Açık Kaba İt Siyer

Yazıcı-dostu sürümSend by emailPDF

İlginç bir haber var, 7 Kasım 2010 tarihli gazete ve internet sayfalarında. Başlık aşağı yukarı şu: “Kaplan: Gün gelir PKK da Meclis’e girer”.

Devamında da çarpıcı ifadeler var:

“Meclis’te yapılan bütçe görüşmesinde BDP’li Hasip Kaplan, Brezilya’da devlet başkanı seçilen eski gerillayı örnek vererek, ‘Yeri gelir burada da olur’ dedi”.

“Milli Güvenlik Siyaset Belgesine bir milletvekili olarak ulaşamadığından yakınan Kaplan, ''(Tehdit olarak sadece PKK terörü var) derseniz en büyük yanılgıya imza atmış olursunuz. Bu konuyu geniş kapsamlı bir Kürt sorunu olarak almazsanız geçmişte yapılan hataların tekrarına düşersiniz. Kürt sorununu bir asayiş vakası olarak görüp, bunu bu şekilde bastırma anlayışıyla sorumluluğu TSK'ya attılar yıllar boyu. 30 yıldır gelen tüm hükümetler vicdansızlık yaptı sorumluluğu sadece TSK'nın üzerine atarak'' diye konuştu.”

İfadeye dikkatinizi çekmek istiyorum. “Milli Güvenlik Siyaset Belgesine bir milletvekili olarak ulaşamadığından yakınan Kaplan” vay vay vay…

Sen hangi milletin vekilisin Hasip Kaplan? Bu milletin çocukları ölürken, sen kimleri destekliyordun Hasip Kaplan? Sen kimin adına konuşuyorsun Hasip Kaplan?

Tek yaptığı, TV önünde duygu sömürüsü veya şov olan insanlar sanılanın aksine, demokrasi yolunda en büyük engellerdir esasında; çünkü sürekli olarak toplumu ajite ve provoke ederler.

Hükümetler yıllarca terör sorunu hakkında sorumluluğu TSK’ya attılar da, siz ne yaptınız? Siz sorumluluk mu üstlendiniz? Evet bu savaşta bizim de payımız ve hatalarımız var diye, bir kere olsun dediniz mi Hasip Kaplan? Komünistlerin faşist addettiği biriyken siz, nasıl oluyor da demokrasiden bahsediyorsunuz?

Sen orada milletvekili olarak seçil (ki milletvekili olmak için ne ilişkiler kuruluyor, ne dolaplar dönüyor, kimlere ne paralar veriliyor, hangi ağa ne kadar oy alıyor belli değilken) o bölgenin yoksulluğunun düzeltilmesi, gelir dağılımı, sanayileşme hakkında tek bir hamle yapma; üstelik bölgeyi kalkındırmak için bölgeye giden mühendisleri, doktorları, öğretmenleri kaçır dağlara, öldür, yapılan yatırımları sabote et, ondan sonra çık, demokrasi çığırtkanlığı yap!

Edep ya hu! Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?!

“Askerlik adaletli ve eşit değil. 18 ay askerlik yapan 'Mehmetçik' var, 6 ay yapan 'Mehmet Bey' var, bir de Burdur’da bedelli yapan 'Mehmet Ağa' var.” Bu da Hasip Kaplan’dan diğer inciler.

Siz niye gençleri kandırıyorsunuz peki? PKK, KCK, BDP ve eşdeğer örgütleri, neden bölge gençlerini kandırıp dağa çıkartıyorsunuz? Orada onlara ne kadar süreyle gerilla eğitimi verip teröristlik yaptırıyorsunuz? Sizin yaptığınız ne kadar demokratik Hasip Kaplan?

Ayrıca askerlik yapanlar Mehmet Ağa, Mehmet Bey değiller. Ekseriya ülkesinin gelişimine ama öyle ama böyle katkıda bulunan insanlar.

Siz ne yapıyorsunuz Hasip Kaplan? Sizin bir önceki partinizin genel başkanı ne idi? Ağa değil miydi? Marabaları yok muydu?

Yoksa siz gerçekten bölge halkının refahı için değil de, devletin olası bir toprak reformuna karşı, milletvekilliği avantajlarınızı mı kullanıyorsunuz bir şekilde?

Bölge kalkınamadıysa, PKK ile arasına mesafe koyamayan sizin gibi ağaların hiç mi günahı yok?

Şimdi Türk Milletinin düşmanıyla arasına mesafe koyamayan, hangi şartlarda nasıl seçildiği belli olmayan birisi çıkmış diyor ki “ Milli Güvenlik Siyaset Belgelerine ulaşamıyorum.”

Kusura bakma Hasip Kaplan, o belgeler öyle herkese açık değildir, onları da görmeyiver.

Çünkü açık kaba it siyer*.

(siymek: işemek, pislemek)

asim.us@politikadergisi.com

 

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
Doğrulama
Dikkat: Sitemize üye olan takipçiler "Doğrulama" uygulamasından muaftır.