avrupa Niye Serin?

Rus uzman Karavayev’e göre, Moskova’nın 40 dereceyle kavrulduğu sırada Avrupa ülkelerinde yaz nispeten daha serin geçiyor. Berlin 18, Varşova 25, Viyana 20, Paris 20 derece. Batı’da Ukrayna sınırında etkisini kaybeden yüksek basınç cephesi, Karadeniz kıyılarından kuzeyde Murmansk kutup bölgesine kadar uzanıyor. Ülke sınırlarını takip eden yüksek basınç cephesi onu besleyecek ortam bulunmamasına rağmen dağılmıyor.

HAARP Nedir?

Radyo elektronik vericisi kısa adıyla “HAARP” araştırma istasyonu, 1997 yılında devreye girdi. Sırp bilim adamı Nikola Tesla’nın teorilerinin hayata geçirildiği istasyon 3.5 megavat gücünde ve 10 MgHz boyundaki dalgaları iyonesfere gönderiyor.

Belirli bir alan üzerinde güneşten bin misli daha kuvvetli enerji gönderebilme özelliği taşıyor. Uzmanlara göre, bu yapay ışınların yeryüzünden 600 Km yüksekte yansıtılarak dünyanın herhangi bir bölgesine yönlendirilmesi durumunda HAARP, bölgede mikrodalga fırın etkisi yaratıyor. Yâni havadaki su ısınıyor, sıvı hâldeki suyun olduğu yeri de fokurdatıyor, üstünde kayaç varsa da deprem yapıyor!

***

HAARP’ı merak edenler kendi web mekânına http://www.haarp.alaska.edu/ adresinden bakabilirler. Basit Türkçe izahı ise http://tr.wikipedia.org/wiki/HAARP adresinde bilgilerinize sunulur.

Ruslar tabii ki kendi dertlerindeler. Peki, ya bizim buralar?

Zâten Rusya üst komşumuz değil mi? Hani şöyle bir dünya haritasına bakalım, meselâ http://www.turkcebilgi.com/d%C3%BCnya/haritasi üzerinde oynayın, bakın Moskova ile Ankara, genelde Rusya ile Türkiye Cumhuriyeti aynı boylamlarda kabak gibi karşınızda!

   Marmara Denizi fokurduyor, ciddî âlimlerin hepsi feryat ediyor.

       Türkiye kavruluyor…

           Tedbir?

               Medbir!

                  Tekbir.

***

Konu çok önemlidir!

Rusya, yanıyor. Moskova’da dumandan dışarı çıkılamıyor. Bütün tarlaları kurudu ve buğday ithalâtlarını kestiler; en önemli müşterilerinden biri biziz!

Moskova’nın hâl-i pür melâli!

Bu kadar ağır bir ithama ne ABG’den tekzip geldi, ne de Rusya’dan tekrarlama…

Buna “sükût ikrardan gelir” derler. Rusya’nın ABG’ye saldıracak hâli yok, bizim de!

Adamlar dünyanın bir bölümünü –ki buna Türkiye Cumhuriyeti de dâhil, kurutuyorlar ve dünyanın gıkı çıkmıyor.

Nerede bizim entel danteller, nerede dünyadaki vicdan sâhibi(!) çevreciler?

Bunun sonucunda önümüzdeki 5-10 sene içerisinde olacakları bir tahayyül edin:

Bakın, dün ülkemizde gene bir deprem oldu, nefes alınmıyor ve böyle giderse barajlarımız da kuruyacak.

Sürekli olarak birbirlerine söven politik liderlerimize soruyorum:

Gümbür gümbür gelen kuraklık, Marmara depremi ve kıtlık için ne gibi tedbirleriniz veya plânlarınız var?

   Siz bizim memurumuz değil miydiniz?

      Çeşmeliler şaşkın, böyle bir hava hiç hatırlamıyorlar!

         Birazdan İstanbul’a, yâni cehenneme uçacağız.

            Siz neyle meşgûlsünüz?

               Birbirinize hakaret etmekle!

 

Kerem.Doksat@PolitikaDergisi.com

www.keremdoksat.com

 

 

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.