Avrasyacıların Son Şehidi

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

Mart 2002'de MGK Genel Sekreteri Org. Tuncer Kılınç'ın Harp Akademileri'ndeki bir konferansta 'Türkiye'nin yeni birtakım arayışlar içinde olması kesinkes ihtiyaç. Bunun da en doğru yöntemi, zannediyorum, Rusya Federasyonu ile birlikte, ABD'yi göz ardı etmeksizin, mümkünse İran'ı da içerecek şekilde arayış içinde olunması' dedi.

Şimdi Ergenekon’dan gözaltında..

Kremlin çevrelerine yakınlığıyla bilinen jeopolitikçi düşünür Dugin, Ergenekon davası sanığı İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile son altı yıldır yakın bir teşrik-i mesai içinde bulundu. Ayrıca söz konusu davadaki bazı sanıklarla da (muhtemelen Perinçek vasıtasıyla) tanıştığını belirtti. Perinçek’in gözaltına alınmasından sonra Dugin, birçok defa Ergenekon sanıklarının lehinde açıklamalar yaptı. Ona göre, söz konusu sanıklar örneğinde Türkiye’de Rusya yanlısı bir grup tasfiye ediliyordu. Hele Dugin’in açıklamasına bakılırsa, Türk ordusu içinde Rusya’ya dönüşü başlatan kişi, Ergenekon sanığı emekli Tuğgeneral Veli Küçük’tü.

Hem Doğu Perinçek, hem de Veli Küçük Ergenekon’dan tutuklu…

Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Avrasyacılığın suç olduğunu bilmeyen bu aydın ve düşünürler, şimdi Ergenekon tertibinden tutuklular. Haklarında somut hiçbir delil yok. Yandaş basının tutuklu kişiler aleyhine yazdığı tüm haberler de yalan çıktı ancak siz bu haberlerin yalan olduğunu öğrenemediniz.

Neymiş efendim “Peki binlerce sayfa iddaname nasıl yazılmış?”

Ben bir savcı olsam ve senin iki yıl boyunca telefonlarını dinlesem, ben de senin hakkında binlerce sayfa iddaname yazarım. Ne de olsa annen, baban, kardeşin veya eşinle yaptığın tüm konuşmaları iddanameye yazılabildiğini bu Ergenekon iddanamelerinde gördük. Hele bir de bu konuşmaların herhangi birinde, konuştuğun yakınlarına AKP aleyhine bir şey söylediysen, veya konuşmalarının herhangi bir yerinde “darbe” kelimesini kullandıysan vay haline! Yandaş basında “darbeci” haberiyle çıkmaman mümkün değil…

Neyse konuyu dağıtmayayım;

MİT’in Asya Ülkeleri Daire Başkanvekili’ydi. Özbekistan, Kazakistan, en son Afganistan’daydı. Afgan köylerine Atatürk posteri asarken, “sen teröristsin (ergenekoncu-avrasyacısın), gel buraya” dediler. Koşarak geldi.

Zımba gibiydi. Çünkü, çocukluğundan beri haftanın yedi günü aralıksız
spor yapardı. Her nedense, cezaevinde son görüştüklerinde kız kardeşine vasiyet etti, “ölürsem, beni babamın kucağına koyun” dedi.

Ve, öldü.
Mermi öldürememiş...
Spordan öldü deniyor.

Acaba şimdi onun Avrasya’da ki görevini hangi cemmatçi mitçi yürütüyordur, ya da yürütmüyordur…

Avrasyacı-Ergenekoncu son şehit Kaşif Kozinoğlu’na Allah’tan rahmet diliyorum…

CIA’da artık Avrasya’da rahat rahat iş yapsın. Ne de olsa ayak bağı olan bu Türk’ten kurtuldu…

Ümit MİNEL

umit.minel@politikadergisi.com

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.